צילום: שלומי טריכטר

האדמו"ר מויז'ניץ לחסידים: "לא לוקח אחריות על מי שיש חשש לבריאותו"

מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א נשא היום דברים בשולחן הטהור שנערך לקראת יום כיפור ואמר לחסידים כי מי שחש אף תסמין קל ביותר או מיחוש שלא יבוא לבית מדרש כלל, והוסיף כי אתמול נכנס אליו אברך שאחיו לא חש בטוב אבל לא מרגיש תסמינים, והורה לו רבנו שלא יבוא לבית המדרש

לאחר דברות קודש חוצבות להבות בשולחן הטהור שנערך בהתעוררות הלב והנפש – בהם ביקש מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א לעורר זכויות בערב יום הקדוש, להתפייס עם הבורא ברוך הוא כפי שאמר רביה"ק ה"אמרי חיים" בגרויסווארדיין בערב יום הקדוש תש"ו לאחר המלחמה, לרצות את חברו באמת ולזכות לביטול כל הגזרות.

לאחר מכן הוסיף מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א מנהמת לב שבד בבד עם עובדת הדבר שחיי קיום התורה והדת נדרשים להמשיך ביתר שאת, לרבות בתי כנסיות, מקוואות, ובתי חינוך לבנים ולבנות ויש לעמוד על כך במלוא התוקף.

"חייבים לנקוט משנה זהירות יתרה כל אלו שהוכח לגבי גילם ובריאותם כי ישנו חשש לשלומם ולהיזהר מאוד בבואם בשער בת רבים אינני לוקח אחריות עליהם" הפטיר.

כן, חזר ושנה את אשר הכריז המשב"ק ר' שאול גרינברגר בערב ראש השנה, כי מי שחש אף תסמין קל ביותר או מיחוש שלא יבוא לבית מדרש כלל, והוסיף כי אתמול נכנס אליו אברך שאחיו לא חש בטוב אבל לא מרגיש תסמינים, והורה לו רבנו שלא יבוא לבית המדרש.

"אמנם הכריזו זאת כבר בערב ראש השנה" – אמר – "אך צריך ללמד זכות, אולי הציבור רוצה לשמוע מפי דייקא והנני אומר זאת במשנה תוקף. בל יהיו אלו חב לאחריני".

ומברכות פיו, בסיום דברות קודשו לזכות שיתבטלו כל המחלות והגזרות, להיפקד בזש"ק אלו המצפים וברוב ישועות ורחמים ולזכות בחתימה טובה – נתברך. אכי"ר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן