פרוש לאחר שיחה עם נתניהו: "עדיין אין ביטחון שהוסרו ההגבלות על אירועי ל"ג בעומר במירון"

צילומים: פלאש 90

פרוש לאחר שיחה עם נתניהו: "עדיין אין ביטחון שהוסרו ההגבלות על אירועי ל"ג בעומר במירון"

סגן השר פרוש שוחח ביום חמישי האחרון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא ההגבלות על אירועי ל"ג בעומר במירון. לאחר השיחה אמר פרוש כי ״מהשיחה עם רה"מ הוברר שעדיין אין כל ביטחון שהוסרו ההגבלות על אירועי ל"ג בעומר במירון״

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

סגן השר מאיר פרוש אמר אמש (מוצ"ש) לאחר ששוחח ביום חמישי האחרון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא ההגבלות על אירועי ל"ג בעומר במירון כי עדיין אין כל ביטחון שהוסרו ההגבלות על אירועי ל"ג בעומר במירון. "אני פונה לכל הגורמים הרלוונטיים הקשורים לארגון ההילולא במירון להיות ערניים ולוודאות שאכן לא יהיו כל הגבלות על אירועי ל"ג בעומר במירון", אמר סגן השר.

ל'חדשות JDN' נודע כי פרוש אמר בשיחתו עם נתניהו כי גם אם אתה כראש הממשלה אומר כי לא יהיו הגבלות במירון, הרי שמשרד הבריאות עדיין לא הודיע כל כך. וניסיון העבר מוכיח כי במקביל נערכים גם דיוניים פנימיים בוועדות הקורונה השונות בהם מצגים לעיתים מידע שמכונה 'חסוי' וכו'. ולבסוף מתברר כי למרות הצהרות כאלו ואחרות הם מתקבלות החלטות שונות ממה שהוצהר או הובטח מראש.

בעקבות שיחתו עם רה"מ פנה סגן השר לכל הגורמים הקשורים לארגון ההילולא למירון "אנו נמצאים כשבועיים לפני ל"ג בעומר וזהו הזמן לעשות הכל ולסגור את כל הפינות ולוודאות שאכן לא יהיו כל הגבלות במירון, ולא להסתמך על הצהרות או ההבטחות שניתנות לכלי התקשורת, אלא לעשות את כל המאמצים מול כל הגורמים הרלוונטיים שעם ישראל יוכל לפקוד את ציונו של התנא האלוקי ביום ל"ג בעומר ללא כל מגבלות". דברי פרוש.

כזכור, בשבוע שעבר הודיע שר הפנים דרעי כי בהמשך למאמצים הרבים שקיים לקיום הילולת הרשב"י ללא הגבלות הוא שוחח עם השר לבט"פ אמיר אוחנה והציג את משנתו לקראת הילולת הרשב"י בל"ג בעומר, לפיו לא תוגבל כלל הגעת מתפללים להר מירון במהלך ההילולה בל"ג בעומר. השר אוחנה נענה לדרישתו של שר הפנים דרעי.

שר הפנים דרעי הוסיף: "יום ההילולת הרשב"י במירון הינו יום חשוב מאוד להמונים מכל גווני הקשת היהודית, בחסדי ה' נתוני התחלואה נמוכים ומשכך אין שום הגיון בהגבלת מתפללים באוויר הפתוח. צריך לאפשר לכל יהודי הגעה חופשית למירון, הגבלת מתפללים להגעת ההילולת הרשב"י תפגע קשות באמון הציבור".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן