לקראת הילולת הרשב"י זי"ע: עמודי הדלקה חדשים ומחיצות מפוארות בחצר הציון במירון

עמודי ההדלקה החדשים הוחלפו עקב קריסתו של אחד העמודים בסוף ההדלקה אשתקד והצורך לחזקם מבחינה בטיחותית. בסיס עמודי ההדלקה החדשים עשויים אבן בזלת ייחודית - העמידה בחום גבוה, ויובאו במיוחד מאיטליה לרגל ההילולא

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

לקראת אירועי ההדלקה בל"ג בעומר על ציונו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זי"ע – נחנכו 2 עמודי הדלקה חדשים – האחד על גג קבר הרשב"י, והשני – מעל ציון הקבר של אלעזר בנו. עמודי ההדלקה החדשים הוחלפו בשנה זו, עקב קריסתו של אחד העמודים בסוף ההדלקה אשתקד והצורך לחזקם מבחינה בטיחותית. עמודי ההדלקה החדשים נחנכו ביוזמת ועדת החמישה.

בסיס עמודי ההדלקה החדשים עשויים אבן בזלת ייחודית – העמידה בחום גבוה, ויובאו במיוחד מאיטליה לרגל ההילולא. על כני ההדלקה הותקן מכסה מיוחד המאפשר את נעילת המתקן ומניעת נזק עד אשר ישמשו בהדלקה השנתית המסורתית.

העמודים החדשים נתרמו לאתר באדיבותה של קרן ספרא ע"ש אדמונד ספרא ז"ל אשר סייעה בעבר לשפץ את האתר הק', כמו גם מחיצות חדשות שהוצבו בחצר הציון בתרומתה של הקרן. מחיצות יוקרתיות אלו, המשלבות בחן גילופי זכוכית מיצירתו של האמן ג'רמי לגנפורד – נושאות את מילות הפיוט 'בר יוחאי'.

ועדת החמישה שבה חברים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א – רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרה"ג דוב הכהן קפלן שליט"א, הרה"ג מתתיה שרם שליט"א, הרה"ג אברהם ישראל פרויליך שליט"א והרב דוד דרלי שליט"א פועלת במשך השנה כולה לפאר ולרומם את מקום ציונו של רשב"י, ועומדת מול קשיים ומורכבויות שונות, וזוכה לאמונם של גדולי ישראל.

בשנה האחרונה מינתה הועדה בשיתוף המשרד לשירותי דת את מר אלי פריינד לשמש כמנכ"ל האתר, על מנת שבמקום ישמש אדם שכל תפקידו לשפר את התנאים לטובת הרבבות הפוקדים את האתר.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן