אבל כבד בעולם התורה בארה"ב: ראש הישיבה הגאון רבי אליהו מאיר סורוצקין זצ"ל

ראש הישיבה הגאון רבי אליהו מאיר סורוצקין זצ''ל שימש במשך שנים כראש ישיבת ספרינגפלד בניו ג'רזי שבארה''ב. שיעוריו הבהירים והעמוקים ויראת השמים שלו הקנו לו שם של כבוד בעולם התורה באמריקה. לפני מספר שנים חלה במחלה קשה ובתקופה האחרונה נדבק בנגיף הקורונה

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: סמוך לכניסת השבת (שעון ארה"ב) הלך לעולמו הגאון רבי אליהו מאיר סורוצקין זצ"ל אשר שימש במשך שנים רבות כראש ישיבת ספרינגפלד בניו ג'רזי זאת לאחר יסורים קשים ומרים והוא בשנת השישים לחייו.

המנוח היה בנו של ראש ישיבת טעלז בקליוולנד הגאון רבי רפאל ברוך סורוצקין זצ"ל, משנות ילדותו ניכר היה ביראת שמים טהורה ובמידות נאצלות. בהגיעו לפרקו הוא נישא לרעייתו הרבנית שתחי' ביתו של ראש ישיבת מיר בארה"ב הגאון רבי שמואל בירנבוים זצ"ל.

מיד לאחר נישואיו הוא החל לשמש כראש ישיבת ספרינגפלד בניו ג'רזי, הוא זכה להעמיד אלפי תלמידים כשהוא מעביר את מסורת הלימוד מאביו ראש ישיבת טעלז בקליוולנד שבארצות הברית.

תלמידיו מספרים ל'חדשות JDN' כי שיעוריו העמוקים והבהירים היו לשם דבר, במשך שעות הוא יכל למסור שיעור מפולפל בלימוד כשמאות התלמידים מאזינים בשקיקה, הוא היה נודע בגודל עיונו ועמקותו בסוגיות הש"ס ובכך הוא העמיד את הישיבה בכותל המזרח של עולם הישיבות בארצות הברית.

מעבר להיותו ראש ישיבה נערץ הוא שימש כאב להמוני תלמידיו שמצאו אצלו אוזן קשבת לכל דבר ועניין. מידותיו הנאצלות ויראת השמים שלו קנתה לו שם של כבוד והמונים התדפקו על דלתותיו.

לפני מספר שנים חלה ראש הישיבה הגאון רבי אליהו מאיר סורוצקין זצ"ל במחלה קשה, למרות מחלתו הוא המשיך להגיע לישיבה ומסר שיעורים מידי יום ביומו. לפני תקופה הוא אף חלה בנגיף הקורונה ומאז מצבו הידרדר עד שסמוך לכניסת השבת בארצות הברית השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרה למגינת לב. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו