צילום: מוטי גרין

מרן רה"י לאברכי הכולל: "ללמוד בלי מתח – שתהיה אווירה נעימה" • צפו

במשא מיוחד שנשא מרן ראש הישיבה הגרי''ג אדלשטיין שליט''א לאלפי אברכי הכוללים מכל רחבי הארץ, חיזק רה''י את עניין לימוד התורה ואמר שהעיקר צריך להיות באווירה נעימה, בפרט שנמצאים רוב היום בבית. עוד הורה להתחזק באהבת הבריות • צפו

מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א נשא השבוע דברי חיזוק ממעונו שהועברו בשידור חי לאלפי אברכי כולל שבקשו לשמוע דברי חיזוק נוכח המצב הקשה השורר בארץ ובעולם כולו בשל התפשטותה המחודשת של נגיף הקורונה.

בדברים שנשא מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א במעונו שברחוב ראב"ד בבני ברק אמר כי צריך לדעת ללמוד בלי מתח, והעיקר שתהיה אווירה נעימה, כלשונו, עוד הורה להתחזק באהבת הבריות בפרט כאשר רבים נמצאים ספונים רוב היום בבתיהם.

בתמליל מדבריו המלאים של ראש הישיבה שהגיעו לידי 'חדשות JDN' אמר: "בימים אלה שיש קשיים לעשות מה שצריך, העיקר זה תלמוד תורה כנגד כולם, עסק התורה זה הדבר הראשון, זה הזכות הכי גדולה, פירותיהן בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא, תלמוד תורה כנגד כולם, ללמוד כמה שאפשר".

"רק מה" הוסיף ראש הישיבה "בצורה נעימה, עם אווירה נעימה, בלי מתח, בשמחה, ובהומור קצת, שתהיה אווירה נעימה, לנצל את הזמן גם כן לכל מה שחייבים, שהתפילה תהיה בכוונה גם כן, אדם כשהוא רגוע אז הוא מתפקד אחרת בכל מה שצריך, בין אדם לחברו, היחס, לא כעס ולא מתח ולא לשון הרע חס ושלום, שהכל יהיה כפי ההלכה, כפי ההלכה שזה חיים טובים ומאושרים, חיי תורה זה חיים טובים ומאושרים".

"זה חשוב מאד בזמנים האלה לעמוד בניסיון, לעמוד בניסיון זה זכות עצומה מאד לעמוד בניסיון, לפום צערא אגרא, לעמוד בניסיון להיזהר מדברים אסורים, בלי ביקורת על אף אחד, שזה לשון הרע, זה חטא חמור מאד, אז במקום זה דברי תורה, דברי תורה ודברי מוסר, דברי אמונה, דברי יראת שמים דברי אמונה, ובין אדם לחברו, העיקר זה ואהבת לרעך כמוך שזה כלל גדול בתורה, שזה כלל גדול בתורה שכל התורה היא אחרת אם יש אהבת הבריות".

עוד הוסיף, "זה דברים חשובים מאד כשיש קשיים לעמוד בניסיון ולקיים את כל מה שהתורה דורשת, את אהבת הבריות, לדבר בצורה יפה עם כל אחד ואחד, בתוך הבית וגם עם כל אחד ואחד, כשמדברים שיחות בטלפון, הכל שיהיה בצורה נעימה כמו שצריך להיות, מתוך אהבת הבריות, ואהבת לרעך כמוך, זה זכות גדולה, את הקשיים האלה אפשר לנצל אותם לעמוד בניסיון לקבל זכויות עצומות".

"ובזכות זה" סיים ראש הישיבה את דבריו "גם כן נזכה כבר במהרה שהמחלה תעבור, שכבר לא תהיה מחלה, שכולם יהיו בריאים, שאף אחד לא יידבק מהמחלה בעזרת השם, ונזכה לסייעתא דשמיא בכל העניינים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *