צילום: שוקי לרר

שר התורה: "אסור למהר להכניס תלמידים לבידוד – יכול לגרום לביטול ביהמ"ד"

מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א אמר במענה לשאלת מרביצי תורה כי החובה מוטלת על ראשי הישיבות לאפשר את הלימוד בהיכלות התורה באופן שאין בו סכנה. עוד השיב לגבאי בתי הכנסת כי אין לסגור את ה'עזרת נשים' בימים הנוראים כי צריך את התפילות שלהם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

בימים אלו, כאשר נגיף הקורונה ממשיך להשתולל אך בכל זאת היכלי התורה פתחו את שעריהן על פי הנחיות מחמירות, ביקש מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א לחזק ולהודות למרביצי התורה, מרנן ורבנן ראשי הישיבות שליט"א ומנהלי מוסדות החינוך, שעמלו ועמלים בתקופה זו, לקיים ברמה את היכלי התורה ומוסדות החינוך.

בדבריו שנאמרו במענה לשאלות כמה ממרביצי התורה, אמר השבוע מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א כי: "אשרי חלקם של מרביצי התורה שבזכותם לא פסקה ישיבה מארצנו, ועלינו להוסיף חיזוק בהיכלי התורה והחינוך".

עוד הוסיף ואמר שר התורה, כי: "אסור להקל ראש ולמהר להכניס את התלמידים לבידוד, לא ליחידים וכ"ש שלא לרבים דבר שיכול לגרום לביטול בית המדרש ח"ו". בדבריו אף הדגיש מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א כי החובה מוטלת על ראשי הישיבות לאפשר את הלימוד בישיבות באופן שאין בו סכנה.

בתוך כך, השיב מרן שר התורה שליט"א בימים אלו כמה שאלות בעניני דיומא שהזמן גרמן. כמה מהשואלים בקשו לברר בעניין 'ברכת החודש' שימים אלו הם הזמן האחרון לאמירתה בחודש אלול, האם מי שנמצא בבידוד יברך אותה בעת ששוהה בביתו מהחלון ושלא תחת כיפת השמים, או שימתין לזמן שמסתיים הבידוד שלו. בדבריו השיב מרן שר התורה שליט"א: "זריזין מקדימין".

במענה לשאלות גבאי בתי הכנסיות לקראת הימים הנוראים, אם ראוי לסגור את עזרת הנשים על מנת לאפשר הגדלת מקום התפילה בעזרת האנשים, השיב שר התורה: "לא, התפילה שלהם חשובה וצריכים אותה". בדבריו הורה למצוא פתרונות אחרים כדי להתפלל בלא חשש סכנה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן