תיעוד מצמרר: היתומים הקטנים קוראים קדיש על אמם • צפו

עין לא נותרה יבשה כאשר בבית האבלים של משפחת סאבאוויטש כאשר היתומים הקטנים ברוך (9) ושמעון (4) אמרו בקול מרוסק קדיש על אמם שנפטרה לאחר ייסורים קשים # צפו בתיעוד
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

דרכי בית שמש אבלות: לפני כשבועיים נפטרה לאחר ייסורים קשים ומרים הרבנית דינה סאבאוויטש ע"ה, דמות מוכרת ובעלת השפעה על נשות הקהילה. המנוחה ע"ה, עמדה במשך עשרות שנים לימין בעלה הרב נתן יהודה שליט"א, דיין ופוסק בעדה החרדית ודמות תורנית מוכרת ומוערכת בעיר.

היא הותירה אחריה 14 יתומים, הקטנה שבהם אסתי בת שנתיים וחצי בלבד.

>>>הקליקו כאן לעזור למשפחה 

האבל והצער בבית עצומים ובלתי ניתנים לתיאור. הילדים הקטנים מתקשים לעכל את הבשורה המרה. נדרשים מהמשפחה כוחות נפש גדולים על מנת להיות שם בשבילם באופן הראוי ביותר בסיטואציה עצובה וקורעת לב שכזו. "מאז מוצאי שבת מסתובבת אסתי הקטנה בבית ומחפשת את אמא…הלב נקרע ושותת דם מול המראה המצמרר הזה. ילדה קטנה שמחפשת את אמא ואין דרך להסביר לה שאמא כבר לא תחזור", מעיד אחד מבני הבית.

"גם הילדים הגדולים נמצאים במצב לא פשוט. אנחנו מנסים לתת להם את כל העזרה והתמיכה, אבל הצער והכאב הם אינסופיים".

בוידאו ניתן לראות את שני הבנים הקטנים קוראים קדיש על אמם, כשהכאב הגדול ותחושת האובדן ניכרים על פניהם.

משפחת סאבאוויטש היא משפחה מוכרת ומוערכת בקהילה החרדית בבית שמש. לפני 6 חודשים גילו הרופאים אצל אם המשפחה, הרבנית דינה ע"ה, סרטן אלים בגזע המוח והיא החלה טיפולי כימותרפיה.

חברותיה ובנות המשפחה מספרות על אשה מיוחדת, בעלת חסד אמיתית ומסורה בכל מאודה לילדיה ומשפחתה. "עד לרגעיה האחרונים ממש היא עוד שוחחה וניסתה לעזור בכל מקרה בו התגלה צורך בסיוע", אומרת ד, חברתה הקרובה.

לדבריה, הרבנית עשתה מאמצים כבירים להסתיר את ייסוריה מהילדים כדי שלא לצער אותם. ברגעים האחרונים ממש, כשהם התאספו סביב מיטתה היא ביקשה מהם דבר אחד: "תישארו חזקים ומאוחדים".

>>>הקליקו כאן לעזור למשפחה 

המצב הכלכלי בבית, שהיה מעורער מלכתחילה, החמיר דרסטית לאור העלות הגבוהה של הטיפולים בחודשים האחרונים. כעת, לאחר פטירת האם, מוצאת המשפחה את עצמה בפני שוקת שבורה. מכרים ועסקנים התגייסו כדי לסייע להם והקימו קרן מיוחדת שתסייע להם לעמוד על הרגליים. "את הרבנית אף אחד לא יוכל להחזיר. את החסר לא נוכל למלא. אבל להקל על המשפחה – אנחנו יכולים וחייבים", הם אומרים ומבקשים מהציבור הרחב להירתם ולתרום למען היתומים הקטנים.

מארגני המגבית מספרים כי כבר גויס סכום גדול ומשמעותי עבור המשפחה – אבל זה לא מספיק. "הצבנו לעצמנו יעד שיאפשר ל8 היתומים שטרם נישאו להתקיים בכבוד, וב"ה אנחנו מתקדמים ליעד הזה במהירות".

לדברי המארגנים, "נדרשת המשך היענות גבוהה של הציבור על מנת שנצליח לענות על צרכי המשפחה. ההיענות עד כה מרשימה, מרגשת ובעיקר מוכיחה שכשצריך כולנו משפחה אחת. כל עם ישראל". 

>>>הקליקו כאן לעזור למשפחה 

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן