אבל בלונדון החרדית: הגאון הישיש רבי עזריאל שכטר זצ"ל חלה ונפטר

הגאון הישיש רבי עזריאל שכטר זצ''ל היה יושב ולומד במשך כל שעות היום במעונו שבלונדון, כל פעם שתלמידיו נכנסו למעונו הם מצאו אותו כאשר הוא רכון על תלמודו, הוא נהג להשתמש תמיד בספרים עתיקים וישנים ולא החליפם אף פעם. לפני תקופה הוא חלה בדלקת בכליות, ומצבו הידרדר

ברוך דיין האמת: עם צאת החג ראש השנה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון הישיש רבי עזריאל שכטר זצ"ל מזקני וחשובי רבני לונדון זאת לאחר שחלה בדלקת חריפה והוא בשנת התשעים ושבע לחייו.

המנוח הגאון רבי עזריאל שכטר זצ"ל היה מזקני רבני לונדון, המונים נכרכו אחריו בעבותות של אהבה, כשהוא נודע במסירותו הרבה למען הזולת. תלמידיו מעידים כי הוא תמיד היה מקדים שלום לכל אדם, '"כשהיה הולך ברחוב היה אומר שלום לכל אחד, גם לאברכים וגם לילדים קטנים, הוא היה אדם עם מידות מיוחדות" – הם מספרים.

במהלך חייו היה גבאי צדקה של 'קרן השביעית' ותמיד דאג לכל החקלאים בארץ הקודש שיוכלו לשמור שמיטה כהלכתה, הוא היה מכתת את רגליו במשך שבועות ארוכים בכדי לסייע להם באופן כלכלי, כשהוא עובר על פתחי נדיבים בכל העולם במסירות נפש של ממש.

הגאון הישיש רבי עזריאל שכטר זצ"ל היה יושב ולומד במשך כל שעות היום במעונו שבלונדון, כל פעם שתלמידיו נכנסו למעונו הם מצאו אותו כאשר הוא רכון על תלמודו, הוא נהג להשתמש תמיד בספרים עתיקים וישנים ולא החליפם אף פעם.

מידותיו המיוחדות היו לשם דבר, כאשר מידת הענווה בלטה אצלו במיוחד, עד שנותיו המאוחרות הוא נהג להתנייד ברגל או בתחבורה ציבורית ומעולם לא הסכים לקחת נהג שיסיע אותו למקומות בהם היה צריך להגיע. את כל כספו פיזר לצדקה ומעולם לא השאיר אצלו כסף.

לפני תקופה הוא חלה בדלקת בכליות, ומצבו הידרדר אט אט, לפני חג הפסח הוא חלה בנגיף הקורונה אך החלים מכך לגמרי, בשבועיים האחרונים הוא נזקק לסיוע נשמתי והוא שהה בביתו עם מכשיר חמצן.

במהלך יום ראש השנה מצבו של הגאון רבי עזריאל שכטר זצ"ל הידרדר וסמוך למוצאי החג השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרה לדאבון לבם של תלמידיו הרבים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

2 תגובות

איש יקר ומשוחרר מכבלי ההיסטוריה..מי יתן ומשכנו הבא גן עדן על אמת.

עניו גדול היה ועסקן גדול היה אף שהיה ת"ח גדול

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן