קורע לב: אסתי הקטנה זועקת "איפה אמא"

אסון מחריד בבית שמש: הרבנית דינה סאבאוויטש נפטרה בדמי ימיה והותירה אחריה 14 יתומים, 8 מהם טרם נישאו # "הילדים הקטנים שואלים איפה אמא ומתקשים לעכל את הבשורה המרה"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

טרגדיה מזעזעת בבית שמש: במוצאי השבת האחרונה נפטרה לאחר ייסורים קשים ומרים הרבנית דינה סאבאוויטש ע"ה, דמות מוכרת ובעלת השפעה על נשות הקהילה. המנוחה ע"ה, עמדה במשך עשרות שנים לימין בעלה הרב נתן יהודה שליט"א, דיין ופוסק בעדה החרדית ודמות תורנית מוכרת ומוערכת בעיר.

היא הותירה אחריה 14 יתומים, הקטנה שבהם אסתי בת שנתיים וחצי בלבד.

כפי שציינו, משפחת סאבאוויטש היא משפחה מוכרת ומוערכת בקהילה החרדית בבית שמש. לפני 6 חודשים גילו הרופאים אצל אם המשפחה, הרבנית דינה ע"ה, סרטן אלים בגזע המוח והיא החלה טיפולי כימותרפיה.  לפני כחודש היא הפכה למשותקת ברגליה בעקבות זיהום שהתפתח בעמוד השדרה. בתוך ימים ספורים הלך הזיהום והתפשט, מה שגרם להידרדרות מהירה במצבה – עד שהפכה למשותקת בכל חלקי גופה.

לאחר ייסורים קשים, במוצ"ש האחרון נפטרה הרבנית במיטתה בבית החולים, כשכאמור היא מותירה אחריה 14 יתומים מרוסקים, 8 מהם טרם נישאו, הקטנה בת שנתיים וחצי בלבד.

חברותיה ובנות המשפחה מספרות על אשה מיוחדת, בעלת חסד אמיתית ומסורה בכל מאודה לילדיה ומשפחתה. "עד לרגעיה האחרונים ממש היא עוד שוחחה וניסתה לעזור בכל מקרה בו התגלה צורך בסיוע", אומרת ד, חברתה הקרובה.

לדבריה, הרבנית עשתה מאמצים כבירים להסתיר את ייסוריה מהילדים כדי שלא לצער אותם. ברגעים האחרונים ממש, כשהם התאספו סביב מיטתה היא ביקשה מהם דבר אחד: "תישארו חזקים ומאוחדים".

האבל והצער בבית עצומים ובלתי ניתנים לתיאור. הילדים הקטנים מתקשים לעכל את הבשורה המרה. נדרשים מהמשפחה כוחות נפש גדולים על מנת להיות שם בשבילם באופן הראוי ביותר בסיטואציה עצובה וקורעת לב שכזו. "מאז מוצאי שבת מסתובבת אסתי הקטנה בבית ומחפשת את אמא…הלב נקרע ושותת דם מול המראה המצמרר הזה. ילדה קטנה שמחפשת את אמא ואין דרך להסביר לה שאמא כבר לא תחזור", מעיד אחד מבני הבית.

"גם הילדים הגדולים נמצאים במצב לא פשוט. אנחנו מנסים לתת להם את כל העזרה והתמיכה, אבל הצער והכאב הם אינסופיים".

המצב הכלכלי בבית, שהיה מעורער מלכתחילה, החמיר דרסטית לאור העלות הגבוהה של הטיפולים בחודשים האחרונים. כעת, לאחר פטירת האם, מוצאת המשפחה את עצמה בפני שוקת שבורה. מכרים ועסקנים התגייסו כדי לסייע להם והקימו קרן מיוחדת שתסייע להם לעמוד על הרגליים. "את הרבנית אף אחד לא יוכל להחזיר. את החסר לא נוכל למלא. אבל להקל על המשפחה – אנחנו יכולים וחייבים", הם אומרים ומבקשים מהציבור הרחב להירתם ולתרום למען היתומים הקטנים.

נרתמים עכשיו ומסייעים לאסתי הקטנה לחצו כאן>>>

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן