התבטאות ראשונה בקולו: נשיא מועצת חכמי התורה קורא להתחסן • צפו

מרן הגר"ש כהן הופתע לשמוע שיש כאלה שמתנגדים לביצוע החיסון ואמר שכאשר מקבלים את החיסון, זה קיום רצון השם. הרב סמך את דבריו על דברי חז"ל שהקדוש ברוך הוא מקדים תרופה למכה ואמר "מכאן שהחיסון לקורונה היה עוד קודם להתפרצות המחלה. בוודאי שצריך להתחסן"
 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

אל שורת גדולי הרבנים שקוראים לציבור להתחסן בחיסון נגד הקורונה מצטרף הערב גם נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגאון רבי שלום כהן שפסק שכאשר הגיע החיסון, כולם צריכים ללכת להתחסן והוסיף ברכה שהחיסון יועיל. "הקדוש ברוך הוא רופא חולי עמו ישראל. כל אחד שיהיה, הקדוש ברוך הוא נותן לו (רפואה)", איחל הגר"ש כהן.

את הדברים אמר הרב במפגש מיוחד שנערך בביתו בהשתתפות בכירי 'שירותי בריאות כללית'. אל מעונו של הרב הגיעו מנכ"ל הכללית פרופ' אהוד דוידסון, מנהל מחוז ירושלים בכללית מיכאל מישורי דרעי, מנהל המגזר החרדי בכללית הרב אברהם קונסקי ומנהלי המגזר החרדי במחוזות, במטרה שהרב יביע את דעתו בנוגע לחיסון נגד הקורונה.

הרב הופתע לשמוע שיש כאלה שמתנגדים לביצוע החיסון ואמר שכאשר מקבלים את החיסון, זה קיום רצון השם. הרב סמך את דבריו על דברי חז"ל שהקדוש ברוך הוא מקדים תרופה למכה ואמר "מכאן שהחיסון לקורונה היה עוד קודם להתפרצות המחלה. בוודאי שצריך להתחסן" אמר הרב ואף בירך את אנשי הכללית "שהשם יזכה אתכם להמשיך בדרך הנכונה ובדרך הטובה לכל עם ישראל".

בביטאון תנועת ש"ס 'הדרך' נחשפו בשבוע שעבר פרטים מאחורי הקלעים של המכתב הדרמטי והפגישות בבתי גדולי ישראל שהובילו את יו"ר ארגון 'עזרה למרפא' הרב אברהם אלימלך פירר לצאת במכתב מיוחד בו הוא מבהיר בשם מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי שליט״א, מרן הראש ישיבה רבי גרשון אדלשטיין שליט״א, ומרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן שליט״א, כי כל מי שבאפשרותו להתחסן בחיסון נגד נגיף הקורונה נכון לעשות כן.

בכתבתו של סופר העיתון שמעון ליברטי, שהגיעה לידי 'חדשות JDN', מסופר כי מאחורי ההחלטה "עומד החשש מפני גורמים מופקרים שהחלו באחרונה בניסיונות לזרוע בהלה בציבור באמצעות אסופת שקרים, וטענות מפוקפקות לגבי בטיחות החיסון, כאשר חלקם אף מוסיפים חטא על פשע ומטעים את הציבור, כביכול גדולי ישראל הורו שלא להתחסן".

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נרתם למאמץ ונכנס יחד עם הרב פירר אל מעונו של מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן שליט״א. במשך שעה ארוכה דן מרן בכל הפרטים, כאשר בפניו מוצגים הנתונים המלאים על הבדיקות הקפדניות שעברו החיסונים שהגיעו ושיגיעו לישראל, והאישורים שניתנו לחיסונים על ידי גופי הבריאות המובילים בעולם. השר דרעי הוסיף ופרס את המידע הרלוונטי שהוצג בפני שרי קבינט הקורונה, לצד הנתונים המדאיגים על העלייה המחודשת בתחלואה והחשש מהתפרצות גל שלישי.

מרן נשיא המועצת הביע את קורת רוחו מכך שכעת בחסדי שמים נמצא החיסון למגיפה שיציל חיי אדם, והתבטא בשמחה כי באמצעות כך "בעזרת ה' ניתן יהיה לשוב אל היכלי התורה ובתי הכנסת כסדרן, ללא שום חשש ותקלה, וזו ברכה גדולה". מרן הוסיף ובירך בברכת הצלחה לכל העוסקים במלאכה.

במכתב שפורסם אתמול כותב הרב פירר: "לאחר שבאחרונה נתבקשתי על ידי גדולי ומאורי הדור שליט״א לדרוש ולחקור אודות החיסון המוצע נגד נגיף הקורונה, ולאחר שחקרתי ובדקתי היטב באחריות הנדרשת ופרסתי מסקנותי בפני מרנן ורבנן שליט״א, מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי שליט״א,מרן הראש ישיבה רבי גרשון אדלשטיין שליט״א, מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן שליט״א, הנני להודיע על דעתם ובשמם".

"כל מי שבאפשרותו להתחסן – נכון לעשות כן. ( מהניסוי שבוצע כראוי ועל פי כל הפרמטרים המקובלים ונהוגים בעולם הרפואה הוכח כי אין סיכון בקבלת החיסון). הסובלים מארלרגיות על כל סוגיהן , יתייעצו עם הרופא המשפחתי על האופן לקבל את החיסון תחת פיקוח רפואי. בהיות והניסוי נערך בקרב גילאים מ – 16 ומעלה, צעירים עד לגיל הנ״ל המבקשים להמתין לניסוי של צעירים בגילם – יש להם על מה לסמוך".

כתבות קשורות

וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
יובאו לקבורה עוד לפני שבת: גופותיהם של הרוגי התרסקות המטוס ימריאו מקייב
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
העורבים ניקרו את האוח הצעיר; כך הוא הוחזר לחיק הטבע • צפו
מטאור נצפה בשמי טקסס - זה ההסבר של נאס"א • צפו
חיים אביטל מטייל בשוק ומגיש מחרוזת שירי שבת • צפו
בנט מודיע על תחילת מבצע החיסון השלישי; הנשיא הרצוג יהיה הראשון • צפו
אימה בסיביר: מיליוני יתושים יצרו "סופת טורנדו" באוויר • צפו
נתניהו מקדים את בנט בקריאה לחיסון שלישי: "החיסון השני - פג תוקפו" • צפו
מלחמת האזרחים חוזרת לסוריה: המורדים השתלטו על עמדות • צפו
החברים מיררו בבכי במסע הלווית הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס • צפו
בדרך לסגירת נתב"ג? אלרעי-פרייס: "איסור טיסות למדינות ספציפיות כבר לא מספיק"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture