ארכיון

הזום הגדול בעולם: כ-5000 שלוחים בהתוועדות ווירטואלית שנמשכה שבוע

במוצאי שבת האחרון התחיל ה'מלווה מלכה' הורטואלית של כינוס השלוחים, בעת צאת שבת באוסטרליה, שהתקיים ברצף בלייב והיה אמור להסתיים לאחר 24 שעות - כשעתיים לאחר צאת השבת ב-הוואי ואלסקה. בפועל זה נמשך 136 שעות וארבעים וחמש דקות

הסתיים כעת, ההתוועדות החסידית חבדי"ת הארוכה בעולם, 136 שעות ו45 דקות (מאה שלושים ושש שעות וארבעים וחמש דקות). שהיה מפגש הזום הארוך בעולם.

היה זה כינוס השלוחים הוורטואלי של חב"ד. שהתחיל שבוע שעבר ביום חמישי, במקום הכינוס הפיזי הקבוע שמתקיים בזמן זה מידי שנה בניו יורק שכל שליחי חב"ד מגיעים לשם מכל העולם.

במוצאי שבת האחרון התחיל ה'מלווה מלכה' הורטואלית של כינוס השלוחים, בעת צאת שבת באוסטרליה, שהתקיים ברצף בלייב והיה אמור להסתיים לאחר 24 שעות – כשעתיים לאחר צאת השבת ב-הוואי ואלסקה.

בפועל זה נמשך 136 שעות וארבעים וחמש דקות, כששה ימים:
– התחיל ב-5:30 AM בבוקר שעון ניו יורק של שבת (זמן צאת השבת באוסטרליה) ב-11/14/2020 כ"ז חשון תשפ"א
– הסתיים ביום חמישי בשעה 10:00 PM בלילה שעון ניו יורק ב-11/19/2020 ג' כסלו תשפ"א

המפגש ההיסטורי התנהל בצורה מעניינת, זה התנהל בצורה כזו; מידי כמה שעות התחלף מנהל, כל מנהל ממקום אחר בעולם, בשעה אחרת בעולם. שלוחי חב"ד פרוסים בכל רחבי העולם כך שיש בהתאם לחב"ד אנשים בכל השעות ביממה. השמש לא יורדת על מפעל השליחות של חב"ד.

לכל אורך המפגש התחלפו אנשים בהתאם לשעון המקומי כל אחד במקומו ברחבי הגלובוס. המנהל התורן הזמין בהתאם לדבר כל אחד בתורו שהיה בלייב בזום.

השתתפו ככל הנראה רוב שלוחי חב"ד במפגש הזום ההיסטורי הזה. כ5000 שליחים. ועוד ככל הנראה מאות חסידי חב"ד נוספים שצפו. במשך רוב הזמן היו בסביבות 800 בשעת מעשה בלייב, ובמהלך שנים וחצי היממות האחרונות רוב הזמן הזום היה בתפוסה מלאה (1000 איש)

כמות הדוברים הייתה ככל הנראה בסביבות 450 איש. בשל המגפה המתמשכת, לראשונה בתולדות 37 השנים האחרונות הכנס נערך באופן מקוון לחלוטין. עם 5,000 רבנים – שליחי חב"ד.

כמה כינו את המעמד היוצא דופן הזה בשם 'מגה התוועדות' כאשר לא היה הגבלות של זמן ומקום, השתתפו מכל העולם, בכל השעות ברחבי פינות רבות בכל רחבי הגלובוס. בסופו של דבר הוחלט על ידי המארגים לסיים את הכינוס המקוון כמה שעות לפני כניסת שבת באוסטרליה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן