לאחר שנים ובאופן חריג: מינויים חדשים במועצת גדולי התורה – אלו הם השמות

שנים רבות לאחר שנערכו מינויים חדשים ברשימת חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' בהוראת גדולי ישראל צפויים היום להצטרף כשמונה ראשי ישיבות נוספים לשמש כחברי מועצת גדולי התורה. מדובר בתקדים שמספר כה גדול מצטרף ביום אחד ל'מועצת'

גדולי ישראל חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' צפויים להתכנס בשעה הקרובה לישיבת 'מועצת' שתיערך באוהל מיוחד שהוקם למרגלות ביתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ברחוב רשב"ם בבני ברק, הכינוס מגיע באופן חריג וזאת בכדי לדון על נושאי חינוך, ישיבות וגיור.

ל'חדשות JDN' נודע כי לאחר שנים רבות שלא נעשו מינויים חדשים ברשימת חברי מועצת גדולי התורה, הבוקר לראשונה צפויים להצטרף שבעה ראשי הישיבות נוספים לשמש פאר כחברי מועצת גדולי התורה של תנועת 'דגל התורה'.

ראשי הישיבות שיצטרפו לשורות מועצת גדולי התורה הם ראש ישיבת גרודנא באר יעקב הגאון רבי יצחק הקר שליט"א בן השמונים וחמש, גם ראש הישיבה הנוסף הגאון רבי צבי דרבקין בן השמונים ושבע צפוי להתמנות לשמש כחבר ב'מועצת'.

מימין לשמאל: ראשי ישיבת גרודנא באר יעקב הגאון רבי יצחק הקר שליט"א והגאון רבי צבי דרבקין שליט"א

מי שעוד צפוי להצטרף לשורת ה'מועצת' הוא הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק בן השבעים ותשע. ראש הישיבה מכהן מזה שנים רבות כראש ישיבת 'מאור התלמוד' ברחובות ישיבה שקנתה לה שם של כבוד בעולם הישיבות הליטאי.

הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק שליט"א ר"י מאור התלמוד

הגאון רבי אריה לוי בן השבעים ושבע צפוי אף הוא לשמש החל מהיום כחבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', ראש הישיבה מכהן כראש ישיבת 'שכר שכיר' הממוקמת בנתיבות וידיו רב לו בהעמדת תלמידים ובהרבצת תורה באופן מיוחד.

הגאון רבי אריה לוי שליט"א

הגאון הצדיק רבי אורי וייסבלום שליט"א בן השמונים ושתיים יתמנה גם ל'מועצת'. הוא משמש מזה שנים רבות כמשגיח רוחני בהיכל ישיבת 'נחלת הלווים' בחיפה, במשך השנים אלפי תלמידים עברו תחתיו כשהוא זוכה להעמיד תלמידים הרבה בתורה ויראת שמים טהורה.

הגאון הצדיק רבי אורי וייסבלום שליט"א

ראש ישיבת 'בית מתתיהו' בבני ברק הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט"א עתיד אף הוא להצטרף הבוקר ל'מועצת'. ראש הישיבה בן השמונים עבר בשנה האחרונה מחלה קשה איתה התמודד בעוז ובגבורה.שמו הולך לפניו כגאון עולם והוא זכה להעמיד תלמידים הרבה.

הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט"א

הגאון רבי שרגא נח שטיינמן שליט"א בן השבעים ואחד יתמנה אף הוא לכהן פאר כחבר מועצת גדולי התורה. ראש הישיבה הוא בנו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל והוא מכהן כראש ישיבות 'אורחות תורה' מייסודו של אביו הגדול. הוא אף חתנו הבכור של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א.

הגאון רבי שרגא נח שטיינמן שליט"א

גם ראש ישיבת מיר הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שליט"א בן החמישים וחמש בלבד צפוי לשמש החל מהיום כחבר ב'מועצת'. ראש הישיבה החל לפני מספר שנים למלא את מקום אביו מרן הגאון רבי נתן צבי פינקל זצוק"ל בהנהגת ישיבת מיר.

הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שליט"א

גם ראש ישיבת תפרח הגאון רבי אביעזר פילץ שליט"א קיבל ביממה האחרונה בקשה להצטרף לשורות ה'מועצת' אך עד עתה עדיין לא נענה בחיוב, יתכן מאוד כי כבר בשעות הקרובות הוא יודיע על הצטרפותו לשמש כחבר מועצת גדולי התורה.

הגאון רבי אביעזר פילץ שליט"א

יצוין כי מאז שנת תשע"ז לא מונו חברים חדשים במועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' אך כעת בשל פטירתם של מספר גדולי ישראל אשר כיהנו כחברי מועצת החליטו מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א לצרף ראשי ישיבות נוספים לכהן כחברי מועצת.

יצוין כי מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א יחד עם מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א שיגרו ביממה האחרונה בקשה לראש ישיבת סלבודקה הגאון רבי דב לנדא שליט"א שיגיע להשתתף בישיבת ה'מועצת', עד עתה ראש הישיבה לא נענה בחיוב מפני הקפדתו על שמירת הקורונה. בפעם האחרונה שראש הישיבה השתתף בישיבת ה'מועצת' היה זה לפני כשמונה שנים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו