בוועידת החינוך: רבה של מודיעין עילית זעק – אם יש בעיות חינוכיות צריך להרעיף אהבה

הגאון רבי מאיר קסלר שליט''א נשא השבוע דברים בוועידת חינוך שהתקיימה ב'כפר שירה', בדבריו זעק רבה של מודיעין עילית על המצב בהם יש הורים שמתעלמים מהמצוקות של ילדיהם בחינוך ואף מתביישים בכך, "לא ייתכן שהבן שכעת הוא בבחינת טובע בים יטביע עמו את כל המשפחה". בכינוס נשאו דברים אף אנשי חינוך נוספים

בוועידת החינוך שהתקיימה השבוע ב'כפר שירה' המיועד לבנות ממשפחות חרדיות נשא דברים הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א, רבה של מודיעין עילית וחבר וועדת החינוך שהקים מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל. הגר"מ קסלר סיפר על רב חשוב ששיתף אותו בכך שכבר שנתיים שהם מתמודדים עם אתגרים חינוכיים עם בנם, ומאז אשתו אינה יוצאת מהבית בשל הקושי הגדול לעמוד בפני עיני הציבור.

רבה של מודיעין עילית ציין בדבריו כי אותו רב ביקש לשמוע את דעתו על כך, ותגובתו הייתה אחת – "ידוע טבעו של טובע בים שכאשר מגיע אליו אדם להצילו, הוא לא מסוגל להמתין שהמציל יתפוס אותו, אלא הוא תופס את המציל ומושכו אל תוך המים, מה שגורם לכך שמקרים רבים מסתיימים באסון.

"גם כאן", הדגיש הגאון רבי מאיר קסלר, "לא ייתכן שהבן שכעת הוא בבחינת טובע בים, יטביע עמו את כל המשפחה, אלא אדרבה, בני המשפחה אלו שאמורים להשפיע עליו ולמושכו כלפי מעלה, ואת זה יש לעשות על ידי אהבה ללא גבול".

בהמשך נשא דברים גם הרב שלמה וולף שליט"א, המנהל את סמינר הרב וולף יחד עם אביו הרב זאב שליט"א. הרב וולף העלה נקודה חשובה: "לעיתים הדור השני שלנו מחפש לעשות שינוי קל מסוים. בדרך כלל מדובר בשינוי גשמי, ואנו נלחצים מכך ולא יודעים להיכן זה יגיע. כחלק ממלחמתנו בנושא אנו מנסים לאסור את השינוי הקל, מה שעלול להתגלות כטעות. כי בדרך כלל, כשנאפשר שינוי קל, נוכל לעצור את ההמשך".

הרב וולף אף ציטט בדבריו את מרן בעל ה'חזון איש' זצוק"ל שאמר כי "הגשמיות של הילדים זו רוחניות, וצריך לספק להם את צורכיהם".

הרב אברהם וינברג, מרבני קריית ספר, איש חינוך ותיק ובעל ניסיון רב בהתמודדות חינוכיות אצל בני נוער, חיזק אף הוא את ההורים והדגיש כי דווקא בזמנים בהם יש רוגע נפשי אצל הילדים, יש להעניק להם את הכוח, שילווה אותם גם בעתות של משבר.

חתם את הכינוס הרב יצחק שכטר שליט"א, מרבני רכסים, שאמר להורים כי "הדרך היחידה להבטיח את חזרתם של בני הנוער לבית ולקהילה, היא על ידי אהבתם ללא גבול. יש להתאמץ בכל הכוח שאהבה תגבר על הכאב".

יצוין כי הוועידה התקיימה נוכח ההודעה הדרמטית על פתיחתה של כל מערכת החינוך במדינת ישראל בשבועיים הקרובים. כפר שירה נוסד כצורך השעה לפני כשלוש שנים על ידי הגב' ציפורה גוטמן תחי', בתו של הרב יעקב גוטמן, המשגיח המיתולוגי בישיבת בית דוד בבני ברק.

לאחר שנתיים בניהול הכפר ביקשה הגב' גוטמן מהרב והרבנית רוזנפלד, שהינם אנשי חינוך מזה למעלה מעשרים שנה, לבוא לעמוד בראשו. את הוועידה יזם הרב אלחנן רוזנפלד, מנהל חינוכי בישיבת אור תורה בעפולה, בראשות הרב אברהם טויטו ורב כפר הנוער, ונכחה בה שורת רבנים חשובים מכל רחבי הארץ, כמו גם הורים של בנות הלומדות במקום וצוות חינוכי נרחב.

2 תגובות

אפשר מס'טלפון של הרבנית אסתי רוזנפלד המנהלת

אין לי מספר של רוזנפלד
יש לי רק את האי-מייל של כפר הנוער שירה חדשה [email protected]

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו