נבחר ברוב קולות: הגאון רבי שמעון מאיר ביטון ישמש כרבה של העיר לוד

הגאון רבי שמעון מאיר ביטון שליט"א נבחר לשמש כרבה הראשי של לוד זאת לאחר שש שנים ללא רב בעיר. דבר הכתרתו לרבה של העיר גורמת להתרגשות גדולה במקום. גם הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א הביע את שמחתו לרגל היבחרו לרבה של העיר

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

בתום מערכת בחירות שנערכה היום (ראשון) בעיר לוד נבחר המרא דאתרא הגאון רבי שמעון מאיר ביטון שליט"א לשמש כרבה הראשי של לוד זאת לאחר שש שנים ללא רב בעיר. דבר הכתרתו לרבה של העיר גורמת להתרגשות גדולה במקום כאשר רבים ראו בו כבר זה שנים כמורם ורבם לכל דבר ועניין. גם הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א הביע את שמחתו לרגל היבחרו לרבה של העיר.

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א שוחח לפני זמן קצר עם רבה הנבחר של לוד הרב מאיר שמעון ביטון. הרב הראשי בירך את הרב ביטון שיזכה בתפקידו לחזק ולבסס את חומות ההלכה ולקדש שם שמים ברבים.

יו"ר הועדה הרב זבדיה כהן אמר עם תום הבחירות והכתרתו של הגאון רבי שמעון מאיר ביטון שליט"א: "לכל תושבי העיר לוד היקרים, ב"ה לאחר 6 שנים זכינו היום לבחור רב עיר בעיר לוד. היו לנו 10 מועמדים מתוכם מי שלקח את מירב הקולות, 14 קולות, זה הרב שמעון מאיר ביטון שזכה להיבחר כרב העיר. אחריו הרב יצחק מוזגברשוילי עם 10 קולות. אנו מאחלים לרב הנבחר שיזכה להגדיל תורה ולהאדירה בשיתוף עם כל רבני העיר, שהעיר הזאת תזכה והשם ימלא כל משאלות לבכם לטובה עם בשורות טובות ובריאות איתנה. זה ההזדמנות להודות לראש העיר ולחברי הועדה. תזכו לשנים רבות וטובות באחדות ואהבה אמן ואמן".

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, מסר את ברכתו לרב העיר הנבחר: "אני שמח לברך בברכת מזל טוב את המרא דאתרא של העיר לוד, המועמד שלי ושל סיעת הליכוד, הרב שמעון מאיר ביטון שליט"א, לרגל בחירתו לתפקיד הרב הראשי ללוד. זהו יום בשורה לעיר לוד ולעולם התורה, כאשר תלמיד חכם וירא שמים נבחר לעמוד על משמר ההלכה ולנהל את חיי הדת בעיר. אני מכיר את הרב שנים רבות ויכול להעיד על גדלותו, אשרי העיר לוד שזכתה ברב שעוסק ובקי בהלכה, אדם שכל נתיבותיו שלום ואחדות, הוא הדוגמא למורה הוראות לרבים בשכל ישר ולהאדיר שם שמים בדרכי נועם".

"אני משוכנע שאותה רוח שהפיץ בקהילת עוד יוסף חי ב'גני יער', יפיץ מעתה בכל העיר לוד וישרת את העיר בצניעות ובחן, יביא לקירוב לבבות, תורה וברכה לעיר לוד. אתן לרב ביטון את מלוא הגיבוי הדרוש לנהל את חיי הדת בעיר, ה' יסייעהו ויעזרנו, להרים קרן התורה והרבנות בעיר לוד. תודה לכל התומכים והמסייעים וחברי הגוף הבוחר, בתפילה לאחדות השורות בין כל המועמדים הטובים והיקרים, תודה ליו"ר הועדה הדיין היקר הרב זבדיה כהן, יחד איתו למרכז הועדה הרב חזקיהו סאמין, חברת הועדה שירן ג'רבי בוקרה, למשקיפה עו"ד דינה לפידות, שירה גוטמן מרכזת העניינים הטכניים".

עם הכרזת תוצאות הבחירות, אמר ראש העיר בקול חנוק ובדמעות של שמחה: "ידוע שתמכתי ברב ביטון ואני מבקש למסור לרב יצחק מוזגברשוילי, אנחנו אוהבים את הקהילה הגיאורגית, נמשיך לכבד ולחבק אותה. אני רוצה לברך את מורי ורבי שעבר תלאות והשמצות ובזיונות יחד איתי, אבל ברוך השם אמונת חכמים יש לה על מי לסמוך היום, יום גדולת הבאבא סאלי שאחיו הבאבא חקי היה הרב של העיר לוד בשנות ה-50, והיום זה יום גדול ואני מבטיח שיחד עם הרב ביטון ניקח את העיר לאחדות, לאהבת חינם ולהנגשת היהדות לכולם באופן שוויוני, יפה, מחבק ואוהב ובעזרת השם נתאחד, נעשה ונצליח".

יצוין כי הבחירות האחרונות לתפקיד רב העיר לוד נערכו לפני למעלה מ- 43 שנה. משחר ימיה של העיר לוד פעלו בה שני רבני עיר, הרב חיים חדד ז"ל, והרב נתן אורטנר ז"ל. בשנת 2015 הלך לעולמו הרב חדד ז"ל. באותה שנה פרש הרב אורטנר ז"ל לגמלאות לאחר שהגיע לגבורות בגיל 80, ולאחר שלא ניתן היה להאריך את כהונתו. ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, פנה למועצת הרבנות הראשית להאריך את כהונתו של הרב אורטנר עד למינוי רבני עיר חדשים, אולם הוראות החוק חייבו כאמור את פרישתו, במקביל לבחירות חדשות לתפקיד רב העיר.

תהליך הבחירות הממושך נפתח לפני כ-6 שנים על ידי השר דוד אזולאי ז"ל ובהמשך נתקע על ידי בג"ץ . על תפקיד הרב הראשי של לוד התמודדו 12 מועמדים. מבין שנים עשר המתמודדים שניים בלטו במיוחד: הגאון רבי שמעון מאיר ביטון, רב קהילת עוד יוסף חי ב'גני יער', אשר זכה לתמיכת ראש העיר יאיר רביבו, והגאון רבי יצחק מוזגברשוילי, רב שכונות שרת ורמט בעיר ורבה של קהילת יוצאי גרוזיה בלוד.

2 תגובות

שכחתם לכתוב – הבן של מי הוא ??

נו, הבן של מי הוא??

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן