צילום: שוקי לרר

אבל בחצרות תולדות אהרן ותוא"י: הרה"ח רבי יעקב צבי סאמעט זצ"ל

המנוח היה מחשובי חסידי תולדות אהרן ותולדות אברהם יצחק, הוא הרבה להסתופף בצילם של האדמורי''ם ואף זכה לחביבות מיוחדת מצדם. במהלך שנותיו הוא שימש כמרביץ תורה בישיבת דושינסקיא ושמו הלך לפניו. בתקופה האחרונה הלך ונחלש עד לפטירתו במהלך השבת

כתבות נוספות בנושא:

הנרות הללו קודש הם – מעמד ענק בבורו פארק בראשות רבי יאשיהו פינטו שליט"א
אנטישמיות בלב לונדון: מוסלמים תקפו אוטובוס של יהודים שרקדו לכבוד חנוכה
עוסקי תורתך: התלמידים המיוחדים של ישיבת תפארת שמואל נבחנו אצל האדמו"ר ממודז'יץ
מה הסוד הכמוס של מנהלי העמותות שמדליק את התורמים
 • "מי ידאג לילדים?" בקשתה האחרונה של מרים ע"ה

  תוכן מקודם

 • מצמרר: "נשארתי לזעוק את בקשתה האחרונה של מרים ע"ה"

  תוכן מקודם

 • מכה גלים! מדוע החנוכייה של מרן רה״י תוגרל במסגרת מבצע ההתרמה?

  תוכן מקודם

 • "איך אפשר לשמוח בלי אמא?" מלכי ברים מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: עם צאת השבת מגיעה הידיעה המרה על פטירתו של הרב החסיד רבי יעקב צבי סאמעט זצ"ל אשר היה מחשובי חסידי תולדות אהרן ותולדות אברהם יצחק, זאת לאחר יסורים קשים והוא בשנת השמונים וארבע לחייו.

המנוח הרה"ח רבי יעקב צבי סאמעט זצ"ל זכה להסתופף בילדותו בצל האדמו"ר בעל ה'שומר אמונים' זיע"א ואף זכה לחביבות מיוחדת מצב האדמו"ר. לאחר פטירתו החל להתקשר בעבותות של אהבה ויראה לכ"ק האדמו"ר בעל ה'דברי אמונה' זיע"א.

עם השנים החל המנוח לשמש כמחנך בעל שם בחסידות ושמו יצא לתהילה. הוא היה עובד ה' באמת ובתמים ובעל יראת שמים מיוחדת. מידותיו הנאצלות היו לשם דבר והוא קיבל כל אדם בסבר פנים יפות.

במשך השנים הוא אף החל לשמש כמרביץ תורה בישיבת דושינסקיא בירושלים שם זכה להעמיד תלמידים הרבה. תלמידיו מספרים כי הוא קירב כל בחור ובחור כאילו מדובר היה בבנו ממש.

לאחר פטירתו של רבו כ"ק האדמו"ר בעל ה'דברי אמונה' זיע"א הוא החל להסתופף בחצרות שני בניו האדמורי"ם, כ"ק האדמו"ר מתולדות אהרן וכ"ק האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק. הוא זכה לחביבות מיוחדת מצד האדמורי"ם והוא הרבה להסתופף בצילם.

המנוח הרה"ח רבי יעקב צבי סאמעט זצ"ל סבל יסורים רבים בחייו, בהם דבר מאסרו של בנו הר"ר מרדכי יצחק סאמעט שליט"א מקרית יואל שבארה"ב אשר ישב בכלא כמעט עשרים שנה, לפני מספר שבועות הוא התבשר על שחרורו המוקדם והבלתי צפוי בחסדי שמים.

לפני תקופה החל המנוח הרה"ח רבי יעקב צבי סאמעט זצ"ל להיחלש ואט אט מצבו הבריאותי הידרדר עד שבמהלך השבת השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרה למגינת לב. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הכתבות המעניינות ביותר

סטייק דג לוקוס בטמפורה, ברוטב אדום פיקנטי / ניסי גולדרייך
פלפל ממולא / עטרה ז׳ורנו
מבצע החילוץ ברמאללה: הכוח שהתכונן לפריצה והנוהל לפינוי ישראלים
גנץ על האפשרות לתקיפה באיראן: "צריך להכין אלטרנטיבה למקרה שהמו"מ ייכשל"
גרמניה: התחלואה מזנקת, ההגבלות אזוריות והשרים חוששים מ"מה יגידו"
תיעוד: יום הצלת מרן הגר"ש ואזנר זצ"ל בחצר הקודש שבט הלוי
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • בעל פרי חדש זי"ע
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת מקץ - חנוכה • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
עַל הַנִּסִּים • הגר"ש בעדני בהדלקת נר חנוכה
נֵר לְרַגְלִי דְבָרֶךָ • האדמו"ר מצאנז קלויזענבורג בהדלקת נר חנוכה
חתונת נכד מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין עם נכדת הגאון רבי יגאל רוזן • גלריה
אָֽנוּ מַדְלִיקִין • הדלקת נרות חנוכה אצל האדמו"ר מבאסטאן
ערביה צילמה את 'כיפת ברזל' לחיזבאללה ותיכנס לכלא לשנתיים וחצי
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
ניצול הלינץ' מספר: "צעקנו את שמות הצדיקים; הם רצו לאט" • צפו
בנט לבלינקן: "איראן מבצעת "סחיטה גרעינית"; לעצור את המו"מ"
עשרות אלפי בתי אב נטלו חלק בפעילויות המגוונות שקיימה 'מאוחדת' בימי החנוכה
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

סיפור מרגש ומפעים המחדד בפנינו את רגשות הקודש של אנשי ירושלים שאינם מוכנים לוותר על הגדרים והסייגים בעניני הקדושה בשום מצב שהוא, מתפרסם בימים אלה וגורם לקידוש שם שמים עצום, וגם מהווה ספר מוסר חי להבין ולהפנים את הדברים ולהתחזק לאורם.
כידוע וכפי שכבר נתפרסם זכה הרה"ח ר' מרדכי יצחק סאמעט שליט"א בערב ר"ה שנה זו לצאת ממסגר כלאו לאחר כעשרים שנות סבל בכלא בארה"ב, כאשר הדבר מכה גלים ומביא להתרגשות רבה בכל שדרות היהדות החרדית בארץ ובעולם.
עם זאת, השחרור המדובר הינו למאסר בית בתנאים מוגבלים, ועדיין אינו יכול לצאת מארה"ב לבקר את אביו ואת משפחתו בארה"ק.
אביו הרה"ח רבי יעקב צבי סאמעט (שליט"א) ז"ל מזקני הנהלת העה"ח ומזקני וחשובי ק"ק תולדות אברהם יצחק, שכמובן מלא געגועים של אב לבן זה רבות בשנים שלא נתראו מאז נכנס לבית הכלא, נפל למשכב בשנה האחרונה ותפקודו עולה לו בקושי רב, ובשל כך אין לו שום דרך להיפגש עם בנו אשר עדיין אין לו אישור לעלות ארצה.
לאור נתונים אלו התערבו כמה עסקנים שניסו לסדר פגישה היסטורית בין האב לבן דרך אמצעים דיגיטליים, כאשר ישנה אפשרות כיום דרך מכשיר "זום" לשוחח פנים אל פנים גם מרחוק, סברו הם כי למרות שהדבר מלא מכשולות (וא' מגדו"י כינוהו 'זיהום'), אולם שונה מקרה נדיר זה, והם חשבו כי במצב כזה כאשר מצד אחד האב כה מתגעגע ואין לו כל אפשרות אחרת להיפגש עם בנו, ומצד שני יש פה אפשרות טכנולוגית שתסודר בצורה מסוננת אך ורק לפגישה היסטורית זו, הרי שבטח הדברים יובנו והענין יצא אל הפועל.‎
אולם כשהביאו את המכשיר לביתו של רבי יעקב צבי (שליט"א) ז"ל, ברגע שהמסך נדלק הסב את פניו ולא הציץ אפ' הצצה קלה למסך, כאשר למרות שהיה אפשר למצוא נ' שערי היתר כי מדובר ממילא באדם במצב חולשה ורתוק למיטתו, ובסך הכל רצו להראותו בצורה מבוקרת לגמרי את בנו מחמד לבו לאחר געגועים של עשרים שנה ומי יודע אם תהיה עוד הזדמנות, אולם כל זה לא הביאו את האב היקר להקל בכהוא זה בגדר ההתנזרות מהטכנולוגיה גם במצב מורכב וייחודי זה.
דבר הסיפור גרר הדים עצומים והביא לקידוש שם שמים, כאשר רבים מתחזקים לאור הדברים להתרחק מפגעי הטכנולוגיה ובכלל לעמוד איתן על כלל הגדרים והסייגים כאשר ניצבת דמות של אחד מיקירי אנשי ירושלים אשר בגבורה עילאית גם בגיל ובמצב כזה לא זז כמלוא נימה מהדרך הטהורה, והדבר מחייב את כל אחד מאתנו לשמוע לקח וללמוד מוסר.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו