צילום: יעקב נחומי / פלאש 90

ישיבת פוניב'ז סוגרת רישום – שיעור א' בשנה הבאה ימנה 285 בחורים

פרסום ראשון: בתום ישיבת צוות לילית ולאחר חודשים ארוכים של מבחנים ועונת הרישום ישיבת פוניב'ז סוגרת רישום עם 285 בחורים שהתקבלו בהחלטת ראשי הישיבה, הישיבה רושמת ביקוש שיא, כאשר נבחנו למעלה משש מאות בחורים • כל הפרטים

פרסום ראשון: בשעה זו הסתיימה ישיבת צוות של ראשי ישיבת פוניב'ז בה הוחלט על רשימת הבחורים הסופית שיתקבלו לשיעור א' הקרוב, שנת תשפ"א, שתמנה 285 תלמידים מהעידית שבעולם הישיבות מכל רחבי הארץ.

ל'חדשות JDN' נודע כי בשעה זו הסתיימה ישיבת צוות מיוחדת שהתקיימה בבית אמו של נשיא ישיבת פוניב'ז ובהשתתפות נשיא הישיבה הגאון רבי אליעזר כהנמן שליט"א, וכן ראשי הישיבה הגאון רבי דוד מילר, הגאון רבי דוד לוי, הגאון רבי חיים פרץ ברמן, והגאון רבי שלמה מילר שליט"א בה הוחלט על רשימת הבחורים הסופית שתתקבל לשיעור א' הקרוב ותמנה 285 תלמידים מכלל הישיבות לצעירים מכל רחבי הארץ.

השנה באופן חריג והיסטורי נעדרו מישיבת הצוות מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א ומרן הגאון רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א זאת מפני סכנת נגיף הקורונה, אך הם נתנו את הסכמתם וברכתם להחלטות הוועדה.

מדובר בתקדים של ממש כאשר כל שנה ושנה הישיבה סוגרת רישום עם סך תלמידים גבוה מזו של השנה שקדמה לה, ישיבת פונבי'ז שנחשבת לאם הישיבות במגזר הליטאי רושמת ביקוש שיא כאשר כשש מאות בחורים נבחנו לישיבה ובסך הכל התקבלו 285 בחורים.

השנה בשל התפשטות נגיף הקורונה סדר מבחני הקבלה לישיבה נערכו במעונם של ראשי הישיבה שבחנו מעבר למחיצות ניילון מיוחדות ועל פי כללי משרד הבריאות כשהם עטויים במסיכות.

יצוין כי ראשי הישיבה מרן הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א ומרן הגאון רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א לא בחנו את התלמידים השנה, זאת מפאת גילם המבוגר ובשל החשש מפני סכנת נגיף הקורונה.

3 תגובות

מצאו חיסון לקורונה?

יגדיל תורה ויאדיר אשריכם ישראל

וכמה קיבלה פוניבז' המקבילה ???

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *