"להוקיעם ממחנינו": במהלך ה'סעודה שלישית' – האדמו"ר תקף את המלשינים

בסעודה השלישית בבית המדרש הגדול בבני ברק נשא האדמו''ר מויז'ניץ דברים חריפים ותקף את אותם אלו שמוסרים לרשויות על אנשים שמקיימים מנייני תפילה וחנויות בניגוד ל''חוק''. הרבי אמר כי בתקופה האחרונה היו חורבנות רבים ברוחניות בעקבות הוראות הממשלה • הדברים המלאים
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

במהלך דברי התורה בסעודה שלישית בבית המדרש הגדול בקרית ויז'ניץ בבני ברק תקף מרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א את ה'מלשינים' אשר "מבחוץ הולכים כאחד היראים, אולם המה האנשים הכי נמוכים בכלל ישראל, הדיוטא התחתונה של המחנה".

בהמשך דבריו הרחיב האדמו"ר מויזני'ץ בדברים אודות התקופה האחרונה אשר בהם כלל העולם נמצאים במיצר בעקבות הנגיף וירוס 'קורונה'. האדמו"ר בדבריו הדגיש את חובת השמירה מפני הסכנה ושכל אחד ימנע את עצמו מלהיכנס לסכנה וישמרו את הוראות הבריאות כל אחד כפי יכולתו.

האדמו"ר המשיך בהרחבה בהזכירו את ימי חודש ניסן אייר בהם התפללו כלל ישראל במרפסות הבתים, תוך שמירה אדוקה כל כל הוראות המרחק. אכן המשיך הרבי ואמר ראו דברים נשגבים בכך, הן מצד הגשמי והן מצד הרוחני, את קרבת אלוקים לי טוב. אולם ראו המון חורבנות ברוחניות, ממש לא יאומן כי יסופר כמה בחורים וילדים נפלו לרשת היצר בכל מיני אופנים.

"בתקופה האחרונה החלו להקל במקצת על ההוראות בפתיחת כל בתי החינוך, בתי המדרש והיכלי הישיבות. אי אפשר להמשיך במצב של סגירת בתי החינוך אין זה פיתרון נאות. אולם קמה וגם ניצבה חבורת 'מלשינים" הזדעק הרבי.

"זקיני הקדוש בעל ה'אמרי חיים' זיע"א היה אוהב ישראל בכל מאודו, אהב כל יהודי, אולם נגד מלשינים דיבר כל דבר אסור. מצד התורה מותר להחרימם מכלל ישראל, אסור לתת להם למלאות רצונם הנזולה. מלאים רשעות לשמה יש בהם, לדאבוננו יכולים המה להתפלל ג' תפילות ביום ולהניח תפילין , שום דבר לא שווה אצלם , צריכים להוקיעם ממחננו".

הרבי המשיך וסיפר את מה שסיפר הרה"צ רבי אברהם אלימלך בידרמן שליט"א בשבוע האחרון, כאשר בחור טירפד שמחת חתן וכלה, והמה מחלו לו לבסוף, וראו ישועה כאשר ניצלו מתאונת דרכים.

"אנשי המשטר המה אחראים לקיים סדר ולשמור על סדר הציבור לא ח"ו להרביץ ולהפריע לשמחות. אולם אלו מגיעים רק כתוצאה מהלשנות של מלשינים רח"ל. בדורות קודמים ראינו שהחרימו מלשינים מהמחנה ממש".

את דבריו חתם הרבי ברוב ברכות , שיתמו חטאים מהארץ בקרוב בימינו.

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. מרן האדמור מויזניץ נקרא אחד ממנהיגי הדור זה ראש איזה מחשבה אשרינו שזכינו שיש לנו כאלו אנשים ענקיים במידות בתורה ובכל דבר אחר לא סתם מרן הראשון לציון פוסק הדור רבי יצחק יוסף אוהב אותו ואת ההשקפה הנכונה שיש לו ואכן מי שמקיר אחד מלשן כזה שיזהיר את הציבור מפניו ולא לצרפו למנין ולבזות אותו ברבים אשר בגללו הרבה בחורי ישיבות נזרקים לרחוב והן קל כביר לא ימאס תפילת רבים

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן