חֲמוֹל • שעות אחרונות לזכות בפרקליט ליום הדין

הטרגדיה הקשה עם פטירת הרה"ג רבי יהושע וואלדמאן ז"ל מלווה בסיפור כאוב, כשהמנוח ז"ל הותיר אחריו תשעה יתומים כשחמישה מהם טרם הקימו בית בישראל • מלבד זאת השאירם עם חובות של למעלה ממליון ש"ח • חמול: בחמלתך עליהם גם עליך יחמלו משמים להתברך בשנה טובה וכתיבה וחתימה טובה.

"כל העולם כולו, כדאי הוא לו. נקרא ריע, אהוב, אוהב את המקום, אוהב את הבריות, משמח את המקום, משמח את הבריות…", בציטוט זה מהמשנה באבות, פותח חברו את התיאור של ר' יהושע ולדמאן שנפטר אמש מדום לב לפתע פתאום, כשהוא בן מ"ז שנים בלבד, בהותירו אחריו את זוגתו הנכבדה ותשעת ילדיהם, רובם עדיין לא הגיעו לפרקם, כשהקטן עודנו עולל רך בן 3.5 שנים.

ר' יהושע היה איש יקר ואהוב על כולם, נעים הליכות וזמירות, שהיה מרעים קולו, אך ורק בעוברו לפני התיבה, כפי שרגילים היו לשולחו תמיד, גם לתפילות הימים הנוראים.

כל חייו שבע ר' יהושע מרורים. הוא התייתם בגיל 12 ומאז נאלץ תמיד לחזר בקושי רב אחר כלכלתו.

גם לאחר נישואיו, משזכה להקים בית נאמן בישראל, העדיפו הוא ונוות ביתו שהיא תשקיע כל כוחה ומרצה בגידול וחינוך הילדים בדרך התורה והחסידות, כשהוא מפרנס יחיד העמל באמונה לכלכלם.

דא עקא, "הכפירים שואגים לטרף" וגידול הילדים והתחייבויותיו להשאת ארבעת הגדולים, דורשים הרבה יותר מיכולותיו, ועתה מסתבר שהותיר אחריו התחייבויות של מעל מיליון שקלים.

עתה, משנדם הלב האוהב ואהוב, שמעולם לא התלונן על מצבו ונשא אחריותו בדומיה, שומה עלינו להיכנס בעול תחתיו.

חמול! אל תותיר את האלמנה ותשעת היתומים לקבל גזירה קשה נוספת!

האם חלף שמיעת קולו הנעים והאהוב בחגים הבאים עלינו לטובה, ניתן להם לעמוד אחרי המכה האיומה, בהילקח מהם בחטף ראש המשפחה, בפני עוד גזירה נוראה, של חובות כה קשים וכניסה לאותו המעגל הקשה שעבר אביהם כל חייו?

לא ולא!  אנו נחמול עליהם ובצדקה נעביר את רוע הגזירה! נאסוף עוד היום, כל מכיריו, מוקיריו, אוהביו וידידיו, את מלוא הסכום הנדרש, על מנת להביא את המשפחה האבלה לחגים ולשנה החדשה, בביטחה ובביטחון כלכלי.

כשאנחנו נזעק בימים הנוראים "חמול עלינו ועל עוללנו וטפנו", נדע שגם אנחנו חמלנו ונבקש חמלתו יתברך עלינו.

חמול! הרימו תרומתכם עכשיו והצילו את היתומים של ר' יהושע מקריסה כלכלית.


לתרומה מיידית לחץ כאן


 

ברוך דיין האמת: הרה"ח רבי יהושע וולדמן זצ"ל נפטר בפיתאומיות

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *