"ההפגנה" במוצאי ראש השנה

ועד הקהילות: "ההפגנות" בערב ומוצאי יום כיפור – יתקיימו בירושלים כמתוכנן

המארגנים של "ההפגנות" בירושלים בערב ומוצאי יום כיפור, מבהירים כי בעקבות אי אישור החוק בכנסת וככל שלא יאשרו תקש"ח בממשלה, ההפגנות יתקיימו כמתוכנן ויהיה ניתן להגיע ולחזור מהן מכל רחבי הארץ. המחאות נעכרות באישור המשטרה וחובה לשמור על הנחיות הריחוק

ב'ועד הקהילות' ו'איגוד חצרות הקודש' שמארגנים בירושלים הפגנות בערב ומוצאי יום כיפור, מבהירים כי בעקבות אי אישור החוק בכנסת וככל שלא יאשרו תקש"ח בממשלה, ההפגנות יתקיימו כמתוכנן ויהיה ניתן להגיע ולחזור מהן מכל רחבי הארץ. "אם במוצאי שבת יכולים להתקיים הפגנות בבלפור בהשתתפות אנשים מכל רחבי הארץ, גם אנחנו יכולים להפגין בירושלים בהשתתפות אלפי חרדים". המארגנים מבהירים כי על המפגינים לשמור על הנחיות הריחוק. כידוע, ההפגנות מתקיימות באישור המשטרה.

כזכור, לאחר ההצלחה של עשרות ההפגנות שהתקיימו בריכוזים החרדיים במוצאי ראש השנה בשבוע האחרון הודיעו באיגוד חצרות הקודש בירושלים כי גם בערב ובמוצאי יום הכיפורים יתקיימו הפגנות בירושלים תוך כדי שמירה קפדנית על כללי הזהירות.

על פי ההודעה ששוגרה מאיגוד חצרות הקודש בירושלים ההפגנה תיערך כמחאה נגד החלטות הממשלה שמיועדות לפגיעה בציפור הנפש של היהדות החרדית, התפילות ביום כיפור, ומצוות סוכה וארבעת המינים.

ההפגנות ייערכו בשני משמרות, בערב יום הכיפורים החל מהשעה 12:30 ועד 17:00 אחר הצהריים, ומשמרת שנייה במוצאי היום הקדוש החל מהשעה 19:30 בערב ועד 23:00 בלילה, ההפגנות יתקיימו לאורך כל רחוב מלכי ישראל בירושלים.

עוד נמסר מאיגוד חצרות הקודש כי הסעות מאורגנות יצאו מכל רחבי הארץ על ידי נציגי הקהילות, ועל כן כל אחד יעקוב אחר העדכונים בכל קהילה וקהילה. באיגוד אף מחדדים את ההוראות ומעדכנים כי ההפגנות מתקיימות באישור המשטרה ועל כן כל אחד החפץ להגיע להפגנה יכול על פי חוק להגיע להפגנה הן בערב יום הכיפורים והן במוצאי היום הקדוש.

כמו כן, כלל המשתתפים מתבקשים לשמור על הנחיות הזהירות בשמירת מרחק בין אדם לאדם ועטיית מסיכות לאורך כל זמן ההשתתפות בהפגנה. בוועד הקהילות אף יקימו חפ"ק זמני בשעות ההפגנה בכדי לוודאות כי ניתנת האפשרות הדמוקרטית לכלל המפגינים המעוניינים להגיע להפגנה ברכבים פרטיים ובתחבורה מאורגנת.

על פי אישור המשטרה בכל זמן נתון למשך 10-15 דקות יהיו 500 איש. הגעת משתתפים עד 5,000 איש. כמו כן, לא יהיו נאומים במהלך ההפגנה והציבור יתבקש להישמע להוראות כוחות המשטרה שיהיו בשטח. אין לחסום כבישים וחציית צירי תנועה יתבצעו רק בהתאם לתנאי התעבורה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן