הגר"י גואלמן: "מי שיש לו תסמינים ולא הולך להיבדק – עובר על דעת תורה"

הגאון רבי ישראל גאולמן רבה של קהילת 'שערי תבונה' ברמות יצא בדברים נחרצים נוכח סכנת הקורונה: "מי שלא מזלזל בנושא הזה - פוגע באחרים ויש עליו אחריות מאוד כבדה. כל מי שקיבל מרגיש שיש איזה חשש מחוייב ללכת לעשות בדיקה" • צפו

רב קהילת 'שערי תבונה' בשכונת רמות ומחשובי פוסקי ההלכה בירושלים, הגאון רבי ישראל גאולמן יצא בדברים נוקבים בשל הסכנה הגדולה עם התפשטותה של נגיף הקורונה.

"עת צרה היא ליעקב, אנחנו נמצאים בזמן של חבלי משיח, חבלים לא קלים, .עוברים תקופה קשה, גם לנו האברכים המבוגרים גם לנוער – אבל אני חושב שהציבור לא מודע מספיק למה שקורה", פתח הגאון רבי ישראל גאולמן את דבריו.

"אני יושב בבית משתדל ללמוד, מקבל טלפונים מהבוקר ועד הלילה, משעה מוקדמת ועד שעה מאוחרת, לצערי לא שואלים אותי על בשר וחלב או על יורה דעה או על חושן משפט – השאלה שחוזרת על עצמה כל הזמן: "כבוד הרב, עכשיו נודע לי שהבן שלי חזר מהישיבה וה"מגיד-שיעור" שלו חולה מאומת", "עכשיו נודע לי שהרב'ה של הבן שלי חולה מאומת", "נודע לי שהמורה של הבת של הבת שלי חולה מאומתת", מספר הרב.

"רבותיי, כולם נכנסים לבידוד. ולצערי הרבה הרבה מזלזלים בנושא הזה. צריכים לדעת שחובה לשמור על כל הכללים של משרד הבריאות וכל מי שמרגיש בסימפטומים מחוייב ללכת לעשות בדיקה לא להזיק לאחרים גם לא להזיק לעצמו".

"מי שלא מזלזל בנושא הזה – פוגע באחרים ויש עליו אחריות מאוד כבדה. כל מי שקיבל מרגיש שיש איזה חשש או חום גבוה יומיים השתעלויות וכדומה מחוייב ללכת לעשות בדיקה. "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם". כל אחד ישאל את הרופאים ויעשה בדיוק מה שצריך לעשות. זה דעת תורה", פסק רבה של קהילת 'שערי תבונה' ברמות.

4 תגובות

ברוך שמסר עולמו לשומרים

תתקנו הכותרת.
גואלמן?

ויש רבנים שאוחזים לא להיבדק

כל הכבוד לרב .
תביאו כתבות כאלה ולא כתבות מבישות שמציגות אותנו באור לא טוב .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *