צילום: שוקי לרר

מרן רה"י: "אסור לבעלי סיכון ומבוגרים להתפלל במעורב עם הציבור בבי"כ"

מרן הגרי"ג אדלשטיין בהוראה מיוחדת: "כל בעלי סיכון ובכללם אנשים מבוגרים, אסורים להתפלל במעורב עם כלל הציבור, ויתפללו או במנייני חצרות או בביתם". מרן רה"י ומרן שר התורה: "היכול להתפלל במניין המתקיים באוויר הפתוח ראוי לעשות כן"


רכבי כריזה של מטה ההסברה החרדי של משרד הבריאות עוברים כעת בערים והשכונות החרדיות עם קריאתם של גדו״י להעדיף תפילה במרחב הפתוח.

מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א בהוראה מיוחדת הבוקר בעקבות נתוני התחלואה המדאיגים במגזר החרדי: "כל בעלי סיכון ובכללם אנשים מבוגרים, אסורים להתפלל במעורב עם כלל הציבור, ויתפללו או במנייני חצרות או בביתם. ויש חיוב גדול לעמוד בנסיון זה כי בנפשנו הוא. ובזכות זה יזכו לגמר חתימה טובה וימלא ה' כל משאלות ליבכם לטובה".

ממטה ההסברה החרדי של משרד הבריאות נמסר עוד כי על פי הוראת מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א ומרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א יש להקפיד על הוראות הרופאים: "והיכול להתפלל במניין המתקיים באוויר הפתוח ראוי לעשות כן תוך שמירת המרחק הנדרש ועטיית מסכה. יש להקפיד לקיים את המנין במקום מוצל ומאוורר למנוע חלילה סכנת התייבשות בצום".

"על כן, חובה גדולה להזהר על-פי כללי הזהירות שקבעו, אף שקשה לקיים את כל הכללים, הרי זה נסיון מן השמים, ויש חיוב גדול לעמוד בנסיון זה כי בנפשנו הוא. ובזכות השמירה נזכה לגמר חתימה טובה וימלא ה׳ משאלות ליבנו לטובה", לשון הוראת גדולי ישראל.

בשעה זו מופצת ההודעה המצ״ב לניידים הכשרים ובה הנחייתו של מרן הגר״ג אדלשטיין שליט״א מהבוקר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן