"מתווה אומן" נחשף: מלונית בידוד, מרפאת קורונה, שטח סטירילי ואכיפה

נחשף המתווה המוסכם עם הרשויות באוקראינה להגעת האלפים לאומן בראש השנה: ניתק מוחלט מהעיר, ביטוח מותאם, הכניסה לציון ב'סרט נע', אוהלי התפילה ב'קפסולות' ולמעלה מ-1000 שוטרים שיאכפו את התקנות. "הכל יכול להתהפך בשנייה" • כל הפרטים

כתבות נוספות בנושא:

מטורף: נלחם בדב שחור שחדר למרפסת הבית • צפו
מרהיב: המפל שזורם מהגולן אל הבניאס - שאתם לא מכירים • תיעוד
הסופה 'אלפיס' מכה ביוון בדרכה לישראל; שלג נדיר בחוף הים • צפו
מים ללא גבולות: הזרימה החזקה בין ישראל לסוריה ולמצרים • צפו
 • מצב חירום: גדולי ישראל בעצרת תפילה למען החולים

  תוכן מקודם

 • ממש בכמה צעדים אתם יכולים לעבור בנק לחצו לפרטים

  תוכן מקודם

 • אם הכלה: הצער שלה שבר אותי והחלטתי לפרסם את הסיפור

  תוכן מקודם

 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

לאחר שרשויות אוקראינה אישרו את הגעתם של רבבות חסידי ברסלב לציון רבם הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומן כמידי שנה בראש השנה, מפרסמים עסקני ברסלב את ה'מתווה' שמתגבש בימים אלו, מתווה שעתיד להביא עשרות אלפי חסידים לראש השנה באומן.

המתווה שהתפרסם בחלקו לראשונה ב'חדשות JDN' גובש על ידי 'האיגוד הפועל למען הקיבוץ הקדוש' וכלול מעסקני ברסלב רבים להם קשרים חובקי עולם, על פי המתווה עשרות אלפי החסידים ינהרו מכל העולם תחת שמירה קפדנית על כללי הזהירות שתכלול שורה של תנאים.

יצוין כי האישור שניתן על ידי רשויות אוקראינה מהווה בשורה של ממש לכלל החסידים ברחבי העולם אם כי לאלו המתגוררים בישראל טרם ברור האם הם יוכלו לעלות לציון רבם שבאומן בשל כך שהממשלה טרם אישרה את המתווה.

על פי המתווה שקבל כבר את אישורם של רשויות אוקראינה, כלל הבאים לאוקראינה ייאלצו להציג ביטוח רפואי בתוקף לכל ימי הנסיעה, המכסה גם את סיכוני הקורונה, זאת בנוסף לביצוע בדיקת קורונה שתיערך בשדה התעופה האוקראיני, בחסידות מדגישים כי חובה לעשות גם ביטוח רפואי ישראלי למקרה הצורך.

כל אזור פושקינא הכולל את מתחם הציון והסביבה יוגדר כשטח 'סטירילי' למשך כל ימי השהות באומן, כלל הבאים לא יוכלו להסתובב ברחבי העיר זאת במטרה למנוע התערבבות עם האוכלוסייה המקומית, בשל כך, כלל הבאים ייאלצו להצטייד מראש בכל הנדרש בשל כך שהם לא יוכלו להסתובב ברחבי העיר ולבצע קניות.

תחול חובה לעטות מסיכה באוזרים ציבוריים, כמו כן חל איסור התקהלות וחובת שמירת מרחק בין אדם לאדם של אחד וחצי מטר במקומות ציבוריים.

הכניסה לציון עצמו תהיה בשיטת 'סרט נע' כאשר ההמונים יעברו לאורך שני ימי ראש השנה דרך שני מסלולים ויתפללו על הציון כדקה אחת בלבד, סדרנים יעמדו במקום וישמרו על הסדר, ברחבת הציון האחורי תתאפשר כניסה לקבוצות קטנות של עד חמישים איש שיוכלו להתפלל במקום לזמן קצר.

בתי הכנסת ואוהלי התפילה שיוקמו במקום יחולקו באמצעות 'שקפים' ל'קפסולות', ותחול חובת עטיית מסיכה לאורך כל שעות התפילה, במקוואות תהיינה הגבלות על כמות אנשים בו זמנית למטר רבוע, וכמו כן יוצבו עמדות לחיטוי ידיים בכניסה וביציאה.

לגבי ה'הכנסת אורחים' וסעודות החג כלל החסידים ייאלצו להירשם מראש והם ישובצו במתחמים נפרדים, כלל המארגנים ובעלי המלונות במקום יחוייבו לדאוג למוצרי הגיינה עבור האורחים, ולבצע בדיקת חום לכל נכנס. גם השטחים של מתחמי האוכל וחדרי השירותים יעברו חיטוי באופן תדיר.

במקום אף יוקם מרפאת קורונה על ידי מרפאת אומן, אם יתגלה חולי קורונה חלילה הם יועברו באופן מיידי למלונית בידוד שתוקצה עבור כך מראש, הרשויות באוקראינה הקצו השנה כח שיטור כפול מכל שנה כאשר למעלה מ100 שוטרים יוצבו במקום על מנת לאכוף בקפדנות את השמירה על המתווה שגובש.

אחד מראשי איגוד ברסלב הפועל לקראת ראש השנה אומר בשיחה ל'חדשות JDN' כי "בסופו של דבר נותרו לנו עוד כחודשיים עד לראש השנה, ובאוקראינה יותר מכל מקום אחר שום דבר לא ברור, והכל יכול להתהפך בשנייה, חסידי ברסלב נקראים להמשיך להעתיר בתפילה שאכן הרשויות לא יחזרו בהם, וכלל החסידים יוכלו להגיע לציון באומן כמידי שנה".

הכתבות המעניינות ביותר

שיא שלילי: פינוי בעלי החיים הכי גדול שהיה בישראל אי פעם בגלל הקור • צפו
נתניהו מודיע רשמית: "אמשיך להנהיג את הליכוד - לא הסכמתי לקלון" • צפו
תיעוד כואב: המונים בהלווית הרבנית מאשלג ע"ה
בקואליציה נכנעו לאופוזיציה: חוק הגיוס ירד מסדר היום של מליאת הכנסת
נשיא המדינה: "עלינו לשתף פעולה עם שאר המזרח התיכון - מול איראן"
חודש וחצי אחרי: משפחת המחבל שרצח את יהודה דימנטמן הי''ד - קיבלה צו הריסה
דרעי מסמן מטרה: "כשנחזור - קודם כל נבטל את המיסים שהטילה הממשלה"
"מחדל של הממשלה": הצעה בכנסת - מחירי בדיקות האנטיגן יעברו פיקוח
השיחה היומית: הרב שמעון שפיצר • הנעימות ושמחת החיים שיש למי שחי עם גדרים
בג''ץ הורה לפנות את חומש; סמוטריץ' וקרעי דורשים לקיים על כך דיון בכנסת
אל מול מיטת בנו בכורו שנפטר: הרבי ממונסי שר את הניגון ומירר בבכי • צפו
כמות מיטות אשפוז נמוכה ותוחלת חיים מהגבוהים שיש; דו''ח ה-OECD
נאט''ו שולחת כוחות צבא למזרח אירופה; רוסיה: "העימות קרוב מתמיד"
שקד כל חייו על התורה: הצדיק לבית מאזוז הסתלק לבית עולמו
נתפס במצלמות האבטחה: נכנס לבניין בירושלים, וגונב רכוש מהלובי • צפו
גם אם נתניהו יפרוש: סער מכריז "אין לי כל כוונה לחזור לליכוד" • צפו
לפיד נגד דרעי: "מאחל לו הצלחה - אבל הוא לא יכול לחזור לכנסת" • צפו
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי מנחם מנדל מקוצק זי"ע

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture