צילום ארכיון: ראשי הישיבה עם חליפות מגן בהכנסת ספר תורה ל'קפסולה' ב'חברון'

ווילה בירושלים ומתחם ב'אלמוג': הפתרונות של 'חברון' לבחורים שבשידוכים

ראשי ישיבת 'חברון' שקדו על פתרון עבור בחורי הישיבה שבתקופת השידוכים ולא יכולים לשהות ב'קפסולות' בישיבה. לשם כך שכרו בישיבה מתחם בכפר הנופש 'אלמוג' שם ישהו קבוצת בחורים על פי הגרלה, ועוד קבוצה תשהה ביישוב חדרה, וגם הווילה לפגישות בירושלים • פרסום ראשון

ישיבת 'חברון' שבירושלים שעתידה לפתוח את זמן חורף ביום ראשון הקרוב שקדה בימים האחרונים למצוא פתרון גם עבור אותם אלו הבחורים הנמצאים בתקופת השידוכים ולא יכולים לשהות ב'קפסולות' מבודדות לאורך מספר חודשי החורף.

בשל כך עמלו ראשי הישיבה יחד עם ההנהלה ויחד החליטו כי בנוסף ל'קפסולות' הקיימות בישיבה הם ישכרו עוד מתחם נוסף בכפר נופש בכדי ששם ה'קפסולות' יהיו נושמות יותר, במיוחד עבור הבחורים המבוגרים שיוכלו לצאת לפגישות באם יהיה צורך.

לאחר מחשבה ארוכה, בשעה האחרונה סיכמו ראשי הישיבה עם כפר הנופש 'אלמוג' כי הם ישכירו מהם את המתחם לתקופת הזמן, בכדי ששם ישהו הבחורים מוועד חמישי ומעלה, על פי הגרלה שתיערך בין הבחורים. עוד קבוצה של בחורים ילמדו ביישוב חדרה.

כמו כן, בישיבה מצאו פתרון יצירתי לבחורי וועד חמישי שמתחילים שידוכים וכן רוצים ללמוד במסגרת ה'קפסולות' בישיבה בירושלים.

בהודעה ששוגרה לתלמידים שבשידוכים נאמר כי תתאפשר יציאה מה'קפסולות' לצורכי פגישה אך ורק במתחם מיוחד שהושכר לשם כך ע"י הנהלת הישיבה. מדובר בווילה בירושלים עם שלושה כניסות שונים, הוילה כוללת גינות והפרדה מלאה בכדי שתישמר הפרטיות. גם כיבוד קל יוגש במקום.

יצוין כי בהיכל הישיבה עצמה בירושלים ישהו 700 בחורים, ועוד 450 בחורים יתחלקו בין כפר הנופש 'אלמוג' לבין היישוב חדרה שם יפתחו עוד סניף של הישיבה.

מדובר בהשקעה אדירה של ראשי והנהלת ישיבת 'חברון' אשר השקיעו בימים האחרונים הון רב עבור פרויקט אדיר זה. לדברי גורמים המעורבים בדיונים שנערכו בימים האחרונים, "ראשי הישיבה עשו הכל על מנת שלא ישאר אף בחור מחוץ לכותלי בית המדרש למרות הקורונה. מדובר בדמים מרובים תרתי משמע שהשקיעו ראשי הישיבה למען התלמידים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן