לאחר שחלה בנגיף הקורונה: הלך לעולמו הרה"ח רבי אברהם שטיינברג ז"ל

ברוך דיין האמת: המנוח הרה''ח רבי אברהם שטיינברג ז''ל היה מדמויות ההוד של ירושלים, ואיש חסד ברמ''ח איבריו ושס''ה גידיו, תרם מהונו להשקות את מתפללי בית המדרש סאטמאר ואת פוקדי ציון הרשב''י, בתקופה האחרונה חלה בקורונה

ברוך דיין האמת: מירושלים מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של איש החסד הרב החסיד רבי אברהם שטיינברג ז"ל מאנשי ירושלים של מעלה אשר הלך לעולמו לאחר שחלה בנגיף הקורונה והוא בשנת השבעים ושלוש לחייו.

המנוח הרב החסיד רבי אברהם שטיינברג ז"ל נולד בירושלים לאביו הרב חיים שטיינברג ז"ל, בהגיעו לפרקו הוא נישא לבתו של הרב ר' דוד חשין מאנשי ירושלים ובית הקייטרינג הידוע.

במשך כל חייו היה המנוח רבי אברהם שטיינברג ז"ל משקיע את כל כוחותיו בעזרה וסיוע לאחרים, מידת החסד בערה כאשר בעצמותיו, מידי יום ביומו הוא היה מחפש עוד ועוד אנשים הזקוקים לעזרה בכדי להושיט להם עזרה וסיוע כיד ה' הטובה עליו.

במשך שנים רבות הוא היה תורם את ה'סוכרזית' בהכנסת אורחים 'אהל הרשב"י' הסמוך לציון התנא האלוקי רשב"י זיע"א הטמון במירון, מידי יום מאות יהודים הרוו את נפשם בשתייה קרה וחמה כשהכל נזקף לזכותו של המנוח.

מעבר לכך, במשך עשרים שנה היה הרב החסיד רבי אברהם שטיינברג ז"ל תורם את הסוכר והקפה לבית המדרש של חסידי סאטמאר ברחוב יואל שבירושלים וזאת לרווחתם של מאות המתפללים.

כשהתחילו לשפץ את המקום היה המנוח מגיע מידי בוקר לבית המדרש של חסידי סאטמאר בשכונת עזרת תורה בירושלים שם הוא היה מנקה בעצמו את השיש של 'חדר הקפה' כשהוא דואג לקנות גם סוכר, קפה וחלב בכדי שיהיה למתפללים משהו לשתות קודם לתפילה.

מכריו מספרים ל'חדשות JDN': "רבי אברהם היה איש שכל כולו חסד, קשה לעכל שהוא איננו איתנו, הדמות שלו תחסר מהנוף של ירושלים, ר' אברהם לא היה סתם עוד מישהו הוא היה איש ירושלים ברמ"ח איבריו ושס"ה גידיו, כל כולו אמר ירושלים, תמיד היה אפשר לראות אותו כשהוא הולך לעוד מעשה חסד".

המנוח הרב החסיד רבי אברהם שטיינברג ז"ל היה מתופף בחתונות של ירושלים לפני עשרות שנים, יודעי דבר מספרים כי הוא היה ה'פויקע'ר' הראשון בירושלים, הוא זה שהצליח אף לשכנע את חברי בד"צ ה'עדה החרדית' כי תיפוף לא נחשב כ'כלי זמר' ויש להתיר את זה בחתונות המתקיימות בעיר ירושלים, שם כלי זמר אסורים בשל ה'זכר לחורבן'.

בתקופה האחרונה כשהוא בשיא פריחתו נדבק רבי אברהם שטיינברג ז"ל בנגיף הקורונה ומצבו היתדרדר אט אט עד שהבוקר השיב הוא את נשמתו ליוצרה לדאבון לבם של משפחתו הכבודה ומכריו הרבים הממאנים להנחם אחר פטירתו. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *