אייכלר סייר במירון: "חרד מאוד מניצול התחבורה כדי לדלל את מספר העולים"

"אין שום קשר בין השמירה על הבריאות לבין ההגבלות שמייצרות פגיעה בזכותם של יהודים לבוא ולהתפלל ולשמוח בהילולא דרשב"י", אמר אייכלר שבירך היום במהלך הסיור באתרא קדישא מירון על הסרת ההגבלות מאירועי ל"ג בעומר

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

לקראת ההילולא הגדולה בל"ג בעומר, הגיע היום (חמישי) ח"כ ישראל אייכלר לסיור מיוחד בציון הרשב"י במירון. במהלך הסיור נפגש עם בכירי המשטרה ובראשם מר שמואל פיאמנטה, המפקד האחראי על אירועי ל"ג במירון.

הוא שמע ממנו על היערכות המשטרה לקראת אירועי ל"ג בעומר בהר, שיחלו כבר ביום חמישי בשעות הבוקר המוקדמות. בין היתר שוחחו השניים על הדרכים למניעת חיכוכים והתלהמות בין השוטרים למתפללים. כן פגש את האחראים על מתחם הציון, ראשי הכנסת אורחים ומערך התחבורה.

ח"כ אייכלר בירך על ההחלטה לא להגביל את מספר העולים להר מירון. "אין שום קשר בין השמירה על הבריאות לבין ההגבלות שמייצרות פגיעה בזכותם של יהודים לבוא ולהתפלל ולשמוח בהילולא דרשב"י, אמר.

במשך שעות ארוכות בחן את ההתארגנות המנהלים והמשטרה בתחומים השונים, ועמד על השינויים שנעשו משנים קודמות לטובת העולים להתפלל.

בסיום אמר אייכלר כי "הרושם המתקבל מההכנות בהר הוא חיובי, וכי ניכר כי הגורמים הרלוונטיים אכן עשו אשר ביכולתם על מנת להכיל את רבבות העולים. עדיין אני חרד מאוד מניצול התחבורה כדי לדלל את מספר העולים להתפלל על הציון. אך בסופו של דבר הכל תלוי בסייעתא דשמיא ובהתנהלות בשטח. אנו מתפללים ומקווים של"ג בעומר יעבור השנה בשקט ובביטחון, ושתפילות עמך בית ישראל יתקבלו ברצון".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן