צילום ארכיון: יונתן זינדל, פלאש 90

"אשת חיל עטרת בעלה": ש"ס מבכה את הסתלקות הרבנית בעדני ע"ה

דרעי: עמדה לצד הרב במסירות נפש למעלה מיובל שנים, זכתה להעמיד דור ישרים מבורך. בן צור: "היא הייתה המשענת, הכח המניע ומי שלוותה את הרב בכל תחנות חייו". אזולאי: "מסרה את נפשה עשרות בשנים ועמדה לימין בעלה הגדול למען כלל ישראל"

יו"ר תנועת ש"ס השר אריה דרעי ביכה הלילה את פטירתה של הרבנית הצדקנית מרת שולמית בעדני ע"ה אשת חבר לזקן מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני שליט"א ואמר כי "בצער רב וביגון קודר ערב יום הדין הגדול קיבלנו את הבשורה המרה על הסתלקותה הפתאומית של הרבנית הצדקת אמא של מלכות אשת חבר למורנו ורבנו זקן חברי מועצת החכמים הגאון הגדול הרב שמעון בעדני שליט"א הרבנית שולמית ע"ה, אשת חיל עטרת בעלה אשר עמדה לצד הרב במסירות נפש למעלה מיובל שנים, זכתה להעמיד דור ישרים מבורך. יהי זכרה ברוך".

השר לשירותי דת יעקב אביטן הוסיף כי "קיבלתי בהלם ובעזוע את הידיעה המרה על הסתלקותה הפתאומית של הרבנית הדגולה מרת שולמית בעדני ע״ה, אשת חבר למו״ר הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט״א, זקן חברי מועצת חכמי התורה. אמש זכיתי לבקר במעונו ולהתברך מפיו, ושמעתי על פעילות הקודש של מו״ר בארץ ובתפוצות למען קירוב יהודים לכור מחצבתם. כך פועל במסירות למעלה משנות דור, כאשר רעייתו נוות ביתו עומדת לצידו ומוסרת נפשה מתוך חיי דחק ופשטות למען חיזוק התורה והחינוך הטהור ולמען טהרתן של בנות ישראל. נשגר תנחומים כנים קמיה דמורנו ורבנו, ויה״ר שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולנו. תהא נשמתה צרורה בצרור החיים. אמן".

סגן שר הפנים יואב בן צור: המום וכואב על פטירתה הפתאומית של הרבנית שולמית בעדני ע"ה אשת חבר למורי ורבי זקן מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני שליט"א. כבן בית בבית הרב, הרבנית קבלה כל אדם במאור פנים, כל ימיה התהלכה בצניעות וגדלה דור ישרים מבורך. היא הייתה המשענת, הכח המניע ומי שלוותה את הרב בכל תחנות חייו. בלע המוות לנצח ומחה ה דמעה מעל כל פנים".

ח"כ ינון אזולאי: "בתוך רבבות עם ישראל אנו משתתפים באבלו של מורנו ורבינו הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א. בהישמע הבשורה המרה על הסתלקותה הפתאומית של נוות ביתו הרבנית שלומית ע"ה, אשר מסרה את נפשה עשרות בשנים ועמדה לימין בעלה הגדול למען כלל ישראל, המקום ינחם אתכם בתוך אבלי ציון ולא ישמע עוד שוד ושבר בגבולנו אמן".

ח״כ משה אבוטבול: "אשת חבר כחבר. כואבים ודואבים יחד עם זקן חברי מועצת חכמי התורה מורנו ורבינו הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט״א שיבלחט״א, בפטירתה הפתאומית של הרבנית הדגולה והצדקנית מרת שולמית ע״ה. אשת חיל עטרת בעלה, עוז והדר לבושה ותורת חסד על לשונה, אשה יראת ה׳ היא תתהלל. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה׳. מן השמיים ינחמו את מו״ר שליט״א ומכאן ולהבא חושבנא לטבא אמן".

חה"כ אוריאל בוסו: "בצער רב הגיע הבשורה על הסתלקותה הפתאומית לבית עולמים של הרבנית שולמית בעדני ע"ה אשת מורנו ורבנו חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני שליט"א, אשר עמדה מאחורי רבבות תלמידים והרבצת תורה, בזכות טיפולה המסור, והכל בפשטות וענווה. יהי רצון שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבלינו ונשמע ונתבשר בשורות טובות".

חה"כ יוסי טייב: "אשת חייל עטרת בעלה קיבלתי בצער רב את הבשורה המרה על הסתלקותה לגנזי מרומים של הרבנית הצדקת שולמית ע"ה אשת חייל עטרת בעלה לשר התורה זקן חברי מועצת חכמי התורה הגאון הגדול הרב שמעון בעדני שליט"א אשר עמדה לימינו עשרות בשנים במסירות נפלאה, דרכיה ומעשיה הטובים ישארו לזכרונה ולע"נ לנצח נצחים".

הרבנית מרת שולמית בעדני ע"ה הייתה אשת חבר לזקן מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני שליט"א, כל חייה היא עמדה במסירות לימין בעלה הגדול בכדי שהוא יוכל לשבת וללמוד באוהלה של תורה ולהרביץ תורה ויראה בקרב ישראל.

הרבנית מרת שולמית בעדני ע"ה הייתה נודעת בטוב ליבה ובמעשי חסד רבים, אנשים רבים זכו לקבל ממנה עידוד וחיזוק בשעות קשות כשהוא הייתה תומכת בכל כוחה בכל מכריה, היא אף הייתה דואגת מידי ערב שבת לשלוח מאכלים למספר אנשים נזקקים.

פרק נוסף בחייה היה עבודת התפילה שלה, תפילותיה היו נאמרות בהשתפכות הנפש ובדמעות רבות שהיו זולגות מעיניה, רבים אף היו משגרים אליה שמות לתפילה כשתפילתה לא שבה ריקם.

אמש התמוטטה הרבנית מרת שולמית בעדני ע"ה במעונה שבבני ברק, כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ממושכות ולבסוף נאלצו לקבוע את פטירתה למגינת לב. תהא נשמתה צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *