גדו"י מורים: "חובה גדולה לשמור על כללי הזהירות – היו הרבה שנפגעו קשה"

מרן שר התורה ומרן ראש הישיבה שליט''א יוצאים במכתב לקראת יום הכיפורים וימי חג הסוכות בו הם מורים כי יש להישמע להוראות הזהירות. בשולי המכתב מוסיפים הרופאים מספר הנחיות בהם כי יש עדיפות לתפילה באוויר הפתוח וכי חל איסור לארח ולהתארח בחג הסוכות • המכתב המלא

בשל העלייה הגבוהה בתחלואה של נגיף הקורונה ולקראת יום הכיפורים וימי חג הסוכות יוצאים גדולי ישראל מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א במכתב בו הם קוראים להישמע להנחיות הזהירות.

בפתח מכתבם כותבים גדולי ישראל: "לאחינו בני ישראל נ"י שלו' רב וברכה. אנחנו נמצאים קרוב ליום הכיפורים הבעל"ט, וכולנו רוצים לזכות בדין לשנה טובה ומאושרת, אבל כדי לזכות בדין צריך זכויות, ולפי גודל הזכויות כן זוכים בדין".

עוד נכתב "על כן יש להתחזק בעסק התורה כראוי, ולהוסיף יראת שמים, וכן בכל הענינים שבין אדם לחברו יש להזהר מאוד. וכל הבקשות שבתפילה. יש לכווין בהם על כל כלל ישראל, וכל המבקש רחמים על חברו הוא נענה תחילה".

כאן מתייחסים גדולי ישראל למגיפת הקורונה הממשיכה להתפשט וכותבים, "הנה כידוע המצב כעת כי מחלת הקורונה ל"ע נמשכת וידוע שיש סכנה בזה, אבל יש עצות איך להזהר שלא להדבק במחלה זו, כפי הוראות הרופאים, ואם נזהרים בלי שום זלזול בזה, בזה מקיימים חובת ההשתדלות, שנלמד ממה שכתוב השמר לך ושמור נפשך כמ"ש ברמב"ם רפי"א בהל' רוצח וש"נ".

עוד מוסיפים גדולי הדור "לצערינו יש כאלו שקשה להם לקיים כל אמצעי הזהירות וזה גורם שמזלזלין בזה, וכידוע שהיו הרבה שנפגעו קשה ר"ל, על כן חובה גדולה להזהר על פי כללי הזהירות שקבעו, אף שקשה לקיים את כל הכללים, הרי זה נסיון מן השמים, ויש חיוב גדול לעמוד בנסיון זה, כי בנפשנו הוא, מצוה גדולה על כל א' וא' להשרות אוירה נעימה בביתו ובמשפחתו".

את המכתב חותם מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א "בזכות כל הדברים הנ"ל נזכה כולנו לגמר חתימה טובה, וימלא השי"ת כל משאלות לבנו לטובה". אל המכתב הצטרף מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א שהוסיף בכתב ידו: "בס"ד גם אני מצטרף חיים קניבסקי".

יצוין כי בשולי מכתבם של גדולי ישראל מצורף אף מכתב של הרופאים שהוסמכו על ידי גדולי ישראל בו הם כותבים מספר הנחיות לקראת יום הכיפורים וימי הסוכות. בין היתר כותבים הרופאים כי היכול להתפלל באוויר הפתוח ראוי לעשות כך תוך שמירת מרחק, בתפילות בבית הכנסת יש לשמור על הכללים עם מסיכה על הפה ועל האף תוך שמירת מרחק כנדרש. כמו כן, בימי חג הסוכות בשום פנים ואופן אין לארח ואין להתארח.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן