לאחר החתונה ההמונית: עיריית ניו יורק קנסה את סאטמאר ב-15,000 דולר

סוער בניו יורק החרדית: כשלושה שבועות לאחר חתונת בית סאטמאר שנערכה בהשתתפות אלפים עיריית ניו יורק החליטה לקנוס את ראשי הקהילה. בחסידות אומרים ל'JDN' כי הם לא מתרגשים ממתן הקנס וכי התקשורת והממשל מחפשים דוקא את החרדים • צפו ב"תיעוד המפליל"

עיריית ניו יורק שבארצות הברית החליטה ביממה האחרונה לקנוס את קהילת סאטמאר בסכום של 15,000 דולר בגין קיום חתונה המונית לפני כשלושה שבועות בניגוד לחוקי המדינה במקום.

ל'חדשות JDN' נודע כי לפני כשלושה שבועות התקיימה שמחת החתונה בחצר הקודש סאטמאר בקריית יואל שבארצות הברית. על פי חוקי המקום חל איסור לקיים חתונות המוניות אך בחסידות ערכו את החתונה באופן חשאי.

החתונה שנערכה בהשתתפות אלפים פורסמה בשקט בין החסידים וחל איסור מוחלט להוציא תיעודים מהמקום. לפני מספר ימים דלף לתקשורת המקומית תיעוד מהחתונה, הדבר גרם לסערה גדולה וראש העיר של ניו יורק נאלץ להתייחס לאירוע.

"אנחנו יודעים שהחתונה הייתה גדולה מידי" אמר דה בלאזיו בהצהרה לתקשורת המקומית "נראה שהיה מאמץ גדול להסתיר את זה, זה פשוט לא מקובל עלינו, עברנו על כך הרבה עם הקורונה כאן, פשוט לא מקובל, זה היה חוסר אחריות מצידם לעשות כזה אירוע".

בחסידות אומרים ל'חדשות JDN' כי הם לא חוששים ממתן הקנס, לדבריהם מרבית החסידים כבר חלו בקורונה כך שאין שום בעיה לקיים אירוע שכזה. "התקשורת והממשל כאן מחפש רק את החרדים, מחפש להשחיר אותנו, אבל אנחנו לא מתרגשים מזה" – אמרו בחסידות.

6 תגובות

צודקים מגיע להם קנס

חילול השם המוני. אז מה עם הרוב חלו בקורונה. ממש עצוב.

זה יוצא פחות מדולר לכל משתתף . נו שוין ! סכום אגדי בשביל חסידות עשירה כמו סאטמאר

15,000 דולר זה כסף קטן בשביל סאטמר,
חשבתי שהחליטו על חתונות מצומצמות.

לא חילול ה' ולא נעלים. אשריכם חסידי סאטמר שבזים לגזרות המלכות הרשעה!

מה עם מרידה באומות? פתאום זה לא קיים? רק לגבי מדינת ישראל זה קיים? אנרכסיטים.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture