סיבוך נדיר: אברך בן 23 חש בתסמיני קורונה ואובחן עם תסמונת POST

אב לשלושה ילדים המתגורר בירושלים אובחן עם תסמונת נדירה שהחלה כתסמיני קורונה קלים

לפני כשלושה חודשים עם התפרצות הנגיף בארץ חש ש. בכאבי גרון קלים, כאשר התקשר למרפאה הורה לו רופא המשפחה על מנוחה כללית בבית ומעקב קפדני על הרגשה כללית.

ש. לא שיער כי הכאב שחלף במהירות היה אות אזהרה לתופעת התעלפויות שבאה בעקבותיו. לאחר שחווה מקרי התעלפויות נשנים בפרק זמן קצר, הובהל לבית החולים הדסה עין כרם, שם אובחן עם תסמונת נדירה ומסוכנת הקרויה: Postural Orthostatic Tachycardia Syndrome

לסיפור המלא הקליקו כאן>>>

התסמונת הידועה גם בשם 'אי סבילות לעמידה' מאופיינת על ידי עליית הדופק בעת מעבר מישיבה לעמידה ועלולה להתפרץ לאחר הידבקות בזיהום ויראלי.

החולים הלוקים בתסמונת סובלים מקושי מהותי בתפקוד היומי, חולשה קיצונית, סחרחורת, לחץ דם נמוך, אי סבילות לשינויי תנוחה ועילפון.

ש. המרותק למיטת בית החולים מספר בכאב: "מאדם צעיר ונמרץ שמפרנס את המשפחה הפכתי לחסר אונים. שריר הלב שלי נפגע, אני חלש כמו זבוב, מתנייד רק עם כיסא גלגלים ולרופאים אין צפי מתי זה יגמר."

בעוד הוא נאבק בבית החולים על פעולות בסיסיות, מתמודדת אשתו עם טרגדיה כפולה. בנם התינוק סובל ממחלת עור ממחלת עור חריפה שמסבה לו כאב רב. עורו הרגיש מגורה והוא מלא פצעים בכל חלקי הגוף.

"החיים שלנו הפכו לסיוט" מספרת האם "בימים הוא בוכה כל הזמן, לא יכול לאכול, לא יכול לשחק ולא להתרכז בשום דבר, בלילה הסדין שלו מתמלא בכתמי דם מרב גרד"

לאחר סבב אבחנות בכל רחבי הארץ וטיפול ממושך בבית החולים הדסה עין כרם הומלץ להורים על שיטת ריפוי ייחודית המתבצעת בשוויץ וכרוכה בעלויות כספיות גבוהות מאוד.

"אני מנסה לתמרן בין בעלי לבין יעקב ולא מצליחה… השגרה שלנו נהרסה, הילדים הגדולים יותר מתארחים אצל קרובי משפחה והבית התפרק. יותר מהכל קשה לי לראות את הסבל שעובר כל רגע על יעקב הטהור… אני מתחננת אליכם לעזרה: אנא תעזרו לנו לצאת מהמעגל הזה ולחזור להיות משפחה מאושרת ושלווה"

לתרומה הקליקו כאן>>>

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *