אבל בגור: ראש ישיבת גור באשדוד הגה"ח רבי אברהם מרדכי איזבי זצ"ל

ברוך דיין האמת: הגאון החסיד רבי אברהם מרדכי איזבי זצ"ל, אשר עמד בראשות ישיבת גור באשדוד במשך שנים רבות לאחר שמונה על ידי כ''ק האדמו''ר בעל ה'לב שמחה' מגור זיע''א, נפטר הלילה זאת לאחר שסבל ייסורים קשים ומרים והוא בשנת השמונים וחמש לחייו

ברוך דיין האמת: מירושלים מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון החסיד רבי אברהם מרדכי איזבי זצ"ל, אשר עמד בראשות ישיבת גור באשדוד במשך שנים רבות, זאת לאחר שסבל ייסורים קשים ומרים והוא בשנת השמונים וחמש לחייו.

המנוח הגאון רבי אברהם מרדכי איזבי זצ"ל היה מגדולי התלמידי חכמים בחצר הקודש גור, במשך כל שנות חייו הוא היה חסיד נאמן לרבותיו אליהם היה קשור בכל נימי נפשו.

מכריו הרבים מספרים ל'חדשות JDN' על דמות גדולה מאוד בתורה ויראת שמים טהורה, שקיעותו בלימוד הייתה לשם דבר בכל החסידות ואף מחוצה לה, כולם שחו בהתפעלות בשעות הרבות שהוא היה רכון על תלמודו כשהוא לא שם לב למתרחש סביבו.

עם פתיחת ישיבת 'בית ישראל – גור' באשדוד מונה המנוח הגאון החסיד רבי אברהם מרדכי איזבי זצ"ל לשמש כראש ישיבה במקום, מי שבחר בו היה כ"ק האדמו"ר בעל ה'לב שמחה' מגור זיע"א שחיבבו והעריצו עד מאוד.

כל תלמידיו שלמדו אצלו מעידים על אדם גדול משכמו ומעלה, שיעוריו הבהירים ועומק התמדתו היו סמל ודוגמא עבור הבחורים לשקיעות בתורה. גם שנים רבות לאחר שהתלמידים עזבו את כותלי הישיבה הם העידו כי השפעתו עדיין נכרת עליהם.

בשנים האחרונות סבל הגאון החסיד רבי אברהם מרדכי איזבי זצ"ל מיסורים קשים ומרים אך הוא קבלם באהבה. מצבו ידע עליות ומורדות עד שבשעה האחרונה השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה ותלמידיו הרבים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

2 תגובות

ברוך דיין האמת
שר וגדול נפל בישראל
הגאון הגדול חסידא ופרישא
ראש הישיבה הגדולה "בית ישראל" זצ"ל
ספר תורה חי ציס"ע מיחידי סגולה שבכל דור
די לו בקב חרובין מע"ש לע"ש
ועסיק באורייתא תדירא בכל רמ"ח ושס"ה
בגאונות והתמדה שאין לשער ואין לתאר
אוי מי יתן לנו תמורתו
לא ימוש מזכרוני
בעת היה שקוע בתורה עד כלות הנפש בהיכל הישיבה
הוציא מתיקו תפוז
ואכלו עם הקליפה ללא שום הבחנה מצידו כי הוא אוכל את הקליפה מרוב שהיה שקוע בתורה

הגאון רבי אברהם מרדכי איזבי זצ"ל היה כמעט בן 80 .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *