אבל כבד: זקן רבני תוניס וממנהיגיה – הגה"צ רבי דן מרדכי כהן זצ"ל

המנוח הגאון הצדיק רבי דן מרדכי כהן זצ"ל היה מגדולי עדת תוניס, שמו הלך לפני כבר משחר נערותו כצדיק גדול וכעובד ה' באמת ובתמים. לפני למעלה מעשרים שנה עבר להתגורר בירושלים. רבים נהרו אליו ושמו יצא לתהילה. לפני מס' שבועות הוא אושפז בביה"ח שם מצבו הידרדר

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של זקן רבני תוניס וממנהיגיה הגאון הצדיק רבי דן מרדכי כהן זצ"ל זאת לאחר יסורים קשים והוא בשנת התשעים לחייו.

המנוח הגאון הצדיק רבי דן מרדכי כהן זצ"ל היה מגדולי עדת תוניס, שמו הלך לפני כבר משחר נערותו כצדיק גדול וכעובד ה' באמת ובתמים. רבותיו ניבאו לו עתיד מזהיר וגמרו עליו את ההלל.

לפני שנים רבות עלה המנוח להתגורר בארץ הקודש כשהוא משתקע בקריית גת הדרומית, הוא השקיע את כל סדר יומו לתורה ועבודת השם כשחוץ מזה לא מעניין אותו מאומה.

לפני למעלה מעשרים שנה החליט הצדיק רבי דן מרדכי כהן זצ"ל להשתקע בירושלים. שמו הלך לפניו ורבים החלו לנהור אליו בכדי לזכות לקבל את ברכתו ולהיוועץ עמו על כל צעד ושעל.

המנוח ברח ענוותנותו המשיך בהרבצת התורה שלו כשהוא שקוע יום ולילה בעסק התורה. הוא חיבר ספרים רבים שקנו להם שם של כבוד בעולם החיבורים.

המנוח הקים את מוסדות 'יד מרדכי' בשערי העיר ירושלים, על שמו של רבו – רבי מרדכי אמיס הכהן אשר במחיצתו היה עד לנס שמימי. באחד הימים ליווה רבי דן מרדכי הכהן את רבו בשובו מבית הדין, ובעוברם דרך השוק הערבי הרים אחד ממוכרי השוק הערבים את ידו והתכונן לסתור על פניו של הרב הראשי. באותו הרגע התייבשה ידו באוויר והוא פרץ בבכי נסער ובתחנונים בכדי שימחל לו הרב על מעשהו וישיב את ידו לקדמותה.

רק לפני ימים ספורים יצא ממכבש הדפוס הספר 'זכרון דברים', מרשימותיו של זקן הרבנים. הספר מכיל עשרות סיפורים ועובדות נדירות שנשמעות לראשונה בהיסטוריה אודות חכמי וגדולי רבני תוניסיה ותיאורים אותנטיים מזכרונותיו של המחבר, על הוואי החיים בג'רבא.

לפני מספר שבועות הלך ונחלש המנוח והוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם שם עבר טיפול רפואי, מצבו המשיך להידרדר עד שבשעה האחרונה השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרה למגינת לב.

הלוייתו תצא בשעה 14:00 בצהריים מהיכל בית מדרשו רח' המ"ג בירושלים בהשתתפות רבים שייבכו את לכתו של הצדיק. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן