מרן שר התורה הורה: אין חשש לשלוח ילדים לתלמודי התורה • שו"ת

ראשי ישיבות ומחנכים שגרו מספר שאלות למרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א בדברים העומדים על הפרק עם התפשטות נגיף הקורונה, בתשובותיו הורה שר התורה להתחזק בלימוד, אין לזלזל ב'ונשמרתם' ומי שלא יכול לשמור על הכללים שיתפלל בבית • השו''ת המלא

בשל המצב הקשה השורר בארץ הקודש עם התפשטותה המחודשת של נגיף הקורונה שיגרו מספר ראשי ישיבות ומחנכים רשימת שאלות למרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א שיורה להם כיצד לנהוג בענייני השעה בימים טרופים אלו.

בתוך תשובותיו הורה מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א כי אסור להקל ראש בדין 'ונשמרתם', כמו כן הורה כי אין חשש לשלוח ילדים לתלמודי התורה מסיבות של שמא יכנסו לבידוד, עוד חיזק מרן שר התורה שליט"א ואמר כי לימוד התורה זו היא הסגולה להינצל מנגיף הקורונה ההולך ומתפשט בארץ ישראל.

על השאלה במה אפשר להתחזק ולעורר רחמי שמים בזמנים קשים שכאלו, השיב שר התורה: "להתפלל". עוד שאלו המחנכים האם יש לחשוש מלשלוח את הילדים ללמוד בתלמודי התורה מסיבה של שמא יכנסו מחמת כך לבידוד, שר התורה השיב: "לא".

לשאלת הרבנים מהי המעלה הגדולה למתחזקים בלימוד התורה בעת הזאת, השיב מרן שר התורה שליט"א: "תורה מגנא ומצלא". עוד נשאל כי יש כאלו שאומרים "שומר פתאים ד'", האם אפשר לסמוך על זה ולהקל במצוות "ונשמרתם"? על כך הורה מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א: "לא".

במענה לשאלה על אותם שאינם יכולים לשמור על כללי הזהירות, האם יתפללו במנין ובבית הכנסת, הכריע שר התורה: "שיתפלל בבית".

לשאלת הרבנים וההורים, מה אפשר לומר לאלו שמפחדים, השיב: "פחדו בציון חטאים". עוד נשאל מרן שר התורה שליט"א איזה חיזוק באמונה אפשר ללמוד מזה, והשיב: "יש מנהיג לבירה". לשאלה מה הסגולה והדרך להינצל מהמחלה הזו, הורה: "ללמוד תורה".

עוד שאלו ראשי הישיבות: ראש ישיבה שצריך הרבה טרחות לטרוח כדי שהבחורים יצליחו ללמוד, עד כמה הוא מחוייב בזה? שר התורה השיב: "כמה שיכול אין לו שיעור, שלא יהא ארור עושה מלאכת ד' רמיה (עי' ב"ב כ"א ב')". במענה לשאלה מהי מעלת לימוד תשב"ר בימים אלו, השיב: "עלמא קאי בזכות הבל פיהם של תשב"ר (שבת קי"ט ב')".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *