הרה"ר בעצרת התפילה היום בקבר רחל

דברי חיזוק, תהילים ובכיות: כך נערכה עצרת התפילה לביטול המגיפה בקבר רחל

תפילה היסטורית וחסרת תקדים נערכה היום בקבר רחל זאת לאור המשך התפשטות נגיף הקורונה, המעמד נערך ביוזמתו של הגאון רבי דוד לאו ובברכתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי. במהלך המעמד נשא דברים הגר"י אזרחי מראשי ישיבת מיר ותקף את מתנגדי החיסונים: "כפויי טובה בקב"ה"

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

מעל מאה אלף איש איש השתתפו היום (חמישי) בעצרת תפילה וזעקה לעצירת מגפת הקורונה, תפילה אשר נערכה ביוזמתו של הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א ובברכתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א. אל המעמד הצטרפו רבני קהילות מכל רחבי העולם וכשבסיומו נערכה תפילת 'מי שברך' ממעונו של מרן שר התורה הגר״ח קנייבסקי שליט״א.

בפתח המעמד הרב הראשי לישראל הגר״ד לאו נשא דברים נרגשים ואמר, "אנו עומדים היום במצב לא פשוט, זה קרוב לשנה שמגיפת הקורונה מסתובבת בעולם. איבדנו אלפי אנשים גדולים ויקרים אשר נפטרו מהנגיף, אלפים נוספים חולים ומצפים לישועה, עוד מאות אלפים אשר פרנסתם נפגעה קשות. נעמוד היום בתפילה מכאן ומכל רחבי העולם. ונבקש מהקב״ה, הסר ומנע מגיפה מנחלתך, שלח רפואה שלמה לחולי עמך וזכנו בישועה שלמה".

הגר״ד לאו פתח בתהלים בקבר רחל ואמר את הסליחות למניעת תחלואת ילדים ולאחר מכן קראו פרקי תהילים הרבנים הגאונים, הרב הראשי של דרום אפריקה הרב זאב גולדשטיין, הרב גבריאל דוידוביץ רבה של ארגנטינה, הרב יהורם אולמן רבה של אוסטרליה, הרב יעקב חביב דיין וחבר בית דין איגוד הרבנים צרפת.

לאחר מכן נשמעו דברי חיזוק מפי הגאון רבי יצחק אזרחי שליט״א מראשי ישיבת מיר אשר עמד בדבריו על כך כי מי שאינו מתחסן הרי הוא כפוי טובה כלפי הקב״ה. תפילת אבינו מלכינו נאמרה על ידי רבה של צפת הגאון רבי שמואל אליהו מרחבת הכותל המערבי ורבה של פרנקפורט הרב אביחי אפל.

לקראת סיום המעמד נאמרה קבלת עול מלכות שמים מפי הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט״א רבה של ירושלים ותפילת מי שבירך לכלל החולים במחלת הקורונה מביתו של מרן שר התורה הגר״ח קנייבסקי שליט״א על ידי בנו הגאון רבי שאול קנייבסקי.

בסיום מעמד התפילה המרגש סיכם הרב הראשי הגר״ד לאו ואמר, "עמדנו כעת בתפילה וזעקה מכל רחבי העולם, ביקשנו מהקב״ה שיחוס וירחם עלינו, אנו חייבים להמשיך את ההשתדלות שלנו לשמור על כל הכללים. מי שאינו שומר הוא מסכן נפשות ופוגע בחיי אנשים".

עוד אמר הרב הראשי בנוגע לשמירת ההנחיות, "אין לנו רשות להקל ולזלזל אפילו לא בכלל אחד. נמשיך להיזהר מהתקהלויות ונקפיד על עטיית מסכות. כל מי שיכול ילך להתחסן ונעשה את ההשתדלות שלנו בכדי שהקב״ה יזכה אותנו שהחולים יבריאו, שהבריאים לא יחלו ושהמגפה תסור מעלינו". הרב הראשי ביקש בסיום דברים להודות עשרות כלי התקשורת אשר בעזרתם השתתפו בתפילה היום מכל רחבי תבל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן