"הוא היה דוגמא ליהודי עובד השם אמיתי"

גם אחרי 4 חודשים מהפטירה – שכניו ומכריו של ר' משה גוטסמן מתקשים לעכל את האובדן הגדול # בינתיים הם הקימו קרן מיוחדת עבור אלמנתו שעלולה להיות מגורשת מהבית בצו בית משפט

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

כמו מלאך שהתהלך ביננו: 4 חודשים לאחר שנפטר – שכניו ומכריו של הרב משה גוטסמן מתקשים לעכל את האובדן הנורא. הרב גוטסמן, "ר' מויישה" כפי שכולם כינו אותו, היה מגדלור של חיי תורה ועבודת השם.

במשך עשרות שנים, משעה שהשכים לעבודת השם ועד שעלה על יצועו – הוא היה מסור כל כולו לעשות רצון בוראו; בתורה, בתפילה ובגמילות חסדים.

אלפי תלמידים היו לר' משה במהלך השנים, לכל אחד מהם הוא התייחס כאל בן יחיד. כל אחד זכה לקרבה מיוחדת. ואם מישהו מהם היה צריך עזרה וסיוע – ר משה לקח את זה על עצמו. תמיד. גם אם זה היה כרוך בעלות גבוהה ולמרות החובות שהיו לו מנישואי ילדיו שלו.

ר' משה היה מקורבו חביבו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שקירב אותו מאוד והתבטא על מעלותיו באופן נדיר ומיוחד.

מסכת חייו המופלאה נמשכה גם בשנים האחרונות, חרף הנכות הקשה שנגרמה לו ר' משה המשיך בשגרת יומו שכולה קודש להשם ולכל יהודי שזקוק לאוזן שומעת ויד מסייעת.

לפני 4 חודשים הוא יצא לשחרית וללימוד היומי שלו. בשעה 09:00 בבוקר קיבלה רעייתו הרבנית לאה טלפון מהפרדמיק ובפיו בשורת איוב: בעלך התמוטט ונפטר בבית הכנסת.

זה היה ערב בר המצוה לנכד שלהם.

אין מילים שיוכלו לתאר את הכאב העצום וההלם המייסר. "בעלי איננו, אבא איננו, סבא איננו…"

עין לא נותרה יבשה בהלוויתו הכואבת. מרן שר התורה, שר' משה היה אצלו בן בית ממש, טרח למרות המצב המורכב והשתתף בכל מסע ההלוויה.

"ר' משה היה דוגמא בשבילנו ליהודי עובד השם אמיתי", סיפרו שכניו. "הדמות שלו היא כמו דמות של יהודי מדורות קודמים. תחושת האובדן גדלה ועצומה. ככל שחולף הזמן  אנחנו מבינים שדמות מדורות קודמים היתה ביננו".

כעת נותרה אלמנתו השבורה לבדה עם חובות של מיליון וחצי ₪ שהוא הותיר אחריו. מאז פטירתו אין מי שמנהל את הענין הכספי, וכעת הבנקים והנושים – בגיבוי בית המשפט – מאיימים לפנות אותה מהבית.

אם האלמנה לא תצליח לכסות את החובות הגדולים יפנו אותה מהבית בתוך שבועות ספורים בצו בית המשפט! 

"כל השנים המצב היה דחוק מאוד אבל ברוך השם הסתדרנו. עכשיו אחרי הפטירה של בעלי כשאני עוד לא התאוששתי מזה בכלל רוצים לפנות אותי מהבית…אני לא יכולה לדמיין שזה מה שיקרה…הנפש לא יכולה לעמוד בדבר כזה", היא מספרת בכאב גדול.

בהוראת גדולי הדור בראשון שר התורה הגר"ח קנייבסקי הוקמה קרן מיוחדת להצלת האלמנה. "החובות גדולים מאוד וללא התגייסות של כולנו יפנו את הרבנית מהבית", אומרים מארגני המגבית. לדבריהם, "למשפחה אין יכולת להתמודד עם החובות הללו לבד. כדי להציל את האלמנה כולנו נדרשים להירתם ולסייע".

הקליקו כאן והצילו את האלמנה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו