אילוסטרציה. צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

תקרית אנטישמית באוסטריה: אישה עם סכין תקפה רב יהודי בווינה

ביום שישי הותקף בבירת אוסטריה רב בידי אישה שאחזה בסכין, תלשה את הכיפה מראשו וצעקה לעברו "לשחוט את כל היהודים". בעדותו במשטרה מסר הרב כי עוברי האורח שעברו במקום העדיפו להתעלם מן המאורע מאשר לעזור. הקנצלר סבסטיאן קורץ: "אירופה ללא יהודים היא כבר לא אירופה"

אישה תקפה רב יהודי בבירת אוסטריה, קרעה את הכיפה שחבש לראשו ונופפה לעברו בסכין תוך שהיא קוראת קריאות אנטישמיות – כך דיווחה ביום שישי משטרת וינה. לפי הדיווח, האישה, כבת 50 לטענת עדי ראייה, ניגשה לרב, שלפה את הסכין מתיק היד שלה – ובעטה ברגלו. בהמשך, כך אמרו בארגון היהודי המרכזי בווינה לתאגיד השידור האוסטרי, היא צעקה לעבר הרב: "לשחוט את כל היהודים".

האישה נמלטה והמשטרה האוסטרית פתחה בסריקות. שר הפנים האוסטרי אמר כי המשטרה חוקרת את האירוע בין היתר כתקרית טרור. הרב לא נפצע. הרב לא נפצע בתקרית. בעדותו במשטרה מסר הרב כי עוברי האורח שעברו במקום העדיפו להתעלם מן המאורע מאשר לעזור.

קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ כתב בטוויטר בתגובה לתקרית כי "אני מגנה בחריפות את ההתקפה האנטישמית שהתרחשה היום על רב בווינה. עלינו להילחם באנטישמיות בכל נחישות. חיי היהודים באוסטריה חייבים להיות אפשריים בביטחון. כי אירופה ללא יהודים היא כבר לא אירופה".

שרת התפוצות עומר ינקלביץ׳ כתבה בטוויטר כי "ביום חמישי האחרון יהודי אוים בסכין והותקף על ידי עוברת אורח ברחוב בוינה. אסור לנו להיכנע בפני האנטישמיות שמרימה ראש. אני מודה לממשלת אוסטריה ולקנצלר סבסטיאן קורץ על עמידתם האיתנה נגד אנטישמיות ועל פעילותם לשמירה על ביטחון הקהילה היהודית באוסטריה".

2 תגובות

היגיע הזמן לחזור הבייתה לארץ ישראל

מי הרב?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו