יד לאחים מסכם שנת פעילות בחוברת סיפורים עוצרת נשימה

סיפורה המדהים של אישה יהודייה שנמלטה באישון ליל מבעלה המוסלמי האלים בטנזניה האפריקאית מככב בחוברת סיפורי החילוץ וההצלה של יד לאחים לסיכום הפעילות בשנת תש"פ ביד לאחים אומרים: החוברת כוללת רשמים תיעודיים, פרי מסירות נפשם של הפעילים בהצלת נפשות מיד זדים ומסיתים וחילוצם מהשבי. הרבה יותר ממה שיש כאן, אין כאן" בימים אלו עורך יד לאחים מגבית מיוחדת לקראת הימים הנוראים

בארגון יד לאחים הפועל כל השנה לחילוץ ושיקום נשים יהודיות וילדיהן מכפרים ערביים, וכן בהשבתם ליהדות של יהודים שנפלו לכתות המיסיון והמירו את דתם רח"ל לנצרות, הוציאו לקראת ראש השנה חוברת מושקעת ובה לקט סיפורים המעניק הצצה קטנה לפעילות מחלקות הארגון בשנה החולפת.

הסיפור המרכזי בחוברת "הבריחה מאפריקה" מספר על קורותיה של אשה יהודיה שהתגוררה במדינת טנזניה באפריקה ונמלטה ממנה עם בנותיה, רגע לפני שחוסלה על ידי בעלה המוסלמי.

בחוברת מובאים גם סיפורים על המאבק מול הכת המיסיונרית שמנסה לקבוע יתד בשדרות, סיפור חילוצה מהשבי של יהודייה שנכלאה ביישוב ערבי והוברחה תוך סיכון נפשות ממשי מתחת לאפו של הבעל הערבי, חשיפה על הרצאות 'זום' על סכנת ההתבוללות ליהודים במדינות ערב, סיפורו של נהג האוטובוס המיסיונרי המטיף שפוטר ועוד…

ביד לאחים אומרים: "החוברת כוללת רשמים תיעודיים, פרי מסירות נפשם של פעילי יד לאחים בתחומי הצלת נפשות מיד זדים ומסיתים וחילוצם מהשבי. כל מקרה היה כרוך במאמצים עילאיים, החל מיצירת קשר הראשוני עם המצויים במלכודת ועד הגעתם לחוף מבטחים ושילובם בקהילה שומרת מצוות".

עוד אומרים בארגון כי "מטבע הדברים, רוב סיפורי יד לאחים אינם יכולים להתפרסם, וזאת אנו יכולים להעיד כי הרבה יותר ממה שיש כאן, אין כאן".

בימים אלו, למרות הגבלות הקורונה, יד לאחים ממשיך בפעילותו השוטפת להצלת עוד ועוד נשמות יהודיות. להשתתפות בפעילות הקודש לפדיון שבויים, לחצו כאן.

שמות התורמים לפעילות ושמות יקיריהם יועברו למעמדי תפילות שיערכו במקומות הקדושים לקראת הימים הנוראים. להעברת השמות לחצו כאן

 

 

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *