חשיפה: כשהאדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל ביקש ממרן ראש הישיבה זצ"ל להיפגש עם רה"מ נתניהו

לפני מספר שנים נכנס האדמו''ר מסאדיגורה למעונו של הגראי''ל שטיינמן ובקש ממנו שיעלה לרה''מ נתניהו ולשכנעו על סוגיית הגיוס כמו שהחזון איש נפגש עם בן גוריון. ענה רה''י: ''אני לא חזון איש וזה יכול לפגוע בי", הרבי השיב: "אני חושב שהראש ישיבה הוא החזו''א של הדור" • פרסום ראשון
 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

בצל האבל הכבד על פטירתו של הוד כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל שהלך לעולמו ביום שני השבוע אנו מפרסמים סיפור נדיר ומעניין שהתרחש לפני מספר שנים כאשר כ"ק האדמו"ר זצוק"ל ביקש ממרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן לייב שטיינמן זצוק"ל שייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו למען עולם התורה והישיבות.

היה זה לפני מספר שנים, בעת שעל עולם התורה כולו ריחפה סכנת 'גזירת הגיוס', הרחוב החרדי בער, גדולי ישראל ניסו ככל יכולתם, הנציגים החרדיים עמדו חסרי אונים, והיה נדמה כי עולם התורה והישיבות נמצא בעידן הקשה ביותר בתולדותיה מאז ימי מרן הגר"ח וואלאזין זיע"א.

באותם הימים רצה הוד כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל לעלות למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל ולשוחח עמו על הנושא הכאוב, שאיים להמיט אסון רוחני על עולם התורה והישיבות שהיה בשיא פריחתו, בשל כך הוא פנה למקורבו רבה של שיכון ה' בבני ברק הגרמ"ב זילברברג אשר פעל במיידי לסדר פגישה.

ואכן כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה עלה למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל אשר קיבלו בחביבות מיוחדת, וכך, כששניהם ישובים בחדרו של ראש הישיבה, הציע כ"ק האדמו"ר כי על ראש הישיבה מוטלת האחריות לנסוע לירושלים ולהיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולפעול דרכו למנוע את גזירת הגיוס.

כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל ביסס את דבריו מהמעשה הידוע ממרן ה'חזון איש' זיע"א כשהרגיש שיש סכנה לקיום העם החרדי היושב בציון הוא עלה לפגוש את ראש הממשלה דאז בן גוריון. מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן התחמק ואמר: "אני לא חזון איש זה יכול לפגוע בי".

כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל שהיה חרד לעולם התורה ועשה ככל יכולתו באותה תקופה למנוע את גזירת הגיוס המסוכנת לא הרפה והשיב לעומת ראש הישיבה הגראי"ל, "אני חושב שמרן ראש הישיבה הוא החזון איש של הדור".

האדמו"ר מסאדיגורה עם הגרמ"ב זילברברג בכניסה לחדרו של מרן רה"י זצ"ל

רבה של שיכון ה' בבני ברק הגאון רבי מרדכי בונם זילברברג שליט"א אשר היה נוכח בשעת מעשה בחדרו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל נשאל גם על ידי ראש הישיבה מה הוא חושב, והוא השיב כי הוא מסכים לחלוטין עם דבריו של כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה והראש ישיבה צריך ללכת לנתניהו כמו שהחזון איש הלך לפגישה עם ראש הממשלה דאז.

בסופו של דבר, מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל ששמע את הדברים לא הסכים להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בטענה כי זה יפריע לו, כך או כך, הסיפור שנחשף כאן לראשונה מגלה עוד טפח מפועליו הרבים של כ"ק האדמו"ר זצוק"ל שפעל באין רואים למען עולם התורה והישיבות.

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
מתקפה חסרת תקדים נגד השר כהנא: "כל מי שהולך לבית הכנסת נהפך לפוסק?"
פרוייקט 'לטייל בתורתו' מגיע לאומן עם יוזמה שעוד לא היה כמוה מעולם

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן