גדו"י נגד המהומות: "אין זה דרך התורה – עצם ראיית מעשים אלו מזיקה לנפש"

מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי ומרן רה"י הגרי''ג אדלשטיין יוצאים במכתב נגד המהומות בימים האחרונים. בנוסף הם כותבים כי יש להתרחק ממקומות אלו. "ובוודאי שלא עלתה על דעת מאן דהוא להתחבר עם הפוחזים מחוץ למחננו שמציתים אש האלימות"

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

בשל המהומות שאירעו בימים האחרונים על ידי נוער שוליים ובפרט בלילה האחרון לאחר שהנוער בבני ברק הבעיר אוטובוס בסמוך לבנייני מגורים וגרם לאימה באיזור יוצאים מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א בהוראה חריפה בעניין.

בפתח הוראתם של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ומרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין נכתב, "אף שכמובן אין מי מקהל החרדים לדבר השם שמגיע להשתתף בהפגנות אשר כידוע אין זה דרכה של תורה, ובוודאי שלא עלתה על דעת מאן דהוא להתחבר עם הפוחזים מחוץ למחננו שמציתים אש האלימות".

עוד מורים גדולי ישראל באופן חריף כי, "בנוסף גם יש לעורר שאין להתקרב למקומות אלו ויש בזה משום הרחק מן הכיעור, ראוי למנוע את מידת הסקרנות לזה, כי עצם ראיית מעשים אלו מזיקה לנפש. ומן השמים ירחמו , שילמדו תועים בינה, וילכו בדרכה של תורה".

כזכור מוקדם יותר היום דווח כאן לראשונה ב'חדשות JDN' כי גדולי ישראל ייצאו במכתב חריף נגד המהומות. הדבר מגיע לאחר פגישה ממושכת שערך ראש עירית בני ברק אברהם רובינשטיין עם בכירי משטרת ישראל בעניין.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן