צילום: משה גולדשטיין - אלימלך פסיקוב

ביה"ד בסקווירא: "סכנה לחולי קורונה בעבר ובהווה לצום – יש לשאול מורה הוראה"

בית הדין של החסידות פסק הלכה כי כלל אלו שחלו בקורונה וכן החולים בהווה וסובלים מתסמינים או המוגדרים בקבוצות הסיכון עליהם להתייעץ עם מורה הוראה קודם יו''כ שכן הצום יכול לגרום להחמרת החולי ולסכנה גם לאלו שהחלימו. גל שני? בימים האחרונים התגלו עוד מקרי תחלואה בניו יורק החרדית

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

בשל מקרי קורונה חדשים שהתגלו בשיכון סקווירא שבניו יורק יוצאים חברי בית הדין בפסק הלכה כי לקראת יום הכיפורים יש לשאול מורה הוראה כיצד לנהוג, במכתבם הם מציינים כי מי שחלה בעבר או בהווה ויצום יש בזה חשש סכנה.

במכתבם שהגיע לידי 'חדשות JDN' כותבים חברי בית הדין של החסידות, "לאלו שנחלו במחלת הקורונה בעבר ובהווה, לאחר התייעצות ארוכה של מרנן הגאוה"צ חברי הבד"ץ שליט"א נקבע להודיע שהיות לאחר בירור עם רופאים, ברור שבהרבה מצבים יכול הצום לגרום להחמיר חולי הקורונה לגרום לסכנה לאלו שסובלים או שסבלו מכבר".

"לכן", פוסקים הדיינים, "מי שסובל מהחולי ויש לו סימפטומים או זקנים, וכן אלו עם סיבוכי בריאות ומצבים מיוחדים גם בלא סימפטומים, וכן אלו שסבלו מכבר ונשארו עם סיבוכי בריאות וחולשות – צריכים להתייעץ עם מורה הוראה עוד לפני יום כיפור, לידע איך להתנהג עם הצום ביום כיפור הבעל"ט".

בית הדין של חסידות סקווירא אף מדגיש כי "כמובן, אין שום היתר כללי להקל סתם בתענית החמור של יום הכיפורים, אפילו עם מיחוש, רק לאחר ההתייעצות עם מורה הוראה כנ"ל".

בתוך כך, בשבוע האחרון התגלו מקרים נוספים של קורונה בניו יורק החרדית, בעקבות כך ביום שישי האחרון נערכה ישיבת חירום בהשתתפות למעלה ממאה מנהלי ישיבות ותלמודי תורה בה נאמר כי יש להחזיר את ההקפדות על שמירת מרחק והיגיינה, בשיחה נאמר כי אם מנהלי המוסדות לא יקפידו על כך הם ייסגרו באופן מיידי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell