היתום הקטן בן ה-4 אומר קדיש על אימו!

הרבנית דינה סאבאוויטש הותירה 14 יתומים, הקטנה בת 2.5

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

מזעזע!

שמעון, היתום הקטן בן ה-4 אומר קדיש על אמו!

טרגדיה בבית שמש. הרבנית מרת דינה סאבאוויטש ע"ה נאבקה במחלת הסרטן שהכריע אותה במוצ"ש האחרון, והיא בת 47 בלבד.

הותירה 14 יתומים מזועזעים בתוכם אסתי בת השנתיים וחצי

>>אי אפשר לעמוד מנגד! כולנו מתגייסים לעזרת יתומי משפחת סאבאוויטש<< 

המנוחה ע"ה עמדה במשך עשרות שנים לימין בעלה הרב נתן יהודה שליט"א, דיין ופוסק בעדה החרדית ודמות תורנית מוכרת ומוערכת בעיר.

לפני 6 חודשים גילו הרופאים אצל הרבנית סרטן אלים בגזע המוח והיא החלה טיפולי כימותרפיה.  לפני כחודש היא הפכה למשותקת ברגליה בעקבות זיהום שהתפתח בעמוד השדרה. בתוך ימים ספורים הלך הזיהום והתפשט, מה שגרם להידרדרות מהירה במצבה – עד שהפכה למשותקת בכל חלקי גופה.

לאחר ייסורים קשים, במוצ"ש האחרון נפטרה הרבנית במיטתה בבית החולים, כשכאמור היא מותירה אחריה 14 יתומים מרוסקים, 8 מהם טרם נישאו, הקטנה בת שנתיים וחצי בלבד.

חברותיה ובנות המשפחה מספרות על אשה מיוחדת, בעלת חסד אמיתית ומסורה בכל מאודה לילדיה ומשפחתה. "עד לרגעיה האחרונים ממש היא עוד שוחחה וניסתה לעזור בכל מקרה בו התגלה צורך בסיוע", אומרת ד, חברתה הקרובה.

לדבריה, הרבנית עשתה מאמצים כבירים להסתיר את ייסוריה מהילדים כדי שלא לצער אותם. ברגעים האחרונים ממש, כשהם התאספו סביב מיטתה היא ביקשה מהם דבר אחד: "תישארו חזקים ומאוחדים".

המצב הכלכלי בבית, שהיה מעורער מלכתחילה, החמיר דרסטית לאור העלות הגבוהה של הטיפולים בחודשים האחרונים. כעת, לאחר פטירת האם, מוצאת המשפחה את עצמה בפני שוקת שבורה.

מכרים ועסקנים התגייסו כדי לסייע להם והקימו קרן מיוחדת שתסייע להם לעמוד על הרגליים. כעת-  שבוע לאחר הקמת המגבית המיוחדת עבור יתומי משפחת סאבאוויטש, הצליחו המארגנים לגייס סכום גדול ומשמעותי עבור המשפחה. "הצבנו לעצמנו יעד שיאפשר ל8 היתומים שטרם נישאו להתקיים בכבוד, וב"ה אנחנו מתקדמים ליעד הזה במהירות".

לדברי המארגנים, "נדרשת המשך היענות גבוהה של הציבור על מנת שנצליח לענות על צרכי המשפחה. ההיענות עד כה מרשימה, מרגשת ובעיקר מוכיחה שכשצריך כולנו משפחה אחת. כל עם ישראל".

. "את הרבנית אף אחד לא יוכל להחזיר. את החסר לא נוכל למלא. אבל להקל על המשפחה – אנחנו יכולים וחייבים", הם אומרים ומבקשים מהציבור הרחב להירתם ולתרום למען היתומים הקטנים.

>>אי אפשר לעמוד מנגד! כולנו מתגייסים לעזרת יתומי משפחת סאבאוויטש<< 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן