גפני בכניסתו לישיבת המועצת. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

גפני לגדו"י: "נעמוד בתוקף שאם יגיעו להסכמה על התקציב – יביאו את חוק הגיוס"

יו"ר דגל התורה עדכן את חברי מועצת גדולי התורה במאבקים בכנסת ותקף את כחול לבן: "היא לא יודעת מה זה יהדות". עוד הוסיף: "התחלואה בציבור החרדי ירדה באופן ניסי ובמקום לבקש סליחה מגדולי התורה שיושבים כאן שהורו להמשיך את הלימודים הם מתרצים את זה בתירוצים שונים"

כתבות נוספות בנושא:

נדיר! גדולי ישראל הבטיחו: "נתפלל עליהם ונפעל עבורם בזאת חנוכה"
בהשתתפות אלפי התלמידים: מרן ראש הישיבה הגיע למסיבת חנוכה בפוניבז' • צפו
בהוראת מרן ראש הישיבה: בפונביז' לא יצאו לשבת חופשה כנהוג
ישועות גדולות בסייעתא דשמיא בכח התורה והתפילה
 • הגרלת הענק על הפריט ההיסטורי שגורמת להדים בעולם היהודי • זה הסיפור

  תוכן מקודם

 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • לעמותה תורנית גדולה דרוש גייס/ת משאבים

  תוכן מקודם

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני אמר היום (שישי) בכינוס מועצת גדולי התורה של דגל התורה בראשות מרן שר התורה הגאון רבי חיים קניבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א כי "נעמוד בתוקף על כך שאם יגיע בסופו של דבר חוק התקציב יגיע איתו גם חוק הגיוס".

"הצלחנו השבוע לגייס רוב בכנסת נגד חוק השיווין וזה ירד מסדר היום, נמשיך להיאבק חברי הכנסת של דגל התורה ונציגי הרשויות המקומיות בכל עיר ועיר להילחם על כרם בית ישראל ועל כל הקדוש והיקר לנו", עדכן גפני את גדולי ישראל. גפני תקף את כחול לבן ואמר כי היא "לא יודעת מה זה יהדות". לדבריו, "נמשיך להיאבק חברי הכנסת של דגל התורה ונציגי הרשויות המקומיות בכל עיר ועיר להילחם על כרם בית ישראל ועל כל הקדוש והיקר לנו".

עוד הוסיף: "התחלואה בציבור החרדי ירדה באופן ניסי ובמקום לבקש סליחה מגדולי התורה שיושבים כאן שהורו להמשיך את הלימודים הם מתרצים את זה בתירוצים שונים".

אתמול נמסר מדגל התורה עי על סדר היום של הכינוס "צירוף חברים חדשים למועצת גדולי התורה שליט"א, והנושאים העומדים על סדר היום של היהדות החרדית, חוק הגיוס, נושא הגיור, קדושת השבת וחינוך ילדי ישראל. חמשת חברי הכנסת של 'דגל התורה' ישתתפו במעמד, כאשר בתחילת הישיבה ישא דברים בענייני השעה יו"ר 'דגל התורה' ח"כ הרב משה גפני".

ראשי הישיבות שהצטרפו לשורות מועצת גדולי התורה הם ראש ישיבת גרודנא באר יעקב הגאון רבי יצחק הקר שליט"א בן השמונים וחמש, גם ראש הישיבה הנוסף הגאון רבי צבי דרבקין בן השמונים ושבע צפוי להתמנות לשמש כחבר ב'מועצת'.

מימין לשמאל: ראשי ישיבת גרודנא באר יעקב הגאון רבי יצחק הקר שליט"א והגאון רבי צבי דרבקין שליט"א

מי שעוד צפוי להצטרף לשורת ה'מועצת' הוא הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק בן השבעים ותשע. ראש הישיבה מכהן מזה שנים רבות כראש ישיבת 'מאור התלמוד' ברחובות ישיבה שקנתה לה שם של כבוד בעולם הישיבות הליטאי.

הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק שליט"א ר"י מאור התלמוד

הגאון רבי אריה לוי בן השבעים ושבע צפוי אף הוא לשמש החל מהיום כחבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', ראש הישיבה מכהן כראש ישיבת 'שכר שכיר' הממוקמת בנתיבות וידיו רב לו בהעמדת תלמידים ובהרבצת תורה באופן מיוחד.

הגאון רבי אריה לוי שליט"א

הגאון הצדיק רבי אורי וייסבלום שליט"א בן השמונים ושתיים יתמנה גם ל'מועצת'. הוא משמש מזה שנים רבות כמשגיח רוחני בהיכל ישיבת 'נחלת הלווים' בחיפה, במשך השנים אלפי תלמידים עברו תחתיו כשהוא זוכה להעמיד תלמידים הרבה בתורה ויראת שמים טהורה.

הגאון הצדיק רבי אורי וייסבלום שליט"א

ראש ישיבת 'בית מתתיהו' בבני ברק הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט"א עתיד אף הוא להצטרף הבוקר ל'מועצת'. ראש הישיבה בן השמונים עבר בשנה האחרונה מחלה קשה איתה התמודד בעוז ובגבורה.שמו הולך לפניו כגאון עולם והוא זכה להעמיד תלמידים הרבה.

הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט"א

הגאון רבי שרגא נח שטיינמן שליט"א בן השבעים ואחד יתמנה אף הוא לכהן פאר כחבר מועצת גדולי התורה. ראש הישיבה הוא בנו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל והוא מכהן כראש ישיבות 'אורחות תורה' מייסודו של אביו הגדול. הוא אף חתנו הבכור של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א.

הגאון רבי שרגא נח שטיינמן שליט"א

גם ראש ישיבת מיר הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שליט"א בן החמישים וחמש בלבד צפוי לשמש החל מהיום כחבר ב'מועצת'. ראש הישיבה החל לפני מספר שנים למלא את מקום אביו מרן הגאון רבי נתן צבי פינקל זצוק"ל בהנהגת ישיבת מיר.

הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שליט"א

גם ראש ישיבת תפרח הגאון רבי אביעזר פילץ שליט"א קיבל ביממה האחרונה בקשה להצטרף לשורות ה'מועצת' אך עד עתה עדיין לא נענה בחיוב, יתכן מאוד כי כבר בשעות הקרובות הוא יודיע על הצטרפותו לשמש כחבר מועצת גדולי התורה.

הגאון רבי אביעזר פילץ שליט"א

יצוין כי מאז שנת תשע"ז לא מונו חברים חדשים במועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' אך כעת בשל פטירתם של מספר גדולי ישראל אשר כיהנו כחברי מועצת החליטו מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א לצרף ראשי ישיבות נוספים לכהן כחברי מועצת.

יצוין כי מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א יחד עם מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א שיגרו ביממה האחרונה בקשה לראש ישיבת סלבודקה הגאון רבי דב לנדא שליט"א שיגיע להשתתף בישיבת ה'מועצת', עד עתה ראש הישיבה לא נענה בחיוב מפני הקפדתו על שמירת הקורונה. בפעם האחרונה שראש הישיבה השתתף בישיבת ה'מועצת' היה זה לפני כשמונה שנים.

הכתבות המעניינות ביותר

צפו: ההגרלה ההיסטורית שהכתה גלים נערכה בבית מרן הרב שטיינמן • זה הזוכה המאושר
מנכ"ל פייזר על הווריאנט החדש: "האופציה הטובה ביותר היא להתחסן"
תומך ב"שהידים" ושוהה בלתי חוקי: זה המחבל שביצע את הפיגוע בשער שכם
לאחר שעתיים של חקירה: לוחמי המג"ב שוחררו ממשרדי מח"ש בירושלים
הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק י' • צפו
שבוע גשום לפנינו: אובך, רוחות וסופות רעמים • האזינו לתחזית
צפו: שידור חי מהמופע הנוסטלגי עם מיכאל שטרייכר והאחים ברונר
ניסוי או השמדת כטב"מ? פיצוץ סמוך למתקן הגרעין בנתנז
מעמד חנוכת הבית לבנין ישיבת אוהל התורה סאסוב • גלריה
טרור אנטישמי חדש בשכונת שמעון הצדיק: כיבוי נרות חנוכה • צפו
תלמידי ישיבת מדרש יחיאל ביתר נבחנו אצל מרן ראש ישיבת סלבודקא
מסיבה לכבודה של תורה בחברת 'קנין ש"ס' שע"י ישיבת ביוד"א בקרית ויז'ניץ
לא ייאמן: הלוחמים שחיסלו את המחבל שפצע חרדי נחקרים באזהרה
טרגדיה משפחתית: נקבע מות אחותו בת ה-9 של הפעוט שנהרג
הילולת הרה"ק רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל בחצר הקודש טאלנא
הטעם להדלקת נר לר"מ בעל הנס בר"ח טבת • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
ליל שבת בבני ברק: שריפה פרצה בדירה; שבעה נפצעו • צפו
בחור ישיבה חוצה את הכביש - מחבל ערבי מתנפל עליו • תיעוד דרמטי

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו