צילום באדיבות אתר COL - חב"ד און ליין

קידוש ה': החסיד מצא 100,000 דולר בספה – והחזיר לבעלים שהניח תפילין

מוסיא, בתם הקטנה של הרב מענדי וגיטי יצחקי, שלוחי חב"ד בשכונת נחל בקע בבאר-שבע, שיחקה בעגיל וטמנה אותו בריפוד של ספה ישנה • התגלית הביאה למציאת 100,000 דולר - איך הם הגיעו לשם, ומה עשה השליח עם סכום הכסף העתק? • צפו

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

מוסיא, בתם הקטנה של הרב מענדי וגיטי יצחקי, שלוחי חב"ד בשכונת נחל בקע בבאר-שבע, שיחקה בעגיל וטמנה אותו בריפוד של ספה ישנה בסלון.

לפי הדיווח באתר חב"ד און ליין, משפחת יצחקי קיבלו במתנה את הספה הישנה מבעלת הדירה – אישה מבוגרת, דוברת שפת האידיש שעברה לגור בבית אבות והשכירה להם את הדירה.

"התחלנו בחיפושים אחר העגיל ולפתע מצאנו בתוך הספה, לא פחות ממעטפות מלאות כסף – דולרים ואירו בסכום של כ-100 אלף, מתחת לריפוד", סיפר הרב מענדי ל-COL.

"הבוקר, שוחחנו עם האשה המבוגרת בשפה הרוסית. התקשרנו אליה, האשה צלולה ב"ה, אך לא הבינה מה אנחנו רוצים ממנה. היא לא זוכרת כלום. התקשרתי לבנה שהוא רופא בקופת חולים 'מכבי', הוא התרגש כל כך. כאשר הגיע לקחת את הכספים, הפשיל שרוול והניח תפילין".

לפי ההשערה, מדובר ככל הנראה באביו, ניצול שואה, שהטמין בספה את כספי השילומים שקיבל במשך השנים. הרב מענדי מוסיף בהתרגשות: "בדיוק כמו בפרשת השבוע 'מצורע', מצאנו מטמון בתוך הבית. הנשמה היהודית היא המטמון הכי גדול".

3 תגובות

אשריך אשריך רואים מה זה שליח של הרבי עם אמונה ויושר זה חסיד אמיתי השם יברך אותך בכל הטוב

אשרייך צדיק

מדהים. קידוש ה' נפלא.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture