צילום: צבי בלום

אבל כבד בעולם התורה והחסידות: הגאב"ד הגה"צ רבי יחזקאל ראטה זצ"ל

הגה"צ רבי יחזקאל ראטה זצ"ל התמוטט במעונו שבבורו פארק לפני שעה קלה, כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ובסיומם נאלצו לקבוע את פטירתו. הגאון זצ"ל הנהיג אלפים במשך שנים רבות. פטירתו מותירה חלל עצום

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: בדקות האחרונות מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאב"ד הישיש הגאון רבי יחזקאל ראטה זצוק"ל זאת לאחר שהתמוטט לפתע במעונו שבבורו פארק והוא בשנת השמונים ושש לחייו.

המנוח הגאון הצדיק רבי יחזקאל ראטה זצ"ל הנהיג את עדתו ביד רמה במשך שנים רבות. כבר בצעירותו ניכר היה בגאונותו הגדולה וביראת השמיים הטהורה שלו. שקיעותו הרבה בלימוד הייתה לשם דבר וכבר אז רבים ניבאו לו עתיד מזהיר.

מיד לאחר נישואיו שמו יצא לתהילה בארצות הברית כגאון עולם, הוא שקד על התורה ועל העבודה במסירות נפש מופלאה כשהוא כלל לא מתעניין בכל הבלי העולם הזה, הוא יכל לשבת במשך יום שלם כשהוא רכון על דף הגמרא בלי לשים לב כלל וכלל למה שמתרחש סביבו.

כל גדולי עולם התדפקו על דלתותיו ושוחחו עמו בנבכי ההלכה, כשהוא מגלה בקיאות וחריפות נדירה, תלמידיו מעידים עליו כי הוא היה ממש בבחינת "כל רז לא אניס ליה", בבית מדרשו שבבורו פארק הוא הרביץ תורה ויראה וגידל תלמידים לשם ולתפארת.

תפילותיו המיוחדות היו לשם דבר, במשך שעות הוא היה משתפך לפני קונו כבן המתחטא לפני אביו, ברכותיו היו אף הם לשם דבר כשתלמידיו מעידים שישועות ומופתים גדולים התגלגלו על שולחנו באורח קבע, יום יום שעה שעה.

הקשר של גאב"ד קארלסבורג לעיר וקדיש מן שמיא נחית -מירון, היה לשם דבר, כל שנה הוא נהג להמריא מארצות הברית לישראל כשבמשך שבועות ארוכים הוא שוהה בסמוך לציון הרשב"י זיע"א במירון, מהבוקר ועד שעות הלילה המאוחרות הוא ישב על ספסל בסמוך לציון הקדוש ושקע בתלמודו כשהמונים נוהרים להתייעץ עמו.

בדרך כלל הוא נהג להגיע למירון בימי השובבי"ם ובערב הימים הנוראים, הוא היה עומד על הציון ובוכה ומתחנן על שמות לתפילה ולישועת הכלל והפרט. תלמידיו מציינים בשיחה ל'חדשות JDN' כי היה קשר שמיימי משהו שלא ניתן להסביר במילים לבן אנוש. קשר מיוחד ופלאי.

לפני מספר חודשים נדבק הגה"צ רבי יחזקאל ראטה זצ"ל בנגיף הקורונה אך בחסדי שמים הוא החלים מכך, הצהריים הוא התמוטט לפתע במעונו שבבורו פארק, כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות כשבסיומם הם נאלצו לקבוע את פטירתו למגינת לב.

מסע ההלוויה של גאב"ד קארלסבורג זצ"ל צפויה לצאת בשעה הקרובה מבית מדרשו שבבורו פארק. אנשי החברא קדישא של סאטמאר מבצעים כעת את ה'טהרה'. מקורביו מחפשים כעת מטוס פרטי ע"מ להביא את המיטה לישראל במהירות האפשרית.

פטירתו מותירה חלל עצום ביהדות ארצות הברית כאשר הוא זכה להיות מגדולי פוסקי ההלכה ומעתיקי השמועה בארצות הברית. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף השם.

5 תגובות

ב.ד.ה

צדיק הדור ממש, יש עליו הרבה סיפורים, וכן אנשים שראו רוח הקודש,
היה ממש דמות של גאון וצדיק מדורות קודמים,
רק מלראות אותו יושב ליד ציון הרשב"י מעוטף בטלית ותפילין ולומד בחשק ושקיעות כזה,
היה נכנס ממש הרהורי תשובה וחשק ללמוד, איי איי איבדה גדולה לכל הדור!

שריד לדור דיעה

הולכים לקבור אותו במירון סמוך ונראה לרשב"י מעל קבר ר' יוחנן הסנדלר

אוי אוי אבידה גדולה לכל העולם ובפרט לעם ישראל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell