ברוך דיין האמת: תלמיד חכם וצדיק מופלג – הרה"צ רבי בנימין הכהן זצ"ל

המנוח נולד וגדל בבית של קדושים ותלמידי חכמים בג'רבה שלימוד התורה בעיון היה ראש מעייניהם, משם שאב קדושה צניעות ויראת שמים. בשנים האחרונות למרות חולשתו היה מגיע לבית הכנסת כשהיה נעזר בבניו ובנכדיו, לאחרונה חלה בדלקת ריאות והבוקר השיב את נשמתו ליוצרה

כתבות נוספות בנושא:

גזירת המעונות: העימות בין היועמ"ש לשרים ידחה את הכניסה לתוקף?
החשש מהמוטציה החדשה של הקורונה: אלו ההחלטות שהתקבלו
המתווך: כך הוביל דרעי את האופוזיציה לניצחון מתוק על הקואליציה
דיקטטורה: בימינה מאיימים על המתנגדים לחוק של סער נגד נתניהו
 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- מחר הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון הצדיק רבי בנימין הכהן זצ"ל אשר היה חתנו של מרן הגה"צ רבי רחמים חי חיותה הכן זצ"ל והוא בשנת התשעים ושלוש לחייו.

המנוח נולד וגדל בבית של קדושים ותלמידי חכמים בג'רבה שלימוד התורה בעיון היה ראש מעייניהם, משם שאב קדושה צניעות ויראת שמים. בג'רבה למד אצל התלמידי חכמים. בהגיעו לפרק האיש מקדש נשא את רעיתו הרבנית הצדקנית פאנידה הכהן ע"ה שהיתה ביתו של מו"ר הגאון רבי רחמים חי חויתה הכהן זצוק"ל ראב"ד ג'רבה ואגפיה ורבה של מושב ברכיה, בחתונתם הצנועה השתתפו רבנים ודיינים חשובים ובראשם חמיו ראב"ד ג'רבה.

בשנת תש"י זמן קצר לאחר נישואיהם עלו לארץ הקודש עוד לפני שחמיו עלה, באותם שנים חמיו הרב זצ"ל היה חולה וזמן קצר  לאחר שעלו לארץ ניגש המנוח חתנו רבי בנימין למרן בעל החזון איש זצ"ל ושאל אותו האם כדאי שיעלה לארץ הקודש תוך כדי שציין את מצב בריאותו החלש, החזו"א זצ"ל שמע על גדולתו ותורתו של הרב זצ"ל והורה שיעלה לארץ הקודש.

לאחר ארבע שנים עלה לארץ קודש למושב 'ברכיה' שם כיהן כרב המושב עד יומו האחרון. באותם ימים הגיעו לבקרו במושב 'ברכיה' גדולי תלמידי החזו"א זצ"ל וכן הרה"ג רבי יחזקאל אברמסקי זצ"ל ונוכחו לדעת ש'ארי עלה מבל'.

המנוח כשעלה לארץ עם רעיתו הרבנית ע"ה, הגיעו בתחילה למעברת 'בית ליד' וגרו באוהלים בתנאים קשים מאוד. לאחר זמן עברו להרצליה פיתוח, שם בס"ד סדרו לרב בנימין זצ"ל עבודה מסודרת ואז זה היה דבר נדיר למצוא עבודה, למרות זאת רעיתו הרבנית ע"ה תמיד אמרה, אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לגור במושב 'ברכיה' שכבר שמעה עוד בג'רבה על איגוד משפחות שבאו להתקבץ ולגור יחד במקום זה וכל זה מתוך מחשבה שמדובר באנשים יראי ה' ומלאים בתורה ובאמונת חכמים וזה מה שתמיד רצתה  להנחיל לילדיה שבעתיד יגדלו בין יראי ה'.

וכך שלא כדרך הטבע למרות נסיונות הקליטה הקשים, עברו מהרצליה פיתוח למושב 'ברכיה' כשבראשיתו כולו היה רק אוהלים ואדמה מסביב ובמשך הזמן מחלקת העליה החליטו לבנות את מבני הקבע במושב. הם עשו הגרלה בין העולים וכך יצא בחסדי ה' ית' שאת הבית הראשון לבניה זכו הרב זצ"ל וכך עד היום ביתם הוא מס' 1. ובבית קטן זה אירחו עוד שני משפחות נוספות בדוחק רב, אבל בשמחה גדולה עד אשר ירווח להם במקום אחר.

יצויין עוד שהמנוח רבי בנימין עבד לפרנסתו בחנות מכולת, ורעיתו המנוחה ע"ה במשך היום החל משעות הבוקר עבדה באדמה כשהטוריה בידה ערגה ערוגות במטעים השונים. אבל תמיד אמרה למרות כל הקושי הגדול הזה, אבל אנו יודעים שאנחנו לא מאבדים את מה שהיה לנו בג'רבה אנו נמצאים בקרבתם של אנשים שגרו איתנו לומדי תורה ואוהבי תורה.

ביתם ידוע היה במושב כמכניסי אורחים, הרבנית היתה טורחת יומם ולילה עבור כלות וכל מי שחסר לו. כל דבר הנוגע לביצור וחומת הדת הרב זצ"ל היה ראשון לכל דבר שבקדושה. בני המשפחה מספרים ל'חדשות JDN' כי היה להם אהבת תורה מיוחדת ותמיד היו דואגים למוסדות שאותם הקים בנה הרה"ג רבי חיים זצ"ל שנפטר בחייהם למרות הקשיים הרבים שהיו.

בהילולא של חמיו מוהרח"ח הכהן זצוק"ל, כל שנה היה מגיע מבין הראשונים ל"אוהל הרב", שם היה יושב במקום צנוע ומתחיל את סדר הלימוד כשהיה קורא מילה במילה. צער גדול פקד את המשפחה בעת שבנו הרה"ג רבי חיים הכהן זצ"ל נפטר בפתע פתאום בעת שהיה בשליחות בצרפת למען המוסדות ביום ו' בחשון תשס"ח.

בחול המועד סוכות תש"ע נפטרה עליו רעיתו הרבנית הצדקנית בת של קדושים פאנידה ע"ה. בעלה המנוח רבי בנימין זצ"ל לא השתתף בהלוויה וזאת משום שלא רצה שיגרם לו צער ובכי בחול המועד וקיים 'וידום אהרון'! כך גם בשאר ימי החג לא היה ניכר על פניו כל צער עד מוצאי שבת ושמחת תורה.

את סדר יומו החל באשמורת הבוקר בבית הכנסת מול ביתו במושב, ולאחר פת שחרית היה חוזר לבית הכנסת ללמוד ואחה"צ באופן קבוע היה אוסף את ילדי המושב בבית הכנסת ומלמד אותם חומש ומעשיות צדיקים מחכמי הגמרא כדי להשריש בהם אהבת תורה והיה מחלק להם מיני מתיקה, הילדים היו מחכים כל יום לשיעור זה שהיה מוסר בעזרת הנשים בבית הכנסת.

בשנים האחרונות למרות חולשתו היה מגיע לבית הכנסת כשהיה נעזר בבניו ובנכדיו, לאחרונה חלה בדלקת ריאות והבוקר נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש.

מסע הלוויה יתקיים היום יום שני יט' בשבט תשפ"א, בשעה 14:30 מבית הכנסת המרכזי מושב "ברכיה". הרב זצ"ל יטמן בבית העלמין במושב 'ברכיה 'לצידם של בני משפחתו ורבנים חשובים. בכך נחתמו פרקי חייו של דמות עילאית מיוחדת, צדיק וחסיד המלאה בתורה חסד מצוות ומעשים טובים המלווים אותו בכתר שם טוב לעולם שכולו טוב. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.


כתבות קשורות

גזירת המעונות: העימות בין היועמ"ש לשרים ידחה את הכניסה לתוקף?
החשש מהמוטציה החדשה של הקורונה: אלו ההחלטות שהתקבלו
המתווך: כך הוביל דרעי את האופוזיציה לניצחון מתוק על הקואליציה
דיקטטורה: בימינה מאיימים על המתנגדים לחוק של סער נגד נתניהו
תעלומה בלב המדבר: מי חתך את הסלע האימתני בדיוק באמצע? • צפו
המקובל התגלה לבנו בחלום: "זו הסיבה שביאת המשיח מתעכבת" • מצמרר
גפני תקף את אלקין: "נכון שאנחנו חרדים אבל לא מטומטמים" • צפו
אדלשטיין הגיש אי אמון: "מתעסקים בבובה בנט ומרצ עושים כעולה על רוחם"
נדחה ערעור הסייען מברקן: "אין מקום להקל בעונשים"
להקת 'פיי דליד' מחדשים את השיר השבתי של קרליבך: "ושמרו"
איווט לעג על ישיבת 'אור ישראל'; המנכ"ל הגיב במתקפה חריפה • צפו
השיא החדש של הביטקוין: אזהרת המומחים וההערכות לגבי העתיד
סינגל בכורה לזמר מוישי וייס: "אנעים זמירות"
גפני ישתתף בועידה בחסות הקרן שמממנת את הרפורמים בישראל?
מסעיר את הפלסטינים: רוקדים עם כאפיה ונשק בחתונה חרדית • צפו
עיר חדשה בישראל: באר יעקב כבר לא מועצה מקומית
הציבור מסתער על המדפים: המס שיכפיל את מחירי החד פעמי יחול בקרוב
אילון מאסק ניפץ את שיא העושר העולמי • תחזית: יהפוך להיות הטריליונר הראשון

3 תגובות

 1. לאדם רגיל שלא מכיר הוא נראה כמעיין סבא פשוט אך אל תביטו על החיצוניות, האדם הזה היה כולו גדוש בקדושה בתורה ויראת שמים רב פעלים וגדוש במצוות!!! אני הכרתי אותו במקרה והתאהבתי בצדיק מיוחד מהדור הקודם והישן…. אנשים רגילים לחיצוניות של גיטל פארק כובע וחליפה וכו… פה הוא היה פשטות שבפשטות ענווה וטוהר שלא נראה היום!!

 2. סבא, איך הלכת לנו ככה? איך? מה נעשה בלעדיך??? הלב שותת דם!!
  סבא שלי לא היה אדם רגיל, זה אדם שהיה גדוש באהבת ה', באהבה לתורה, למצוות, הוא היה אבא של מושב ברכיה, נשארנו יתומים.

 3. רבי בנימין זצ״ל
  פעמים רבות מאוד ביתי נגש אילו לקבל ברכה. על זוגות של בנות ובנים שהיה להם עיקוב רבים היו שברכבו הושיע אותם !
  שלא נדבר היה מוציא עין הרע מסבל של אנשים שביקשו עזרא
  סוגות של הלכה שמצא פיתרון
  אהבתו לעם ישראל היתה גדולה מאוד
  והכל ללא קבלת תמורה
  השעיר חלל ריק מאחור
  יהי זכרו ברוך

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture