דוברות

הראש"ל: "הפורעים בבני ברק הם נוער שוליים מחללי ה'. יש להתנער מהם"

"אין שום הצדקה למעשי אלימות ויש לחדול מכך מיד", אומר הגאון רבי יצחק יוסף בהתייחסות לאירועים האלימים בבני ברק, תוך קריאה למחנכים "לעמוד בקשר רצוף עם כלל התלמידים בכל התקופה הקשה העוברת עלינו, ללמדם תורה מידות ודרך ארץ"

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף מפרסם קריאה מצולמת בעקבות האירועים האלימים בשבוע האחרון בעיר בני ברק, תוך קריאה לנערים להפסיק את האלימות ולמחנכים – ללמדם תורה עם דרך ארץ למרות התקופה הקשה בה אנחנו נמצאים, ימי הקורונה בהם מרבית מוסדות החינוך סגורים.

"שמעתי בכאב רב ובזעזוע על האלימות הקשה והחילול ה' החמור שנעשה בימים האחרונים בכמה מקומות ברחבי הארץ, והתנהגותם האלימה של קומץ נערים מנוערים מן התורה ומהמידות ודרך ארץ שמבצעים מעשי אלימות בימים האחרונים".

הראש"ל מוסיף, "בודאי שאין שום הצדקה למעשים חמורים מעין אלה, אותם שעושים מעשים כאלה בשם התורה, הם מחללים שם שמים ברבים". בהמשך דבריו הביא את דברי הגמרא אודות העונש למחללי שם שמיים. "לכן יש להוקיע את אותם פורעים ולהתנער מהם. דרכנו כדרך התורה ודרך ארץ קדמה לתורה".

הרב הוסיף כי "חובה קדושה על ראשי העיר ועל רשויות הרווחה בעיר בני ברק להתגייס לטיפול מיידי בנוער זה, שאחרי הכל הוא חלק מבשרנו וכמובן שהוא מיעוט ואינו מלמד על הכלל, מיעוט זה מכתים את תדמיתו של הציבור החרדי כולו, שרובם ככולם רחוקים מאוד מהתנהגויות אלה".

בפנייה ישירה לנערים המתפרעים אומר הראש"ל, "אני קורא בקריאת קודש לאותו נוער לחדול מכל מעשי אלימות ולדעת שאין שום הצדקה בעולם לנקוט בדרך של אלימות, כי אנשים אחים אנחנו, כולנו בני אברהם יצחק ויעקב, דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. וכולנו מצווים על ואהבת לרעך כמוך".

במקביל פנה הרב גם אל השוטרים: "כמו כן, על שוטרי משטרת ישראל אני קורא אליכם לנהוג באיפוק כי אנשים אחים אנחנו, כולנו בני אברהם יצחק ויעקב, דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. וכולנו מצווים על ואהבת לרעך כמוך".

"ועל המחנכים במוסדות החינוך בכל אתר ואתר, לעמוד בקשר רצוף עם כלל התלמידים בכל התקופה הקשה העוברת עלינו, ללמדם תורה מידות ודרך ארץ", אומר לסיום הרב יצחק יוסף.

דברי הרב, בהמשך לגל הגינויים בקרב שדרות הציבור החרדי כולו נגד אותם נערים שהתפרעו בימים האחרונים בעיר התורה והחסידות, ובין היתר אף היכו נהג, שרפו אוטובוס, פחים ועמודי חשמל וגרמו נזק רב.

במקביל, מתרעמים בציבור החרדי מההתנהלות הכוחנית של המשטרה, שפעלה בצורה אלימה תוך זריקת רימונים וירי באש חיה בקרב אוכלוסייה צפופה ואזורי מגורים, ואף היכו והתעמרו במספר מקרים בתושבים חפים מפשע.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture