תקדים!! רשכה"ג מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי שליט"א בגזירה היסטורית: יזכה לפרנסה ברווח כל ימי חייו

כידוע, בחצי השנה החולפת מעת התרגש עלינו רוגזו של נגיף הקורונה, נפגעו תחומים רבים והשתנו ללא היכר. 'קופת העיר' המלווה את מערך התמיכה והסיוע למשפחות נצרכות, עקבה בנשימה עצורה אחר מצבם של המשפחות שמצבם לא היה שפיר עוד קודם משבר הקורונה, וליוותה אותם במקרי הצורך.

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א במכתבו ליסוד הקרן: "כל התורמים לקרן עוללים שע"י קופת העיר עבור משפחות וילדים רעבים סכום שיש בו ממש, יזכו במידה כנגד מידה תהיה להם פרנסה ברווח והכל שריר וקיים" * הקרן החדשה שהוקמה לנוכח מצבם של ילדים רבים שהורע מאז תקופת הקורונה, ומטרתה לוודא ולפעול "שלא ישארו ילדים רעבים" * 20,000 ילדים מכל רחבי הארץ זקוקים לתמיכה חודשית בסך 300 ש"ח עבור לחם וחלב * מנגנון מיוחד יוודא שכספי הקרן ישמשו לצרכי היסוד של הילדים ולא יבלעו גם במקרים של משפחות המסובכות בחובות גדולים * שותפות מיוחדת עם התורה של רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א לצד תפילה חדשית בברכת החודש

רוצים לזכות בשותפות? לחצו כאן>>>

מעמד נרגש והיסטורי התקיים במעונו של רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א בעת הקמת קרן 'עוללים' – רשת בטחון תזונתית לילדים רעבים שע"י 'קופת העיר', אשר מטרתה ומטרתה לוודא ולפעול למען 20,000 ילדים רכים מכל רחבי הארץ, תחת המטרה "שלא ישארו ילדים רעבים". במעמד הורה רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א על הקמת הקרן, כתב את מכתב הברכה המיוחד, ונעתר לשותפות נדירה של מייסדי הקרן שיזכו לקבל חלק מתורתו, ואף להיכלל בתפילה חדשית מיוחדת בברכת החודש.

כידוע, בחצי השנה החולפת מעת התרגש עלינו רוגזו של נגיף הקורונה, נפגעו תחומים רבים והשתנו ללא היכר. 'קופת העיר' המלווה את מערך התמיכה והסיוע למשפחות נצרכות, עקבה בנשימה עצורה אחר מצבם של המשפחות שמצבם לא היה שפיר עוד קודם משבר הקורונה, וליוותה אותם במקרי הצורך.

מניתוח מהיר של ההשלכות המיידיות של הקורונה, עלה הצורך להבטיח ולוודא שגם במשפחות ההרוסות והסובלות, ישמר העוגן של קיצבת מזון לכל ילד וילד. שלא יהיה מצב בדורנו דור השפע, ערב שנת תשפ"א בו קיימים ילדים רעבים ללחם חלילה, או צמאים לכוס חלב.

 

מעמד היסוד של 'עוללים'

משהוצגו הנתונים בחרדת הקודש בפני רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א המכוון את דרכי הפעולה של 'קופת העיר' מיום הקמתה בתאריך י"ז אלול תש"ס, שקל בדעת התורה הקדושה את הנתונים, והכריע כי נדרש להקים קרן עבור אותם ילדים, ולא ניתן להפקיר אותם במצב של חוסר וודאות העלול לגרום להם לסיכונים וסיבוכים.

לבקשתו של רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א הוקמה באופן מיידי קרן 'עוללים' כדי להוות רשת בטחון תזונתית לילדים רעבים, בלי שום תלות במצבם הכלכלי של הגרוע של ההורים, לשמור שה'ילדים נפגעי הקורונה' שלא טעמו טעם חטא, לא יסבלו מצוקה קשה ומרה.

רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א יצא במכתב קודש מיוחד לעורר על חשיבות ונחיצות הקרן, שהוא מוסיף שהשותפים בסכום שיש בו ממש, יזכו במידה כנגד מידה לפרנסה ברווח. המכתב המלא מופיע במסגרת.  רוצים לזכות בשותפות? לחצו כאן>>>

 

דרכי הפעולה של 'עוללים'

מטרת הקרן החדשה 'עוללים שאלו לחם', להשלים ל-300 ש"ח עבור כל ילד, כסף נטו שיוודא שיש לכל ילד, את הלחם, החלב והגבינה שהוא זקוק. 300 שקלים הם אמנם מינימום, אבל ראשית צריך לוודא שהבסיס המינימלי לא חסר.

בקופת העיר, בדקו את הנתונים המצטברים, ומצאו שמדובר בכ-20,000 ילדים שזקוקים כעת לרשת בטחון תזונתית, לאור מצבם הכלכלי הקשה של משפחתם. 20,000 ילדים, כפול 300 ש"ח לחודש, במשך שנה, מדובר בסכום בלתי נתפס של 72 מליון ש"ח.

מכח בקשתו של גדול הדור שליט"א, פונה קופת העיר ל-24,000 משפחות, שכל אחת תיקח על עצמה 3000 ש"ח שהינו סך הסיוע לעשרה ילדים, ועל ידי זה נוכל לחזור למשלחינו, רשכבה"ג מרן שליט"א, המצפה לשמוע על תוצאות בקשתו, ולבשר לו כי אכן יש בידי הקופה את האפשרות להקים את הקרן.

 

השותפות של מרן שליט"א עם מייסדי 'עוללים'

לאור חשיבותו העצומה של פרוייקט "עוללים" בעיני רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א, יצא מרן שליט"א בצעד תקדימי שלא היה כמותו, לחתימת שטר שותפות רשמי ומחייב עם השותפים מייסדי הקרן. שטר שותפות הכולל, זכות וסיוע ללימוד התורה של מרן שליט"א, תפלה בברכת החודש, וברכה היסטורית ל"פרנסה ברווח".

באופן תקדימי ובלתי נתפס, יזכו המייסדים להסכם שותפות חתום על קבלת חלק בלימוד התורה של רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א, זאת בנוסף לתפילה המיוחדת על שמות מייסדי קרן 'עוללים' מידי חודש בחדשו בתפילת ברכת החודש, בתחינה ל'חיים ארוכים, חיים של טובה וברכה וחילוץ עצמות, חיים של בשורות טובות ונחמות". רוצים לזכות בשותפות? לחצו כאן>>>

בקופת העיר רוצים לבוא עם מלאות 20 שנה להקמת הקופה, ביום י"ז אלול תש"פ לרשכבה"ג מרן שליט"א עם תשובה חיובית, כי עמך בית ישראל רחמנים בני רחמנים, נתנו קודם שנתבעו, והשתדלו מיד לעמוד לימין 20,000 הילדים, כדי שלא ישארו רעבים.

מכתב קדשו רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן