סגר"ע בית שמש לשעבר שלום לרנר מונה למנהל הוועד להגנת הר הזיתים בישראל

שלום לרנר: "הגיע הזמן שהר הזיתים שמשם תתחיל תחיית המתים יקבל את היחס והטיפול הראוי לו" הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים הוקם בעשור האחרון בידי האחים אברהם ומנחם לובינסקי

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

שלום לרנר חבר מועצת העיר בית שמש וסגן ראש העיר לשעבר בבית שמש , מונה למנהל הוועד להגנת הר הזיתים בישראל שפועל למען השמירה על הר הזיתים ולהגברת הביטחון בו.

לרנר, למד בעבר בישיבת נר ישראל בבולטימור ארה"ב ובישיבת איתרי בירושלים. הוא שימש בעבר כחבר מועצת העיר וסגן ראש העיר בית שמש .

לשלום לרנר שמונה לתפקיד מנהל הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בישראל יש קשר אישי עם הר הזיתים. סבו, הרב שלום לרנר זצ"ל שעל שמו הוא נקרא,היה בין הרבנים הבולטים באירופה לפני השואה, שימש כראש השוחטים ויו"ר חברה קדישא באנטוורפן שבבלגיה. שנה לפני פטירתו עלה לארץ ושימש כגיזבר צדקת רבי מאיר בעל הנס ונטמן בחלקת הנביאים  בהר הזיתים, גם הוריו  אלימלך ופרידה לרנר ז"ל עלו לארץ וקבורים בהר הזיתים.

במשך השנים פועל לרנר לחיזוק ההתיישבות היהודית ביהודה, שומרון וארץ ישראל.

שלום לרנר: "הגיע הזמן שהר הזיתים שמשם תתחיל תחיית המתים יקבל את היחס והטיפול הראוי לו. המינוי שלי מדגיש את המחויבות העמוקה של חברי הועד הבינלאומי להשקיע ולשדרג את המאמצים למען הר הזיתים.  ביחד עם חברי הכנסת וידידים מהארץ ומהעולם אנחנו מחויבים להעמיק ולהרחיב את הפעילות בתקופה הקרובה".

במסגרת מינויו למנהל הוועד להגנת הר הזיתים, נפגש שלום לרנר עם יו"ר השדולה להגנת הר הזיתים בכנסת ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי ועם שניים מחברי השדולה ח"כ קטי שטרית וח"כ שלמה קרעי ודן עימם על שיתופי פעולה אפשריים לטובת הר הזיתים.

הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים הוקם בעשור האחרון בידי האחים אברהם ומנחם לובינסקי שגילו את ההפקרות בהר לאחר שהוריהם ז"ל נטמנו שם. בשנים האחרונות פועל הוועד גם באמצעות לחץ בינלאומי על הגורמים השלטוניים בישראל כדי שזו תאשר פעילויות למיגון ההר ולשמירה על ניקונו וכבודו של המקום שליבם של יהודים רבים עורג אליו.

הודות לפעילות דאגה הממשלה להתקין 173 מצלמות מעקב,  תחנת משטרה חדשה, לשחזר 20,000 קברים שנהרסו, לבנות גידור חדש, ולדאוג לתברואה רגילה ופינוי אשפה מבית הקברות.

אחד מההישגים הייתה הקמת שדולה מיוחדת בכנסת למען הר הזיתים.

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן