צילום ארכיון: סוכנות הידיעות "חדשות 24"

פרסום ראשון: הממשל האוקראיני אישר מתווה להגעת חסידי ברסלב לאומן בר"ה

לאחר מגעים ארוכים בין רשויות אוקראינה לעסקני ברסלב שכללו הצעת מתווה מיוחד הוחלט בממשל האוקראיני לאשר את הגעתם של המוני חסידי ברסלב לאומן בראש השנה. בישראל טרם אישרו. המתווה: קספולות בציון וניתק מהאוכלוסייה • כל הפרטים

כתבות נוספות בנושא:

בַּמֶּה אֲבָרֶכְךָ • שולחן הטהור חמשה עשר בשבט בחצה"ק נדבורנה
צִלְּךָ נָאֶה • האדמו"ר מטשערנאוויץ ערך את שולחנו בעיר חריש
מרן גאב''ד ירושלים קיבל פירות מ'קופת מרן' בשליחות הנגידים
תיעוד: ט''ו בשבט אצל האדמו''ר מהרי''ד מלעלוב
 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • את יכולה לרכוש מקצוע מבוקש מהבית ולקבל תעודה תוך 3 חודשים לפרטים לחצי>>>

  תוכן מקודם

 • כלה יתומה משחזרת: אני יודעת שהתפילות של אבא שמרו עלי מלמעלה

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

פרסום ראשון: בשורה של ממש לחסידי ברסלב בעולם כולו – לאחר מגעים ארוכים בין רשויות אוקראינה לעסקני ברסלב שכללו הצעת מתווה מיוחד הוחלט לאשר את הגעתם של המוני חסידי ברסלב לאומן בראש השנה כמידי שנה בשנה. הדבר טרם אושר בצד הישראלי.

ל'חדשות JDN' נודע כי עסקני חסידות ברסלב מגבשים בימים אלו מתווה מיוחד שיאפשר את בא ההמונים בבטיחות. כפי המסתמן כלל הבאים ייאלצו לשמור על הנחיות מחמירות הכוללות עטיית מסיכות לאורך כל הדרך ושמירת מרחק, בנוסף על פי המתווה המתגבש כלל הבאים לא יתערבבו עם האוכלוסייה המקומית והציון עצמו יחולק ל'קפסולות'.

מדובר בהתרגשות של ממש בכל ריכוזי ברסלב לאחר המלצת וועדת השרים של אוקראינה לפני כשבועיים שהמליצה שלא לאפשר את הגעת ההמונים לאומן בראש השנה.

יצוין כי בצד הישראלי טרם אישרו את הדבר ועל כן טרם ברור האם כלל חסידי ברסלב המתגוררים בארץ יוכלו להגיע לאומן בראש השנה. אך גם במישור הישראלי נעשים שיחות בכדי שגם הם יאפשרו את קיום הקיבוץ המסורתי באומן כמידי שנה.

מלשכת סגן השר מאיר פרוש נמסר בעקבות חשיפה 'חדשות JDN' כי סגן השר שוחח עם שר החוץ גבי אשכנזי וביקש ממנו לברר האם אכן נכון שממשלת אוקראינה מעוניינת לעודד הגעת יהודים מתפללים שיבואו לקיבוץ באומן בראש השנה. סגן השר ביקש בשם אותם האלפים הרבים המעוניינים בכך, שמשרד החוץ יטה אוזן וכתף להקל על בניית ויצירת הסדרים מול השלטונות באוקראינה, ובכך יזכו להיות שותפים לתפילות ההמוניות ליד הציון הקדוש של רבנו נחמן מברסלב זיע"א באומן בימי הרחמים והסליחות.

הבוקר חשפנו כי גדול משפיעי חסידות ברסלב הגאון הצדיק רבי שלום ארוש שליט"א המריא אמש לאוקראינה זאת במטרה לפגוש את נשיא אוקראינה היהודי וולודמיר זלנסקי בכדי לנסות ולשכנעו שיאפשר את כניסת חסידי ברסלב לאומן בראש השנה הקרוב.

ל'חדשות JDN' נודע כי דאגה רבה שוררת בקרב חסידי ברסלב בארץ ובעולם כולו עם החשש הכבד שהשנה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה לא תתאפשר כניסה לאוקראינה לקראת ראש השנה אז הם נוהגים לשהות בציון הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א כפי שציווה בצוואתו.

גדול משפיעי ברסלב וראש מוסדות 'חוט של חסד' הגאון הצדיק רבי שלום ארוש שליט"א ישב על המדוכה בשבועיים האחרונים ובקשרים חובקי עולם שהפעיל יחד עם מקורביו הוא מנסה לתאם פגישה עם נשיא המדינה וולודמיר זלנסקי, הפגישה שככל הנראה תצא לפועל, נרקמה בחשאיות, עד כדי כך, שאפילו רבים ממקורבי הנשיא לא יודעים על עצם קיומה.

הפגישה שעתידה להתקיים בימים הקרובים, תתקיים במתכונת מצומצמת מאוד וללא כניסת כלי תקשורת, במהלך הפגישה צפוי הגר"ש ארוש שליט"א לנסות ולרכך את ליבו של הנשיא בכדי שיאפשר את כניסת המוני החסידים לבא ולהסתופף בציון רבם בימי ראש השנה כנהוג מזה דורות.

מספר מקורבים מציינים כי באוקראינה יותר מכל מקום אחר הדברים יכולים להשתנות ברגע אחד, אך כפי המסתמן הפגישה עתידה להתקיים בימים הקרובים, וייתכן אף ביממה הקרובה, יצוין כי נכון לרגע זה טרם נקבעה שעה ומיקום.

בתוך כך, אמש עם נחיתתו של הגר"ש ארוש באומן הוא הגיע להשתטח על ציון הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומן, בדברים שנשא אמר: "תתחילו לבא לכאן, כבר מעכשיו תתחילו לבא בשביל ראש השנה, כל אחד שבא פותח את הדרך".

עוד הוסיף: "גם ראש השנה עצמו למרות שהעין הרע עובד, אנחנו נכין את הכל, את בתי המדרש שלנו, שיבואו כמה שיותר בראש השנה, להתחיל לבא". את דבריו סיים הגר"ש ואמר "ה' יעזור שהשנה נזכה שה'קיבוץ' כאן באומן יהיה גדול יותר מכל שנה".

כזכור לפני כשבועיים הודיעו בלשכת השרים בפרלמנט האוקראיני כי "הגעת אלפי חסידים לאומן לקיום חגיגות בפורמט המסורתי היא אינה אפשרית". הודעת משרד החוץ האוקראיני הגיעה לאחר התייעצויות שקיימו במשרד ונעשו גם עם הצד הישראלי בחודשים האחרונים.

ההמלצה של אוקראינה הגיעה משום שישראל נמצאת ברשימה האדומה של המדינות, וכן משום שקיים איסור התקהלות במדינה, כמו כן, על פי ההודעה בתי החולים אינם ערוכים לעומס גדול, והיכולת לעקוב אחרי זרים ולאכוף את הנחיות הקורונה מוגבלת.

שבוע קודם להמלצה של לשכת השרים האוקראיני ערך ראש העיר אומן אלכסנדר ציברי סקר בחשבון הפייסבוק שלו לגבי אישור כניסתם של חסידי ברסלב בראש השנה, תוצאות הסקר נטו לטובת הגויים המקומיים שלא רצו בהגעתם של רבבות החסידים, בקרב חסידי ברסלב שורר זעם גדול על ראש העיר שנודע כאנטישמי שמצא כיצד לאסור את כניסת החסידים בטענה של נגיף הקורונה.

הכתבות המעניינות ביותר

‏‏שמחת הברית לנכד האדמו"ר ממודז'יץ • גלריה
המתיחות באירופה - ביידן מאיים על פוטין: "פלישה לאוקראינה תהיה אסון לרוסיה"
201 אלף מאומתים ב-3 ימים: ישראל בדרך לחסינות עדר לאחר הגל החמישי?
קהילת ‘קרעסטיר’ בשכונת ד’2, התכנסה לערב גיבוש לרגל ט”ו בשבט
בהפגנה מול ביתו של ראש עיריית ירושלים: שוטר דוחף באלימות את ח"כ מוסי רז
כ"ץ לפעילי ליכוד: "נתניהו בדרך החוצה, יותר מהר משאתם חושבים"
אחרי שהדיון נדחה: הממשלה צפויה לאשר הקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות
במבצע בזק: הרש"פ הקימה בתי קבע במאחז ערבי הסמוך לישוב כוכב השחר
פֵרוֹת הָאִילָן • ט"ו בשבט בחצר הקודש באסטאן ביתר
וּפִרְיוֹ מָתוֹק לְחִכִּי • חמשה עשר בשבט אצל האדמו"ר ממבקשי השם
המשבר בקואליציה נמשך: מרצ דורשת לעכב את חוק האזרחות - "הנוסח לא מקובל"
השיחה היומית: הרב שמעון שפיצר • לחקוק קרי"ש בלבו במיוחד בשעת הקושי
התרגשות בשכונת גוש שמונים ירושלים: לראשונה הוכנס ס"ת לביהכ"נ המרכזי 'זכרון זאב'
קוֹל מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שמחת השבע ברכות המרכזית בחצה"ק אונגוואר
פגישה נוספת של נתניהו עם פרקליטיו: הערכה שהסיכויים להסדר קטנים מאוד
ט''ו בשבט אצל האדמו''ר מסקווירא ב''פ‎‎‏
נחצה רף 2 מיליון המאומתים בישראל; יותר מ-72 אלף ישראלים אובחנו אתמול
נתוני תחלואת ילדים בגל החמישי: מחוסנים טריים מוגנים יותר מפני הדבקה באומיקרון

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture