אסון בבית שמש: אב ל-3 ילדים קטנים נפטר מסרטן

כאמור נפטר בגיל 36 והותיר אחריו חובות רבים שהצטברו במשך השנים הקשות. במכתב שפרסמה אשתו לפני חודשיים פנתה לעזרה ותיארה את חומרת המצב

בית החולים הדסה עין כרם נמסרה הידיעה על פטירתו של ר' משה פרידמן (36) שהותיר אחריו אישה ושלושה ילדים קטנים.

לפני כשנתיים חלה הרב פרידמן בסרטן הריאות והחל לעבור טיפולים כימותרפיים במחלקה האונקולוגית בעין כרם. אשתו שלוותה אותו במסירות במשך תקופת מחלתו התמודדה במקביל עם 2 ילדים חולי אפילפסיה ונאבקה להחזיק את הבית.

בהלווייתו שנערכה אמש נפרדה ממנו משפחתו כאשר האלמנה הטרייה זועקת בכאב: "תצילו לי את הילדים."

לעזרה הקליקו כאן>>>

הההורים פרידמן היו זוג צעיר ובטוח כשהתבשרו על לידתה של בתם הבכורה ציפורה (14), שום ממצא מקדים לא הכין אותם לאבחנה הקשה של הצוות הרפואי: ציפורה סובלת ממחלת האפילפסיה ועתידה לחוות התקפים קשים של פרכוסים והתכווצויות.

משה שהיה איש צעיר ונמרץ נאלץ לעזוב את עבודתו ולבלות עם בתו במשך שעות ארוכות במסדרונות בית החולים אך מסתבר שזו היתה רק תחילת הדרך. שש שנים לאחר מכן נולד ישראל (8) וגם הוא אובחן כחולה אפילפסיה בדרגה קלה יותר.

מצבם הבריאותי של הילדים השפיע באופן ישיר על האב המסור שהחל לסבול מתופעות שונות  של כאב. לאחר תקופה ממושכת בה ייחס את הכאבים למצב הנפשי פנה לקופת חולים שם קיבל הפנייה לבדיקות מקיפות.

בתום זמן קצר נקראו הזוג פרידמן לבית החולים שם התבשרו כי משה סובל מסרטן הריאות ומצבו חמור.

בתחילת הטיפולים היה ר' משה אופטימי ונסך תקווה בכל הסובבים אך עם הזמן הלך ונחלש מאוד. חוה שנשארה המשענת היחידה של הבית נאלצה לתמרן בין בעלה החולה ובין הילדים המוגבלים שחיכו לה בבית.

אמש כאמור נפטר בגיל 36 והותיר אחריו חובות רבים שהצטברו במשך השנים הקשות. במכתב שפרסמה אשתו לפני חודשיים פנתה לעזרה ותיארה את חומרת המצב:

"אני כותבת ובוכה בשקט כדי שבעלי החולה לא ישמע, משה שתמיד מעודד את כולנו בכל המצבים הקשים, הולך ודועך לי מול העיניים. מדי שלשה שבועות הוא עובר סדרת טיפולים מייסרת, שהופכת אותו לצל אנוש, הוא כבר איבד ממשקלו עשרות קילוגרמים ומחזיק את עצמו בקירות שלא יפול…

אני נקרעת בינו ובין הילדים וגם בגלל הלחץ של ההוצאות והחובות. אני מתחננת באפיסת כוחות בפני כל מי שיכול לעזור: אנא! אחים , אל תעמדו מנגד. עמדו לצידנו במצב הקשה, בעבור בעלי החולה, בעבור הילדים"

לתרומה הקליקו כאן>>>

2 תגובות

איי ר' משה
איש יקר באנשים
לב טוב ללא גבולות
ת.נ.צ.ב.ה.

חבל על דאבדין ולא משתכחין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *