Olivier Fitoussi/Flash90

"ולאומים יהגו ריק": ה'עדה החרדית' במכתב חריף נגד ההתגרות בערבים

פרסום ראשון: בד''צ ה'עדה החרדית' יוצאים במכתב מחאה נגד ההתגרות המסוכנת של החוגים הלאומיים בערבים המסכנים את תושבי ירושלים החרדיים. במכתבם הם קוראים להרגעת הרוחות ומתריעים מפני חילול השם שהסרוגים גורמים במעשיהם המסוכנים

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

לאחר שבוע של מתיחות בירושלים ולאחר שאמש (חמישי) יצאו עשרות מפגינים המשתייכים לחוגי הימין הלאומי והתגרו בתושבים הערביים יוצאים חברי בד"צ ה'עדה החרדית' בירושלים במכתב חריף נגד המעשים הללו וקוראים להרגעת הרוחות בטענה שהדבר מסכן את תושבי העיר ירושלים החרדיים.

תחת הכותרת "ולאומים יהגו ריק" כותבים חברי הבד"צ, "בלב חרד מביעים אנו מחאה ומוקיעים את הלאומניים אשר אמש ניסו לגרור את הציבור החרדי אל מחאותיהם ודרישת הנקמה שלהם מול הערביים תושבי ירושלים, בהביאם את מלחמתם אל תוככי השכונות החרדיות ובכך מעמידים בסכנה נוראה את כל הישוב, ומי יודע להיכן יגיעו חלילה בגינם של עושי מעשי תעתועים אלה וכאלה".

עוד כותבים חברי בד"צ ה'עדה החרדית', "אוי לנו מחילול השם לשייך את ההתגרות הזאת ביראי ה' ושומרי תורה ומצוות. בזאת אנו קוראיםמכל לב להרגעת הרוחות ולהשקטת אש המלחמה אשר תוצאותיו מי ישורנו היל"ת. ומכריזים ואומרים כי היהדות החרדית אין לה כל קשר אל ההפגנות ופרעות אלו, היהודים הנאמנים לתורה הק' מאמינים כי בגזירת עליון גלינו מארצנו ונתרחקנו מעל אדמתנו ואפס בלתך גואלינו לימות המשיח בב"א".

כאן יוצאים חברי בית הדין בקריאה, "ואנו קוראים אל בחורי הישיבות הי"ו אל הורי התלמידים והעומדים על משמרת החינוך: אנא שמרו מכל משמר לבל יופיע שם בחור או ילד בהפגנות ופרעות אלו. הזהרו על נפשם ברוחניות ובגשמיות מפני פגיעתם רעה של הלאומניים אשר אינם דורשי טובתם ושלומם, נראים כאוהבים בשעת הנאתם ומאידך שותפים הם לעקירת הדת וקריעת התורה לגזרים".

9 תגובות

אם אפשר רק לציין את העובדות:
1. ערבים שונאי ישראל פוגעים ביהודים שוב ושוב ואף מפרסמים זאת בריש גלי.
2. יהודים מפגינים נגד התופעה הנוראה והמסוכנת.
3. ערבים (בעיקר) מתפרעים ופוגעים בשוטרים.

תגובה של פחד ששייכת תקופות חשוכות בעם ישראל שיהודי שהיה חוטף מכות ברחוב היה שמח שלא הרגו אותו "יותר קשה להוציא את הגלות מהיהודי מאשר להוציא את היהודי מהגלות"

נראה לי מאוד מוזר ולא ברור למה להאשים את הציבור הדתי לאומי באלימות הערבית נגד החרדים.
כל סרטוני הרשע שהעלו אותם ערבים כשהם מכים חרדים היו עוד הרבה לפני ההפגנה אתמול.
ובכלל מי אמר שההפגנה שייכת לכל הציבור הדתי הלאומי, אני לא השתתפתי ובחיים לא הייתי מסכים לילדיי ללכת. וכך גם רוב הציבור הדתי לאומי.
אין שום קשר בין הדברים, הכותרת וכן סיכומה של ההצהרה מלמדת שמדובר על ויכוח אידיאולוגי עקרוני בין ההשקפה הסוברת שגאולה תבוא ללא השתדלות חומרית, לבין ההשקפה שעם ישראל יפעל גם בכוחות עצמו בגאולה.
והכל בסדר מותר להתווכח ולחשוב אחרת. אבל אין שום קשר בין האנטישמיות של השבוע האחרון להפגנה של אתמול… וחבל שבמקום הצהרות נקודתיות של לא לעורר עוד מתח ואלימות שעליה כמעט כולם מסכימים, בוחרים להתנגח בציבור שלם ללא שום סיבה ברורה.

ההתקפות שתקפו הערבים לא התחילו ביגלל התגרות לא היתה שום התגרות להיפך רק ביגלל שהחכי"ם החרדים רצו להקים ממשלה עם רע"מ ולעשות שלום איתם
זה גרם לכל המהומות
כמו בתקופת אוסלו רצו לעשות איתם שלום וקיבלנו שתי אינטיפדות.
הרמב"ם ז"ל כותב באיגרת השמד שהפסוק
"אני שלום וכי אדבר המה למלחמה"
נאמר על הישמעלים
ברגע שאתה מתחיל לדבר איתם על שלום מיד המה למלחמה
זה החוק נקודה.
התגרות באומות זה נטו המצאה של הרבה מסאטמר האחרון – ו'העדה'
האיסור להתגרות באומות נאמר אך ורק על אדום עמון ומואב
כיום אין כזה איסור להתגרות באומות נקודה.
מהמשתמע במכתב נראה ש'העדה' סוברים שאנחנו לא בארץ ישראל א"כ מעניין איפה נמצאת א"י אולי בעולם הבא.
אם לא נגיב בעוצה נראה פה אינטיפדה שלישית בעיצומה!!

ומה שהיה ברכבת הקלה זה לא חילול ה'?

זה שדם יהודי הפקר זה לא חילול ה'?

יאלה חוצפה להרעיש כל הלילה וליצעוק נאצי לשוטר ולהפוך ולישרוף פחים בכל ירושלים ולהזיק ולהשחית שנים כבר זה מותר
ועכשיו שבחורים וימנים קיצונים[לא שאני בעד] הולכים לימחות על כך שהבגץ והערבים עושים מה שבא להם זה פיתאום ניהיה איסור שבאיסורים
יאלה שילמדו מה זה חילול ה ומה זה כבוד לזולת ואז יביעו את דעתם

חצופים כאילו מאה שערים מקדשים שם שמיים יאללה על מי הם מתחסדים הם הרבה יותר גרועים

זה לא "בד"ץ העדה החרדית", זה פתק שבסוף כתוב "העדה החרדית" והיינו כל חרדי יכול לכתוב מה שהוא רוצה ולסיים העדה החרדית, וכל יומיים יוצא איזה מכתב ובסוף כתוב העדה החרדית, ואין לזה שום קשר לא לראב"ד ולא לגאב"ד או לשאר חברי הבד"ץ.
אם זה היה הבד"ץ אז היה גם את סמל של הבית דין, וגם חתימות מדייני הבד"ץ.
כך נראה לי,

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן